Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Star Wars világában van...

A Star Wars világában van olyan fontosabb szereplő akiről nyíltan ki van mondva hogy meleg/leszbikus?

Figyelt kérdés
Tehát nem arra gondolok, ahol csak utalva van rá hogy jó eséllyel ő az (pl. Sabine meg Shin), hanem aki a kánon szerint is tényleg leszbikus vagy meleg hivatalosan is?

dec. 9. 00:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

Persze, ma már nem lehet enélkül tartalmat gyártani. A jelentősebb karakterek talán Aphra meg Lando (a Han Solo film óta)


Meg persze egy rakás mellékszereplő.

dec. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
15%
Mivel homárok nélkül ma már nincs film...
dec. 9. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
38%
Az igazi Star Wars-ban vagy a Disney-félében?
dec. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%

Hát aki konkrétan ki van mondva, az Doktor Aphra, és persze hozzá köthetően a képregényekből Sana Starros meg Magna Tolvan százados. Illetve a High Republic 1. fázisának néhány könyvében is vannak ilyesféle utalások egyes karakterekre, pl. a Viharfellegekben, a Lopakodó árnyakban és az Éjféli horizontban (ez utóbbiban vagy legalább 3-4 ilyen kapcsolat van, amit nem is tudtam egyértelműen beazonosítani, így számomra részben emiatt is ez a leggyengébb könyv az 1. fázisban).



Lando egyáltalán nem az, elvégre családott alapított, csak később az Első Rend elrabolta a lányát (a feleségéről meg egyenlőre nem lehet tudni, hogy pontosan ki volt ő, valószínűleg egy twilek nő, aki A végső dobás könyvben szerepelt, későbbi sorsa viszont még ismeretlen).

dec. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Landoval kapcsolatban nekem az rémlik, hogy a Solo film után őt valami pánszexuálisnak vagy minek mondták. Az a helyzet, hogy fogalmam sincs, hogy ez mit jelent, nem tudom, hogy ők kivel mit csinálnak, meg annyira nem is érdekel, hogy utánaolvassak. De gondoltam, hogy ugyanabba a kalapba tartozik, mindegy ez az én szegénységi bizonyítványom.
dec. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
11%
1: Landóról semmi ilyesmit nem mondtak
dec. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Aphra mellett amúgy Vel Sartha és Cinta Kaz azok, akik leszbikusak
dec. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

6-os: akkor most rákerestem:


[link]


[link]

dec. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%

8: Te megbuktál szövegértésből?


Mutasd már meg azt a részt bármelyik cikkben, ahol "nyíltan ki van mondva, hogy Lando meleg vagy leszbikus"


Egyébként meg az, hogy out of universe mit mond egy színész, vagy író, vagy rendező, totál mindegy in universe szempontból. Az számít ami az adott műben van. Ami a Solóban van, Lando semmiben nem különbözik Anakintól abban a tekintetben, hogy milyen a kapcsolata a droidjával. Anakin is szinte élő emberként tekintett R2-ra.

dec. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
45%

A személyeskedésbe nem mennék bele, köszi.


Mutasd már meg azt a részt bármelyik cikkben... - Az Origós cikkben ez az első mondat:

"Jonathan Kasdan, a Solo: Egy Star Wars-történet forgatókönyvírója szerint Donald Glover karaktere, Lando Calrissian pánszexuális, azaz nagyjából bárki iránt érezhet nemi vágyat, még droidok iránt is."


Továbbá szerepel benne ez is:

"Jonathan Kasdan így folytatta:

Landónál nincsenek szabályok, semmi sincs kőbe vésve. Még a droidok is érdeklik."


Nekem ez elég nyílt, igaz nem meleget mond, de mint írtam, nekem egyre megy.


Én úgy gondolom, hogy az alkotók nyilatkozatai hivatalos információnak számítanak (főleg ha az adott mű már kiadásra került, mert megjelenés előtt még bármin módosíthatnak ugye), hiszen ennek tudatában írta a történetet és a karaktert. Ennyi erővel a különböző információs kötetek és enciklopédiák sem számítanak, mert azok is "out of universe" többnyire.

dec. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!