Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi az oka annak,hogy mostanába...

Mi az oka annak,hogy mostanában egyre több magyar történelemmel kapcsolatos film készül?

Figyelt kérdés
Szerintem a magyar történelem van olyan érdekes és tanulságos,hogy jó filmalap legyen.De ennek ellenére mégis viszonylag kevés "modern" film készült belőle.Viszont mostanában,nem rég jelent meg az Aranybulla sorozat.És nemsokára jön a Hadik is.

#magyar történelem,film
2023. febr. 6. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert a kormány kultúrpolitikájába tökékeletesen illeszkedik.
2023. febr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Laylah ***** válasza:

Meg a Petőfi-film is készül.

Erre ad pénzt a Magyar Filmalap.

2023. febr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Laylah ***** válasza:
100%
Ja és bele lehet szőni az aktuálpolitikai sugallatokat is, nehogy véletlenül ne az ömöljön az arcodba mindenhonnan.
2023. febr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3


Mondjuk az szerintem jó lenne ha egymás után készülnének a magyar történelmet méltó módon feldolgozó filmek.Legalább egy kicsit fölkeltené az emberek,főleg az ifjabbak érdeklődését a történelem iránt.Mert ahogy visszaemlékszem az iskolában kb.szinte csak számok és adatok halmazaként tanították.A gyerekek nem kedvelték a tantárgyat különösebben.A másik ilyen nem túl népszerű tantárgy az a nyelvtan volt.Az már szinte művészet ahogyan meg tudják utáltatni az emberekkel a saját anyanyelvüket és történelmüket az iskolában..

2023. febr. 6. 10:10
 5/5 Laylah ***** válasza:
Engem mondjuk hidegen hagy a töri, kb. az ókor volt az utolsó rész, ami érdekelt, vagy a kora középkor :) Aranybullából csak részleteket láttam (azokból mondjuk elég sokat), de egyet kell értenem azokkal, akik szerint ezt a pénzt jobban is fel lehetett volna használni, elég igénytelen lett. Nem a tematika a gond, hanem a feldolgozás módja.
2023. febr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!