Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nektek melyik a kedvenc Harry...

Nektek melyik a kedvenc Harry Potter filmetek, könyvetek, és játékotok?

Figyelt kérdés
nekem filmből a Tűz Serlege, könyvből a Tűz Serlege és a Félvér Herceg, játékból meg a Bölcsek Köve PC kiadása, illetve a Quidditch Word Cup-ot is szerettem gyerekkoromban (az megvolt számítógépre és GameBoy-ra is)

2017. júl. 15. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak könyv.

Az Azkabani Fogoly

2017. júl. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Film: Bölcsek köve, Titkok kamrája, Halál Ereklyéi 1., 2. rész

Könyv: Titkok kamrája, Félvér Herceg, Halál Ereklyéi

Játék: Főnix rendje, Félvér herceg, (a halál ereklyéi változatokat még nem próbáltam ki) Lego Harry Potter Years 1-4, Lego Harry Potter Years 5-7

2017. júl. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nekem a könyvből a titkok kamrája, filmből pedig az első és a halál ereklyéi-1.
2017. júl. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Könyvben és filmben is az azkabani fogoly. Azt láttam először filmben és ennek hatására kezdtem el olvasni a sorozatot. Könyvben is ez a rész lett a kedvenc:)
2017. júl. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudok választani. :( együtt szeretem az összes könyvet, filmből amiben én(!) kevés hibát láttam, és nem vol5 benne számomra fontos kihagyás, az a bölcsek köve és a titkok kamrája :) a többiben számomra fontos dolgok maradtak ki de azért elég jók lettek a filmek. A könyveket együtt szeretem
2017. júl. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem könyvből a negyediktől a hetedikig mind, de ha csak egyet szabad kiemelni, akkor az ötödik.


Filmből a hatodik rész.

2017. júl. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Könyv: 3

Film: 7/2

Játék: 3

2018. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ami tetszett a könyvekben:


Könyvből a 6 és 7 a két nagy kedvencem, a maguk komorságával, bölcsességeivel és olykor a korábbi részekből megszokott humorral. Tetszik, hogy itt már nem csak a cselekmények, hanem a lélekábrázolás is szerepet kap, ahogy megismerjük a fiatal Voldemortot, illetve ahogy Draco összeomlik a rábízott feladat súlyától. A Halál ereklyéiben pedig A Herceg meséje és az Újra a Rengetegben fejezetek pedig az egész sorozat ékköve.


Tetszett a 3-as rész is az időnyerővel, és az 1-esnek is megvan a szépsége a könyvekben (Edevis tükre).



Ami nem tetszett a könyvekben:


A 2. rész nem annyira a nagy kedvencem, a többi egyszerűen jobban tetszik.


A 4. részben maga a kerettörténet tetszik, de az nem, hogy a tusán szinte minden eredményét javarészt másnak köszönheti, majd a végén Voldemorttól is lényegében a szerencsének köszönhetően szökik meg, amikor a végén az ál-Mordon a szobájába csalja, akkor is pont akkor érkeznek a tanárok.


Az 5. részben is összességében a főszál cselekménye jó, de annak ellenére, hogy ez a leghosszabb könyv, egyúttal itt a leginkább statikus a cselekmény is. Vagyis a "körítés" szerintem ahhoz képest túl sok, mint amilyen értéket képvisel.


Filmek:


A filmekből az első kettő teljesen felejthető, gyakorlatilag animált felolvasóestként funkcionálnak a nézők számára. Cuarón kreativitása abszolút látszik a harmadikon, az egyik legélvezhetőbb film az összes közül. A negyedik összességében oké, az ötödikben tetszik, hogy kevesebb a sallang, szép a látvány, de a jelenetek nincsenek kidolgozva, minden előre kiszámítható. A hatodik teljes mellényúlás a Ron-Lavender-Hermione szerelmi háromszög erőltetésével, a Barátok köztbe illő jelenetekkel, felgyújtják az Odút és rohangálnak a nádasban, ülnek 4-en és akkor Ginny elviszi romantikázni Harryt, hogy megszabaduljanak a könyvtől, miközben a fiatal Voldemortról "idő hiányában" jut 2 emlék, holott erről szól az egész könyv. Draco egy szekrényt javít egész évben, majd bevonulnak a halálfalók és kivonulnak, semmi csata vagy valami. Az utolsó 2 végre méltó befejezést adott a könyvhöz.

2020. jan. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!