Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi kedvenc könyvetek? És...

Mi kedvenc könyvetek? És filmetek? Mit ajánlatok? Kedvenc filmes/ könyves idézet?

Figyelt kérdés

2022. nov. 22. 21:06
A kérdező szavazást indított:
Filmes vagyok
Könyves vagyok
Mindkettő
30 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Könyvből a Dűne az abszolút kedvencem, filmből sok van.


Hogy mit ajánlok?! Nem tudom. Kéne minimális infó, hogy milyen műfajt/stílust szeretsz.


Kedvenc idézetem nem nagyon van.

2022. nov. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
„Ne higgy a meséknek! Minden sztori, amely úgy végződik,hogy „boldogan éltek, míg meg nem haltak”, ökörség. Vidám befejezés nem létezik. Sőt. Befejezés sincs. Az élet megy tovább, két kanyarral arrébb már mindig történik valami új. Legyőzhetsz hatalmas akadályokat, dacolhatsz ezer veszéllyel, farkasszemet nézhetsz a gonosszal, a végén dicsekedhetsz is vele – de az még nem a befejezés. Az élet mindig megtáncoltat, meggyötör és megtör, új erőpróbát vagy tragédiát lök eléd, nem ereszt addig, amíg csak el nem éred a valódi befejezést – a halálodat. Amíg szufla van benned, a történet pereg tovább.”
2022. nov. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Isti22 ***** válasza:
100%

Könyv - Camus: Közöny

Film - Veronika kettős élete

2022. nov. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

2es vagyok,az előbb véletlen elküldtem..


A fenti kedvenc idézetem Darren Shan Démonvilág 3. részében található.


"– Igen, él – bólintott Caramel. – Azaz... nem tudom... mondhatjuk arra, akit nem lehet megölni, hogy él? Nem egészen értem a dolgot, és Dumbledore nem hajlandó részletesen elmagyarázni. Mindenesetre van teste, tud járni, beszélni és gyilkolni, úgyhogy azt hiszem, a beszélgetésünk szempontjából élőnek tekinthető."


Ez pedig a Harry Potter és a félvér hercegből.


Nagy Darren Shan és Harry Potter fan vagyok, de a kedvenc könyvem általában mindig az éppen aktuális, amit olvasok.

Filmből nem tudnék konkrétat mondani.

2022. nov. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Harry Potteren nőttem fel, egyik nagy örök kedvenc (filmek) könyvből még nem olvastam ki az összeset. Ami könyvben lebilincselt, az A Napló c. könyv, ami Che Guevararól szól, meg van egy mókásabb, Linkóci kapitány kalandjai. Szóval utóbbiból ez a kettő. De amúgy filmből sok kedvencem van. Pl. Betépve.
2022. nov. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedvenc könyv: Biblia (Jelenések könyve)


Kedvenc filmek: [link]


Kedvenc film idézetek:

-"Amit birtokolsz, az birtokba vesz."

-"Az önfejlesztés önkielégítés, az önpusztítás viszont..."

-"Csak akkor tehetünk meg bármit, ha mindent elvesztettünk." (vagy valami hasonló, nem tudom, régen láttam)

-"Nem igazság, hogy rosszul kell lennem, ha a bájos bájos Ludwig van-t hallgatom!"

-"A világ sorsát egy ember egyetlen lövéssel megváltoztathatja."


Kedvenc könyv idézetek:

-Márk evangéliuma 8,35-37

-"A boldogtalan ember legédesebb vigasza az imádság, bátorságot merít belőle; én is lélekben megerősödve keltem fel, s művek már sötétedett, beljebb mentem a sűrűbe, nehogy álmomban esetleg meglephessenek; (...) A boldogtalan számára a legkeservesebb az ébredés; az érzékek szunnyadnak, a gondolat megpihen, a gondok tovareppennek, s akkor hirtelen vad erővel tör rá a sors minden keserűsége, hogy csaknem összeroppan belé."

2022. nov. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*s mivel már sötétedett
2022. nov. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem Radics Petis kedvenc idézeteim vannak! 😂😎💪🤘🤘
2022. dec. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!