Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért kell egy 600 millió...

Miért kell egy 600 millió dollárból készült filmnek 1.5 milliárd dollárt hoznia ahhoz, hogy azt mondjuk hogy profitot hozott?

Figyelt kérdés

Ha 601 millió dollár lenne a bevétel, az miért nem profit?


[link]



2023. jan. 9. 18:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
67%

#7 Áruld már el te mit számolsz? Ha egy 500 milliós film hoz 1 milliárdot, az nem arra elég hogy még egy 500 millás filmet fedezzen, hanem KÉT 500 millás filmet, mert 500 millió meg 500 millió egyenlő 1 milliárd. Ha egy filmet 500 millából forgatnak, az ha 500 milliót is hoz vissza (ergo nullszaldós) akkor lesz annyira elég hogy még egy filmet leforgassanak ugyanannyiból, mert visszahozta az összes pénzt amit ráköltöttek, ergo az megint rendelkezésre áll. Efölött minden csak profit.

A marketing meg szintén mellébeszélés, annak a költsége is része a teljes költségnek. Ha egy film 500 millióba volt tokkal vonóval, akkor abban a marketing is benne van, meg minden amire fizetni kellett, az utolsó budipapírig. Ergo 500 millió és 1 dollártól már nyereséges. Az persze más kérdés hogy nem 1 dollár, de még nem is 1 millió dollár nyereséget szokás remélni egy filmtől, de ha a példában emlegetett 500 milliós film jár mondjuk 750 milliónál, az már bőven nyereséges most is, és nem 1,5 milliárdnál lesz jövedelmező. Maximum a kapzsi készítők annyit vártak, de ez nem egyenlő azzal hogy ténylegesen nyereséges-e.

2023. jan. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
96%
#11 Tehát te adsz nekem 500 milliót. Én elkészítem belőle a filmet és adok neked mondjuk 2 év múlva 500 millió+1 dollárt. Remélem nem befektetésből élsz, ha igen, adj kölcsön nekem.
2023. jan. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert a 1,5 milliárd dollárnak kb a fele a moziknál marad, persze ez függ a megállapodástól is. A pénzen pedig gyártó-a forgalmazó-a mozik osztoznak.

Persze ebben nincs benne a különböző reklám és játékokból befolyt pénz. Amúgy ezek a számok nem mindig mérvadóak. Van hogy az adózás miatt ferdítenek, mint a Harry Potter 5. részével, ahol kb 150 millió dolláros költségvetés mellett, több mint 900 millió dolláros volt a bevétel, a könyvelés mégis azt írta, 167 valahány dolláros veszteséggel zártak. :D

2023. jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
96%

Illetve még fontos kiemelni, hogy az 500 milliós befektetés egy film esetében miért nem profit 600 milliós bevételnél.

Itt nem az az alternatíva, hogy a fiókba rakod a pénzed, hanem az, hogy befekteted. Ha berakod mondjuk sp500-ba ami éves szinten közel 10%-ot hoz (USD-ben). Ha ide befektetsz 500 milliót 5 évre, akkor 5 év múlva közel 800 milliód lesz. (nem tudom hány évig forgatták a filmet).

De ha te egy aktív és rizikós befektetéssel nem tudod felülmúlni a tőzsdét, akkor ne forgass filmet.


Ugyan ez magyar példával. Ha adok neked 100 millió forintot, hogy forgass egy filmet 2 év alatt, és a film hoz 105 milliót, akkor az egy bukás, mivel ha ebből a pénzből diszkontkincstárjegyet vettem volna, akkor közel 130 millió jött volna vissza.

2023. jan. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!