Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » House of the dragon: A készítő...

House of the dragon: A készítők és George R. R. Martin trollok vagy tervezik újra megcsinálni majd az eredeti sorozatot? Vagy ez a sorozat csak a könyvek előzménye és nem a sorozaté? (spoiler)

Figyelt kérdés

"When this great winter comes, Rhaenyra, all of Westeros must stand against it. And if the world of men is to survive, a Targaryen must be seated on the Iron Throne - a king or queen, strong enough to unite the realm against the cold and the dark. Aegon called his dream the Song of Ice and Fire. This secret has passed from king to heir since Aegon's time and now you must promise to carry it and protect it. Promise me this, Rhaenyra. Promise me."


Mert ha ezt a GoT sorozattal komolyan gondolták, akkor az egész egy nagy vicc.


1. Nem volt semmilyen nagy Tél. Egy éjszakán át tartott és max latyak volt. És amilyen könnyedén végeznek a Másokkal az valami nem evilági. A Stark vs Lannister háború tartott csak évadokig, a Másokat egy rész alatt legyőzik.

2. A vastrón közelébe jutott max Targaryen és ennyi. Nem is volt jelentősége se a sárkányoknak, se a Targaryeneknek.

3. Senki le sem tojta a fenyegetést, egységesek sem voltak. Mikor leomlik a Fal, az emberek még mindig azzal vannak elfoglalva, hogy utálják Danyt.

4. A "promise me" rész erősen utal Lyannára és így Jonra, de végül az ő karaktere volt a legfeleslegesebb.


Most a "Snow" sorozattal akarják majd kijavítani D&D hibáit vagy az egész Tűz és Jég dalát újra fogják forgatni, új színészekkel?

Mert ez így, ilyen formában szerintem kutyagumit nem ér és inkább csak feldühíti az embereket. Vagy akkor szólhatnának, hogy ez csak a könyvek előzménye és nem a sorozaté.


Ti mit gondoltok?


De legalább kiderült, hogy mi A tűz és jég dala...



2022. aug. 21. 14:14
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
De hát olyan is volt már a történelemben :D
2022. aug. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%
Nekem amúgy volt egy olyan saját teóriám is hogy mivel a Sokarcú isten magának a halálnak az istene valószínűleg ő sem nézi jó szemmel az ilyen felélesztéseket így lehet Aryának szembe kéne szállnia Jonnal vagy akár Lady Stoneheart-al is, illetve a halál istenének lehet valami köze a Másokhoz is mivel ők hullákból építenek hadsereget.
2022. aug. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
100%
És vele állhat szemben R'hllor a tűz istene, erre is utalhat a Tűz és Jég dala. Ennek a 2 istennek legalábbis már láttuk bizonyítékát a történetben hogy csinálnak dolgokat :D
2022. aug. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
Szóval akkor tényleg léteznek valószínűleg.
2022. aug. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:

Igen, nem sok értelme volt.

Ráadásul egy olyan karakter háborodik fel a mészárláson, aki korábban Tywin minden mocsok tettére legyintett (a királyvári mészárlás, a folyóvidék leégetése), Tyrion. Tyrion le sem tojta a családja gaztetteit, de amint Dany csinálta ugyanazt, hirtelen feltámad benne a morál és elfelejti, hogy hogyan működik egy háború.


Dany már a 7. évad 1. részében el tudta volna foglalni Királyvárt, minimális vérontással. Csak ki kellett volna füstölni a vörös erődből Cerseit a sárkányaival.

De Tyrion szerint erkölcsösebb volt Westeros többi részét sanyargatni és kiéheztetni Királyvárt. Annyira kamu konfliktus volt az egész, hogy lehetetlen volt komolyan venni. Nyilvánvaló volt, hogy csak Cersei életét akarja megmenteni és nem is érdekli a lakosság sorsa. De ennek semmi következménye nem lett a karakterére nézve és a sorozat úgy akarta beállítani, mintha Tyrion erkölcsös, jóakaró személy lenne. :(

2022. aug. 21. 16:28
 36/44 A kérdező kommentje:
* Ráadásul Tyrion az, aki beveti a futótüzet Stannis ellen, elégetve a serege nagy részét. Viszont amikor Dany égeti el az ellenséget, akkor arra tátja a száját. Az a rész is hatalmas volt. Nem mintha pár évaddal korábban Tyrion nem ugyanazt csinálta volna. Persze addigra már Davos fiának az elégetése is poénforrás lett, mert Tyrion és Davos együtt nevettek azon, amikor Tyrion a futótűzzel megölte a fiát, haha...
2022. aug. 21. 16:31
 37/44 A kérdező kommentje:

Szerintem az arcnélküliek Valyria egyik kísérleti telepéről származnak.

Az Aryának mesélt történetből nekem az rémlik, hogy a föld alatt tartották őket, pont mint Gogossos esetében. Szóval szerintem valahogy az arcnélküliek is valamilyen valyriai mágiát használhatnak.


Szerintem az istenek nem valódi istenek, hanem a holtak és az időben utazók (mint Bran) a varsafákban és talán a tűzben is. Illetve olyan személyek, akik az üveggyertyákat használják.

2022. aug. 21. 16:35
 38/44 anonim ***** válasza:

Meg ugye ott az Azor Ahai jóslat a lángoló karddal ami szintén arra utal hogy a Tűz istene által a kiválasztott diadalmaskodik a mások felett.

Persze lehet az is hogy tényleg mindent mágiával csinálnak és hogy a Lángoló kard pl Valyriai acélra utal, ez a jó ebben a sztoriban hogy olyan sok a lehetőség :D csak nem sikerült élni vele a sorozat lezárásánál

2022. aug. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
Úgy értem amit az isteneknek tulajdonítanak az lehet akár mágia is.
2022. aug. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem a lángoló kard az a Jégből kovácsolt két másik kard. Az egyik Briennél van, a másik talán Jaimenél vagy Tommennél. Mindkettő mintázata olyasmire változik, mintha lángolnának.
2022. aug. 21. 19:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!