Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a Barbie...

Mi a véleményetek a Barbie filmről?

Figyelt kérdés

Érdemes megnézni? Nálatok is mindenki full rózsaszínben megy az előadásra?


Kérem, hogy spoilermentesen nyilvánítsatok véleményt!



2023. júl. 23. 19:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
75%

Meg ez a "vicces, cuki, rózsaszín", már a rendező alapján is kb mindenki tudta, hogy nem ilyen tipikus bugyuta Disney koppintás lesz, nem gyerekeknek fog szólni.

Baromi hosszú elemzést lehet írni a filmről, annyi mindenre tér ki, valóban eléggé komplex és elsőre szerintem egyben senki nem tudná értelmezni minden pillanatát. Nyilván van hibája, de az is akkor támadható és észrevehető, ha ténylegesen értelmezte valaki miről is szól.

2023. júl. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem jó volt
2023. júl. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 anonim ***** válasza:
26%
10#hmm… Elképzelhető, hogy így kissé átértékelem magamban a filmet. Ugyan nem tetszett, de nagyjából értem, mire gondolsz. Amúgy egyáltalán nem vagyok antifeminista, inkább ellenkezőleg, de ez a film elsőre sok volt.
2023. júl. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 anonim ***** válasza:
73%
Én augusztusban megyek haza Magyarországra, és alig várom már hogy lássam. Az előzetes alapján nekem tetszik.
2023. júl. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 anonim ***** válasza:
60%

Tegnap láttam, nekem kevésbé tetszett. Ahogy telik az idő, egyre több dolog jut eszembe, amivel gondom volt. Spoiler mentesen elég nehéz elmondani, hogy mi nem tetszett benne.

Ami már a film alatt is zavart, hogy vannak szereplők, akiket néha elővesznek, majd elfelejtkeznek róluk, majd megint bedobják, mikor kellenek. Szóval míg 1000 más dolog történik a többi szereplővel, addig ők megtesznek egy rövid utat.

A ritmusa se mindig volt jó szerintem, 2 vicc is volt, ami megmaradt, hogy szerintem nem jól jött ki. Az egyiknél kellett volna egy kis szünetet tartani, a másiknál pedig éppen túl sok volt a szünet előtte.

Maga történettel, világépítéssel is vannak gondjaim. Túl sok a megválaszolatlan kérdés, történetszálak, amiket nem éreztem befejezettnek.

A vége pedig kimondottan nem tetszett. Nem maga az, hogy hogyan zárult, hanem itt is a ritmusa. A végére nekem elfáradt, nem adott egy katartikus érzést.

Szerintem már túl van tolva, hogy mennyire jó, ezért voltak bennem elvárások, hogy milyen jó lesz (pedig direkt próbáltam kerülni, hogy ne legyenek). És ehhez képest jelentősen alulteljesített. Az üzenete jó, de számomra semmi újat nem adott. Ha olyan tartalmakat fogyaszt az ember, ezt az üzenetet egy tik-tok videóban is elmondják.

2023. júl. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon hálátlan feladat egy olyan dolgot megfilmesíteni amit mindenki ismer, élménye van róla, lényegében egy tárgy és a hozzá kapcsolódó kultusz.

Szerintem a fentieket figyelembe véve jól oldották meg a feladatot. Én írtam h nekem tetszett, de értem azt is amit te írsz 15-ös. Persze nem tudnád jobban csinálni, de talán a földön nem is nagyon van olyan aki hozzá mert volna szagolni egy élő szereplős Barbie filmhez.


A szereplők remekül hozták a karaktert. Nekem a Mattel volt összecsapott és kínos-de erről gondolom olvastál, hogy a Mattel se engedte hogy másmilyen képet fessenek róluk. A többiek jól szerepeltek. Még Ken is, pedig ő azt hittem irritálni fog, de hozta a másodhegedűs szerepet Barbie mellett, aki igazából ki akarna ebből törni. Továbbá a végével sincs szerintem semmi gond. Az az új(régi) szereplő tisztelgés is, alap h behozták és így adta magát a végkifejlet.


Ezt a filmet gyermeki lélekkel és felnőtt tudással kell végig nézni és simán hátra dőlni és jól érezni magad.


Amit még a reklámkampány művelt szerintem tankönyvi példa. Nehéz rá rosszat mondani hisz elérte a célját, mindenki erről beszél és tele vannak mozik. Pénz beszél...

2023. júl. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 anonim ***** válasza:
82%

Hát igen, a hibák pont abból adódnak, hogy túl sok mindent akartak belesűríteni egyszerre. Nem volt az a luxus, mint egy Marvel-nél, hogy lesz majd 8 rész, ennek elsőre kell ütnie és ömlesztve kapod az infókat benne. Inkább ez ilyen úttörő, ennyire masszívan még nem tolták az emberek arcába ezeket a problémákat egy ilyen populáris módon, hogy a Barbie-t is bele vonták. Az se semmi, hogy tényleg a Matell ebbe is beleegyezett, bár lehet emiatt jobban bele is szóltak, mint gondolnánk.

Ja hát a marketing, engem már az első előzetessel megvettek kilóra, amikor megjelenik az Űrodüsszeia és a kislányok elhajítják a babáikat. Sose szerettem babázni gyerekkoromban, a hideg kirázott tőlük és emiatt volt bennem szorongás is, mert más kislányok szerették, én meg csak a Barbie-t. 😂😂 Ez egy gyerekkori traumát oldott fel, főleg hogy mások is elkezdtek erről beszélni, hogy a Barbie volt a mindenük. Emiatt szerintem alapból szeretettel és elfogadással állok a filmhez, az első pillanattól kezdve adott nekem valamit és a végéig is egy csomó mindent a hibák dacára. Rengeteg aggodalmat fedeztem fel a saját életemmel kapcsolatban benne.

2023. júl. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:
73%

Én anyaként néztem végig. Egy éves a kislányom, mellőle "szöktem el" megnézni és kettős érzéseim vannak ugyan, de azt ki merem mondani, hogy tetszett. Nem katartikus, újranézős módon tetszett, de elment. Szintén betalált már az elején a "kérdezd csak meg anyukádat" kijelentés arra értendően, hogy milyen jó is az állandó babázás... :D

Értem az üzenetét és azt is, hogy kvázi pont én vagyok a célközönség. Nagyon jó leírás van benne arról, hogy minek kellene megfelelnie egy nőnek/anyának és ez mennyire lehetetlen.

Összességében egy hatalmas katyvasznak tartom a történetet, ami kibogozhatatlan számomra, túl sok apró történetszál, kicsit elcsépelt fő vonal és végkifejlet. De engem megérintett. És ritka, ha úgy jövök ki egy filmről, hogy az nem csak egy vállrándítós "jólvan egynek elment" típusú film, hanem hogy gondolkozom...

2023. júl. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 anonim ***** válasza:
83%

Nekem bejött a film. Szürreális alkotás volt, és volt egy kis társadalomkritika is benne. Bár szubjektív véleményem szerint ez a vonal talán csak arra kellett, hogy ne legyen túl bugyuta a film. Ha ugyanis az történt volna benne végig, mint ami az első kb. 20 percben, akkor nagyon lehúzták volna.

Ajánlom a filmet, én most làttam frissen.

2023. júl. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:
28%

"de ettől még elég antimaszkulinra sikerült "


Lehet. Viszont tele a filmvilág antifeminim filmekkel.

2023. aug. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!