Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Wednesday mennyire jó az...

A Wednesday mennyire jó az Addams familyhez képest?

Figyelt kérdés

2022. nov. 25. 11:45
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Szerintem is ő a legjobb.

Én szívesebben néztem volna meg vele egy folytatást, amiben már egy idősebb Wednesdayt alakít.

2022. nov. 26. 12:37
 12/20 anonim ***** válasza:
75%
Semennyire. Morticiát játszó Anjelica Hustont senki nem tudja überelni, a férj pedig maga egy karikatúra, röhelyes.
2022. nov. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Mellékesen jegyzem meg:

[link]

Mondjuk ugy hogy Luis Guzmán hasonlít legjobban a " valódi " Gomezre az eddigi megformálói közül.

2022. nov. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
A család többi tagja mondjuk nem volt annyira lényeges. Akár ott sem kellett volna lenniük. Elég fura, hogy mégis nagyobb neveket válogattak be a szerepre. Kicsit olyan pénzpazarlás szagú, ami mehetett volna inkább az effektekre.
2022. nov. 26. 15:23
 15/20 anonim válasza:
100%

Ami tetszett nekem az Addams Familyben anno az a humor volt, és a szereplők zseniálisak voltak a sztori is, ellenben itt mintha az Addams Family animációs filmből készítettek volna egy sorozatot.


Rendben vonatkoztassunk el mind a 2 műsortól, engem akkor sem kapott meg, nincs meg az a fekete morbid humor amit elvárnék a sorozattól.

2022. dec. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
96%
A klasszikus 2 rész a 90es evek elejétől a legjobb, én ez után raknám be az új sorozatot a ranglistán. 19es rajzfilmet meg elégetném
2022. dec. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
90%

Nos...

Az eleje nem volt rossz. Jenna Ortega elég jól hozta a régi jól megszokott W-t az első néhány részben, de valahol az 5-6. rész környékén egy egészen másik karaktert kezdett el alakítani, nem őrizte meg azt a valamit, amitől Addams az Addams.


Az utolsó két rész pedig egyenesen pocsék volt. Mégis miben különböznek a furik a normiktől, ha a norminak számító nőstény képes volt egy furi által írt könyvben megtalált varázslat segítségével feléleszteni az egyik ősét? Az ős miért tudott telekinetikát használni?


Ne értsetek félre, nem J. Ortaga játékával van bajom, ő bizonyára hozta azt a karaktert, amit elvártak tőle a producerek, de azok, ahogy a trónok harca producerei is megtették az utolsó résszel, egyszerűen összecsapták, és hoztak egy borzalmas lezárást.

....


Hogy mi tetszett a Wednesday sorozatban (a főkaraktert megformáló Jennán kívül):

Gomez karakterét megformáló színésznek az alakja:


Néhány helyen már olvastam, hogy egyeseknek nem tetszik az új Gomezt megformáló színésznek az alakja a korábbi színész alakjához képest, pedig az eredeti tervek alapján Gomez egy kövérkés, nem túl jóképű pasas.


Negatívum új Gomez karakterénél:

A játéka valami pocsék volt, a régi Gomez sokkal jobban odatette magát. Ezen az alakon végig azt láttam, hogy csak leakarja tudni a felvételt, és hazaakar menni a játékmackóihoz.


Mi volt nagyon rossz a sorozatban:

1. Az eredeti filmekben az Addamesek -- noha róluk szólt a sorozat --, végig megmaradtak a titokzatosság homályában. Soha nem lehetett pl. tudni (de egyesek pl. sejtették, hogy úgy van), hogy az Addamesek valóban élnek, vagy már réges-régen meghaltak. Ebben a sorozatban pedig nyíltan kimondják, hogy csak boszorkányok, akik talán rendelkeznek 1-2 képességgel, és annyi.


2. Wednesday romantikus kapcsolata(i):

Ne értsetek félre, nem azzal van bajom, hogy Wednesday szerelmes, az Martisa is nagyon szerette Gomezt (bár a régi filmekből ez jobban kijött), de egy Addamesnek ne egy ilyen csöpögős, idétlen, tiniszerelmet adjanak. Sőt az lenne a legjobb, ha teljesen rejtély maradt volna, hogy kit szeret, mikor szeretett belé, stb., ahogy Mortisánál, ahol pl. az egyik filmben Mortisa megkérdi Addamst, hogy emlékszik, hogy hol találkoztak először, és GOmez azt feleli, hogy igen, az első temetéseden, te voltál a legszebb hulla (vagy valami hasonló).


3. Amit az első néhány sorban írtam.


4. Miért kellett a béna vérfarkas karakternek (Lilynek vagy hogy hívják) átváltoznia? Éppen az volt benne az elragadó, hogy ő nem rendelkezett azzal a képességgel, amivel a többiek, ezért lenézték, miért kellett beletenni azt az idétlen átváltozást? Amikor megjelent a karakter először, és elmondta, hogy nem tud átváltozni, már akkor biztos voltam benne, sőt fogadni is mertem volna rá, hogy rövidesen át fog változni, és kb. akkor, amikor meg kell mentenie a főkaraktert. Miért kellett ez a klisé?


5. Hová lett Gomezékből az az örökös pesszimista, kíváncsi, mindent kipróbálni akaró természet? Gomez volt már börtönbe valamelyik filmbe, de az ottani Gomez azt nagyon is élvezte, Fester bácsiról nem is beszélve, aki vágyta az áramütéseket, amikor börtönbe kerültek. Wednesday meg miért szenved egy kis szúrástól? A régi Wednesday inkább megkérte volna a kínzóját, hogy mélyebbre nyomja már belé azt a kést/kardot, mivel mélyebben jobban csikizi (vagy valami hasonló beteges gondolat).

2022. dec. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kéne a többivel összehasonlítani. Megvan az alap, de mindegyik egy kicsit más.

Gomez papa

Lehet, hogy jobban hasonlít a képregényes eredetire, de mint tudjuk, nem a külső számít.

2022. dec. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért írunk ilyen mélyremenő kritikát egy jelenleg még futó sorozatról? Nem süthetnek el mindent 1 évadban főleg ha ilyen kevés része van.
2022. dec. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
81%
Lehet nem leszek népszerű a véleményemmel, de én a 90-es években készült Addams familyt sose tudtam végignézni, számomra unalmas volt, a 60-as évek belit sose láttam. Ez az új sorozat azonban kifejezetten tetszett, az 1. rész egy kicsit unalmas volt, de a maradék 7 rész nagyon tetszett és már nagyon várom a 2. évadát.
2023. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!