Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Aki nem olvasta a Sárkányok...

Aki nem olvasta a Sárkányok háza sorozathoz tartozó könyveket, hogy bírja követni az eseményeket? Miért kell ilyen gyorsan haladni?

Figyelt kérdés
Kezd kicsit elegem lenni, hogy folyton ugrálunk az időben. Először 10 évet, aztán 6-ot, közben ott van egy rakás gyerek, már elég nehéz észben tartani ki kinek a porontya, főleg hogy közben felnőnek. Mások meg semmit nem öregedtek a 10-en akárhány év alatt... Ti is így vagytok vele, vagy csak szerintem halad túl gyorsan ez a sorozat? A trónok harca is 8 évadot élt meg, és szép lassan haladt, ezt minek kell ennyire siettetni és folyton ugrándozni az időben? Elvileg sok a rajongó, akkor nem terveznek több évadot ennek is? Miért kell így összecsapni? Nekem például sokkal szimpatikusabb volt a hercegnő fiatalkori énjét alakító színésznő, legalább maradhatott volna ő az első évadra. Valaki elmagyarázza, hogy miért kell sietni?

2022. okt. 11. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki gyerek volt egy időugrás előtt azt lecserélték. Aki felnőtt az maradt.


Nem sietnek, a lényegi események akkor történnek, amikor Rhaenyra már felnőtt nő és egy öt gyerekes anya.

Az első öt részt pont azért írták bele, mert nem akartak olyan zavart, mint ami az eredeti sorozatnál volt, hogy sokan Aerys és Rhaegar között sem tudták a különbséget.


Egyébként meg már beszéltek arról, hogy a fiatalabb karakterek visszajöhetnek flashback jelenetekben is, a későbbi évadokban.

Szóval lehet még fogják mutatni a fiatal Rhaenyrát is.

2022. okt. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a sorozat a sárkányok táncáról szól. Ami előtte történt, abból csak a fontos dolgokat mutatják, ami később hatással van a háborúra.
2022. okt. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem meg inkább nagyon is vontatottan halad a történet... vagy a dramaturg rossz. Előrebocsájtom nem olvastam a regényt. Aki olvasta annak lehet izgalmas a filmes "verziót" látni, de aki nem annak egy kosztümös szappanoperának tűnik.

A színészválasztás szerintem is rossz. Megkedveltetnek egy karaktert egy adott arccal (Rhaenyra), egy bizonyos személyiségjegyeket sugárzó külső megjelenéssel, majd hirtelen egy másik arcvonás köszön vissza akinek teljesen más az arcának a karaktere. Ez eléggé nehézzé teszi a befogadást. Jobban jártak volna el a készítők, ha inkább a maszkmesterek izzadnak egy kicsit. Hiányoznak a rutinos, húzószínészek is (pl. Lena Headey már a GOT szerep előtt is egy tapasztalt jó színésznőnek számított) akik hiteles alakításokat tudnak nyújtani.

Ha nem lenne a GOT előzmény sikere nem biztos hogy rendelne 2. évadot az HBO a sorozat eddigi teljesítménye alapján.

2022. okt. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár regénynek mondják és vannak benne rá jellemző elemek, a könyv olyan mint egy történelem könyv párbeszédekkel. Szerintem. Nincsenek kidolgozva, igazi karakterekké alakítva a szereplők csak pár név, pár tulajdonsággal. De persze így is nagyon emberiek a gyarlóságukkal, csak nincsenek úgy kifejtve mint a Trónok ​harca-ban megszoktuk. Mert az karakterfejlődéssel és személyes történettel teli regény, de ez nem az.
2022. okt. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan basszus ezért van sok bugyuta film meg sorozat manapság, mert még az ilyen egyszerű sorozatot sem tudja követni sok ember.

Úgy tesztek mintha valami atomfizika lenne...

Ugrálni az időben meg azért kell, mert a fő történet a sárkányok tánca, vagyis a polgárháború. Előtte viszont értelemszerűen megkell ismerni a karaktereket és előzményeket, nem beleugrani a közepébe.

Több nagy időugrás már nem lesz.

2022. okt. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ugranának az időben, akkor meg amiatt sírnátok hogy nem történik semmi. Ja, hogy így is sokan amiatt sírnak. El kell jutni egy bizonyos pontig, hogy elindulhassanak az események, a Sárkányok Tánca, amiről a sorozat szólni kíván, de azt nem lehet a kellős közepéről kezdeni, fel kell építeni, be kell mutatni az oda vezető lényeges eseményeket, ezt a funkciót tölti be az első évad. De több időugrás már nem lesz, ezt a mostanit még emésszétek meg.
2022. okt. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akik azt kritizálják, hogy nem történik semmi, szimplán nem kéne, hogy nézzék a sorozatot, mert nem nekik készült. A sorozatok nézése nem egy kötelesség, nem kell mindenképpen mindent nézni csak azért, mert népszerű.

Ez egy kosztümös királydráma fantasy elemekkel, nem pedig egy akció fantasy. Akinek csak az akció számít történésnek az nézzen olyasmit, ami tele van akcióval.

2022. okt. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12%
#7 ez önmagában igaz, de ez szerintem a nézettségi adatokból látszódni is fog. Ha nem szedik össze magukat a készítők, akkor nem fog túl sok évadot megélni a sorozat. Jobb lenne ha a megfelelő egyensúlyt tartanák a készítők, de itt nem sikerült azt eltalálni.
2022. okt. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8. Miről beszélsz? A nézettsége a sorozatnak teljesen jó.

Te valami troll vagy? Mindenhova ezt a nézettség marhaságot írod.

2022. okt. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
#9 MÉG jó a nézettsége, mert húzza magával a GOT sikere. Aki ezen felbuzdulva elkezdte nézni az talán kitart még a 2. évadra is. Az lesz a vízválasztó, hogy az milyen nézettséggel fut le, ott dől el lesz-e 3. évad vagy sem.
2022. okt. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!