Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Thrawnnak miért ekkora a...

Thrawnnak miért ekkora a befolyása, mikor nem is erőérzékeny?

Figyelt kérdés
Nem is feltétlen az átlag katonák körében értem, hanem most is az egész Ahsoka sorozat aköré épül hogy a főgonoszok próbálják őt megtalálni. Úgy értem sötét jedikről (erőérzékenyek) meg dathomiri boszorkányokról van szó, nem holmi zsoldosokról, mégis úgy kajtatnak utána mintha személyesen Palpatine-t akarnák megtalálni. Mégis miért? Úgy értem a csávó még csak nem is erőhasználó, egy sima magas rangú tiszt, vágom hogy nagy stratéga de akkor is, a fene menne el miatta egy másik galaxisba konkrétan. Baylan simán lehetne vezetője bármilyen új birodalom kiépítésének, elvégre ő erőhasználó és mester szinten mozog. Thrawntól mit várnak? Megtalálják, visszahozzák, és merre tovább? Ahsoka szétrúgja a hátsóját az első találkozónál. Még Moff Gideonnak is komolyabb hatalma volt, mert neki volt egy komoly páncélja + komoly testőrei + kutatta az erő titkait amit a klónjaiba beültethet. Thrawnban ennyi sincs meg. Amit én látok, az az, hogy egy sima magas rangú és okos tiszt után kajtatnak úgy, mintha a Jóistent keresnék. Pont annyit tud mint Tarkin. A sima katonáknak parancsolója, de erősebb "kívülállóknak" egy senki. Egyikük miatt se érné meg vesződni erőérzékeny egyéneknek. És mégis! Miért?

2023. szept. 20. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A Birodalom legzseniálisabb stratégája.
2023. szept. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól fogsz tudni elvezetni egy óriási szervezetet, hogy a fizikai közelharcban hogy teljesítesz.
2023. szept. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Pont annyit tud mint Tarkin"


Thrawn Tarkinnál jóval nagyobb stratéga. Én azt is megkockáztatom, hogy a harchoz, háborúhoz, háborús stratégiához jobban értett, mint maga az Uralkodó, vagy Vader.


Amúgy meg, ha már erőhasználók, mint vezetők. A Jedi Tanács olyan jó vezetője volt a Rendnek az előzménytrilógiában, hogy gyakorlatilag megsemmisült a Jedi Rend az irányításuk alatt. Pedig ők elvileg a legnagyobb hatalmú Erőhasználók voltak a szervezetben

2023. szept. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Thrawnban pont az a jó, hogy nem erőérzékeny, de így is egy rendkívül komoly ellenfél volt a Legendákban is az új Köztársaságnak. Itt is ez lesz.
2023. szept. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké lehet nem fogalmaztam pontosan. Bár eleve azzal kezdtem hogy nem az átlag katonák körében értem. Az tiszta hogy a birodalom-fanatikusoknak miért fontos ő, meg a saját katonái miért hűségesek hozzá, én azt nem értem hogy a kívülállóknak, név szerint Morgan Elsbethnek illetve Baylanéknak miért ennyire fontos ő, és az ő visszahozása a saját galaxisukba, ők mit nyernek vele? Miért kellett ennyi energiát és erőforrást belefektetni a megkeresésébe, a hipergyűrűbe, mindenbe? Meg (SPOILER) a három vén boszorka is ott hajlong előtte, holott ők mágusok is... Ezeket nem értem, nekik miért jó hogy egy számukra noname valakinek nyalnak? Még ha élne a Birodalom felsővezetése, név szerint Palpatine és Vader, megérteném hogy jó fej mindenki Thrawnnal, ugye nem lenne kellemes ha az Uralkodót magukra haragítanák. De az uralkodó halott, a Birodalom (hivatalosan) nincs többé, eleve nem értem mit törődtek Thrawnnal aki amúgy is egy másik galaxisban volt.
2023. szept. 23. 00:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Eleve az uralkodó azért halott, mert nem hallgatott Thrwanra.

Thrawn azt pusholta, hogy ne egy nagy pusztító egységet (Halálcsillag) hozzanak létre, hanem egy jól felszerelt, ütőképes hadsereget, hisz azt nem lehet egyetlen torpedóval elpusztítani.

De Palpi inkább Tarkinra hallgatott és a Halálcsillagot választotta.


Bezzeg amikor újraéledt, már Thrawn taktikája szerint akart eljárni, sok és erőteljes hajóval, de persze akkor is a centralizálás lett a hibája, hogy az egész flotta sorsa egyetlen rádiótornyon múlott. Jó szar, Thrwannak ilyen eszébe se jutott volna.


De amúgy az endori csatában is mi volt már az banyek? A csillagrombolók nekicsapódtak a Halálcsillagnak? Ehhez mekkora balf*đznak kell lenni? Ott is az volt a hiba, hogy nem Thrwan volt ott, eszébe nem jutott volna bedőlni a Szövetség cselének.


na, ezért keresik Thrawn. Mert okosabb, jobb és bölcsebb vezért, mint a császár.

2023. szept. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Te láttad a Lázadókat? Olvastad a könyveket? Attól még hogy nem egy erőhasználó, egész jó fizikuma van. Sokkal okosabb a Birodalom összes emberénél, ezért jutott fel hamar a főadmirálisi rangig. Ha a császár engedélyezi a tie defender projektet, akkor valljuk be nem sok esélyük lett volna a lázadóknak. Az hogy Moff Gideonnak is komolyabb hatalma volt, az meg nevetséges, ha ennyire nagy hatalma volt, akkor miért győzték le ennyire könnyen? Hogy miért éri meg őt visszahozni? Mert ő az egyetlen aki csoprotosítani tudja a megmaradt birodalmi erőket. Illetve Thrawn-nak volt a "tanítványa" Morgan Elsbeth, de ez el is hangzott a mandalorian-ben, szóval mitől is noname?
2023. szept. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Morgan Thrawn tanítványa volt, ez elhangzott a sorozatban.


Baylan Perideát akarta megtalálni, ezért kapóra jött a szövetség Elsbeth-tel. Ugye ő érzi, hogy szólítja valami erő.


Az éjnővérek pedig a Jediknél és a Sitheknél alacsonyabb rendű erőhasználók, a Sithek eltűnése és a Jedi rend jelenlegi állapota mellett nekik ez egy kiváló lehetőség, hogy a galaxis életét meghatározó szektává váljanak. Azonban ehhez mégiscsak egy hadsereg kell, egy olyan tábornokkal, akinél senki nem ért jobban a háborúzáshoz. Ezért nekik is kapóra jön Thrawnt támogatni

2023. szept. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Birodalom Örököseit.
2023. okt. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!