Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi Columbo epizódokról?

Figyelt kérdés

Rövid szivar

Columbo a panoptikumban

Utolsó üdvözlet a kapitánynak

Összeesküvők

Ölni már nincs idő

Titkos ügyek



2022. szept. 1. 14:54
 1/7 B2man ***** válasza:
50%
Nézhető, élvezhető részek. Mint ahogy a többi is...Benne van a sorozat sava-borsa a bizonyítás!
2022. szept. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Rövid szivar: a gyilkos karaktere szimpatikus volt, elüt a többségtől a bohókás, szórakozott személyiség, de összességében semmilyen szempontból nem nagy eresztés az epizód.


Columbo a panoptikumban: a körítés (angliai utazás, Scotland Yard) kitűnő, de amúgy ezt is csak a nézhető kategóriába sorolnám.


Utolsó üdvözlet a kapitánynak: ha valaha összeállítanék egy listát a legkevésbé kedvenc Columbo epizódjaimról, ez tuti hogy az első háromban lenne, sőt, komoly versenyben az első helyért is például az Ölni már nincs idővel vagy a Gyilkosság, önarcképpel. Akartak egy epizódot, aminek a sémája jelentősen elüt a többitől, de nagyon nem jött be, az irodalom területéről Agatha Christie jobb volt a témában (de még talán Leslie L. Lawrence is).


Összeesküvők: a körítés itt is sokkal izgalmasabb, mint maga a bűntény felderítése, viszont Columbo és Devlin barátkozása szerintem simán hátán viszi az egész produkciót, ebből a listából ez a kedvencem. Egyébként az élvezetében engem komolyan korlátoznak a durva bakik benne: Devlin a gyilkosság helyszínén egy rakás helyen ott hagyja az ujjlenyomatát, majd a semmiből feltűnik a hotelszobában, épp amikor Columbo nyomoz...


Ölni már nincs idő: tetszett, hogy sok dolgot megtudunk Columbo családjáról, de maga a sztori röhejes, a pszichopata rajongó karaktere pedig kifejezetten idegesítő, nem működik az egész.


Titkos ügyek: ez is kissé eltérő formátum, nem egy tipikus Columbo-darab, de szerintem szórakoztató, pörgős alkotás lett, hamisítatlan kilencvenes évekbeli tévéműsor.


Összességében messze nem ezek a legjobban sikerült és legtöbbre becsült darabok.

2022. szept. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A Rövid szivar és Az összeesküvők a legjobbak között vannak szerintem. A többi nem annyira.
2022. szept. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2

Azért is kérdeztem meg, mert ezek sokak szerint nem olyan kiemelkedő epizódok, és kíváncsi voltam ti hogyan vagytok vele.


Arra még kíváncsi vagyok, hogy a Gyilkosság, mint önarckép miért nem tetszik neked?

2022. szept. 3. 14:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 Az a problémám az említett epizóddal, hogy maga a helyzet, a gyilkos, az áldozata és a másik két nője életkörülményei teljesen abszurdak számomra. A kilencvenes évekbeli epizódokban amúgy is zavar, hogy sok nagyon a szexualitásra van kihegyezve, sokad adtak az alkotók arra, hogy tökéletes testű nőket és férfiakat állítsanak szembe Columboval.


Ami azonban végképp bugyutává teszi számomra az egészet, azok az áldozat álmai a monoklival meg a nagybácsival, vagyis a háttérsztori.

2022. szept. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A Rövid szivar és az Összeesküvők kivételével a fent említett epizódoknál valamelyest eltértek az eredeti, jól megszokott formulától. A panoptikumosban a helyszín más, illetve itt Columbo csak megfigyelőként van jelen. A kapitányosban rendhagyó módon nem árulják el, ki a tettes, a finálé pedig egy Agatha Christie-majmolás. Az Ölni már nincs időben nincs gyilkosság, Columbo egy emberrablásos ügyben nyomoz mint az elrabolt újdonsült férjének rokona. A Titkos ügyek pedig voltaképp kincskeresősdi. Ez talán a legkevésbé "columbósabb" epizód, de nekem bejött.
2022. szept. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem az ÖSSZEESKÜVŐK az egyik kedvencem.

Nagyon rossz kritikát kapott 11 évig nem is forgattak akkora bukás lett. Pedig szerintem jó, oké a gyilkosság nagyon gagyi, meg az üveg karcolása, tényleg pocsék, de Devlin karaktere baromi jó, az egésznek van egy kellemes észak-ír hangulata nekem tetszik mindig. Ja és:

Mindenkinek azt ami jár, eddig és ne tovább.

nov. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!