Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek is "férfigyűlölő...

Szerintetek is "férfigyűlölő propaganda" az új Barbie film?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt a cikket olvasva egy "kicsit" meglepődtem, mert ugyan tegnap néztük meg az egyik barátnőmmel a moziban, de én egyáltalán nem észleltem semmilyen férfiellenességet.


2023. júl. 30. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Szeretik az emberek belemagyarázni. A büszkeségük meg a férfiasságuk fontosabb, minthogy felfogják. A mai napig nagyon sok férfi úgy él, hogy alanyi jogon többnek gondolja magát a nőknél és meg is győzi magát, hogy igaza van. Szerintem felesleges ezzel foglalkozni.


Ha azt mondom minden ember egyenlő, férfi és nő is, meleg és hetero, ázsiai, fekete, roma akárki... Emberek ezen felhúzzák magukat és/vagy úgy érzik csorbul a férfiasságuk vagy szimplán az, hogy ők márpedig jobbak náluk.

2023. júl. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pedig egyik nem sem felsőbbrendű, csak hát mióta világ a világ, mindig a férfiak gondolták azt magukról, hogy ők a teremtés koronái..holott rohadtul nem.
2023. júl. 30. 19:14
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

1


"Ha azt mondom minden ember egyenlő, férfi és nő is, meleg és hetero, ázsiai, fekete, roma akárki... "


Pedig az,hogy minden ember egyenlő egyszerűen nem igaz..Mondjuk egy hazug mindenkin átgázoló ,csak a saját hasznát leső csaló;hogyan lenne már egyenlő egy az elesetteken aktívan segítő jóakaratú,becsületes,önzetlen emberrel?

Az a szlogen,hogy minden ember egyenlő nem feltételez semmiféle minőséget.Csak mennyiséget.Darab-darab aztán kész..Márpedig az embereknek is van "minősége".Sőt olyan is van aki már szinte nem is ember.Nem éri el az emberi szintet.

2023. júl. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#3

Te egy konkrét embert neveztél most itt meg, akiről már tudunk valamit, ami alapján el tudjuk dönteni, hogy szimpatikus-e nekünk stb.


Itt nem erről van szó. Hanem arról, hogy van egy nő és van egy férfi, teljesen random, hogy kik, nem tudunk egyikről sem semmit. Addig míg nem tudunk semmit egyikről sem, addig igenis egyenlő felekként kell kezelni őket. Vagyis kellene, de pont ez nincs jelen a világban. Itt nem arról van szó, hogy azt mondom, hogy te ugyanannyit érsz, mint egy bűnöző.


Általánosságban kell érteni ebben az esetben, de szerintem ez elég nyilvánvaló volt. Már így is sokat fejlődtünk ebben az elmúlt évszázadban. De még mindig nincs egyenlőség szinte semmilyen téren, ahogyan nő/férfi között sem.

2023. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. júl. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az.
2023. aug. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elején azt hittem az lesz, de nem.

Pozitívan csalódtam

2023. aug. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 he84 ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem férfigyülőlő a Barbie film, csupán néhány férfi nem érti jól és belemagyarázza stb. Az a baj, hogy látszik az, hogy sajnos több férfi félreérti a film mondanivalóját, meg a feminizmusról is mást hisznek rosszul, akik nem látják a lényeget. A lényeg az, hogy nem szerepcseréről szól se ez a film, se a feminizmus, hanem az egyenjogúságról férfiak és nők terén egyaránt, a tisztességes bánásmód egyenrangúként, nem többet annál, de nem is kevesebbet, nem pedig arról, hogy a nők legyenek férfi szerepben és a férfiak női szerepben. A film erről mutat görbe tükröt egy "milyen lenne, ha" alapon ezt érzékeltetve a filmben, hogyha a nők úgy viselkednének a férfiakkal, ahogy a férfiak egy része időnként a nőkkel teszi sajnos. Ez a lényeg. Az meg szegénységi bizonyítvány, empátiahiány, ha az adott férfi ezt nem akarja átérezni és megérteni se, saját magát minősíti, hogy bizonyos szepontokból nem igazi férfi.
2023. szept. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem az, viszont szerintem a film arról szól, hogy a Mattel szeretne belépni a progresszív klubba, és most már inkább a nők önelfogadását hangsúlyozza az irreális mércék helyett. Ruth Handler, a Barbie megalkotója anno leszögezte, hogy nem feminista, és a Barbie mögött sem állnak ilyen eszmék.


Jelenleg a nagytőke úgy akar szimpátiát szerezni a városi középosztálytól, hogy eljátssza a társadalmilag felelősségtudatost. A Barbie film erre egy példa. Megpróbálják újraértelmezni a terméket egy olyan ideológia mentén, ami kompatibilisebb a XXI. századdal. A pénzről szól ez.

2023. szept. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.
jan. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!