Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Star Wars világában van...

A Star Wars világában van olyan fontosabb szereplő akiről nyíltan ki van mondva hogy meleg/leszbikus?

Figyelt kérdés
Tehát nem arra gondolok, ahol csak utalva van rá hogy jó eséllyel ő az (pl. Sabine meg Shin), hanem aki a kánon szerint is tényleg leszbikus vagy meleg hivatalosan is?

dec. 9. 00:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Az alkotók sokszor mondanak valamit, aminek aztán homlokegyenest az ellenkezője történik meg későbbi művekben. Ez sokkal inkább PR, mint kánon információ. És ez az enciklopédiákra is igaz, azoknak jó párszor ellent mondanak utólag.


Az nem jött át, hogy te meg az 1-es és a 8-as ugyanazok vagytok, szóval nem tudtam hogy egy kalap alá veszed.

dec. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Emily ***** válasza:
100%

A mostanában íródott könyvekben sok Lmbtq karakter szerepel, filmben élőszereplősen eddig az Endorban volt két nő utalás szintjén.


Viszont én sosem éreztem úgy hogy akár Sabine akár Shin esetében akár csak felmerült volna, hogy melegek lehetnek, milyen utalást láttál erre azon kívül, hogy Sabinnak rövid a haja és egyiküknek sincs párja?

dec. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
42%
10: már ne is haragudj, de az origo meg az ign hungary azok aztán nagyon ,,hiteles'' cikkeket írnak a dolgokról. Ajánlom A Sithek árnyéka című SW könyvet, abban sokkal hitelesebb infók vannak Lando-ról, megerősíti a könyv (amire anno valamennyire a Skywalker kora utalgatni próbált), hogy volt egy lánya, és hogy valószínűleg egy twilek nő volt a felesége.
dec. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Landoról soha nem gondoltam volna hogy meleg lehet, nála én nem tudnám ezt elhinni, mindig is nagy nőcsábász volt. Nagyon karakteridegen volna.


#2 Emily: melyik Endorra gondolsz? Az Ewokos sorozatra? Vagy a Jedi visszatérre? Előbbit nem láttam, utóbbiban nem rémlik meleg szereplő.

A Sabine-Shin dolgot nem én találtam ki, az egész net ezen pörög az Ahsoka megjelenése óta hogy ők tuti leszbikusok és egy pár lesznek. Mondjuk Sabine fixen az, elég ránézni, nem vagyok egy felszínesen ítélkező típus, de róla üvölt hogy kő leszbikus. Mondjuk szerintem Shin meg nem az, ő csak szimplán bolond.

Ezra viszont szerintem ugyanúgy meleg, de nála ez csak saját teória, épp elég indikátor hogy 0 érdeklődést mutat egy korabeli fiatal nő iránt azok után hogy 10 évig full egyedül volt azokkal a kő-béka fazonokkal. De ez csak saját vélemény, ő lehet nem az, Sabine viszont 100% hogy az. Igazából csodáltam is hogy a kánon nem fektette ezt még le szövegesen.

Origót amúgy ki olvas? A leghiteltelenebb forrás.

dec. 12. 01:14
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk Sabine fixen az, elég ránézni, nem vagyok egy felszínesen ítélkező típus, de róla üvölt hogy kő leszbikus"


Egy leszbikus nő pont ugyanúgy néz ki, mint egy hetero.


Endor alatt az Andorra gondolt szerintem, csak hát a kiejtés miatt könnyű rosszul írni


"Ezra viszont szerintem ugyanúgy meleg, de nála ez csak saját teória, épp elég indikátor hogy 0 érdeklődést mutat egy korabeli fiatal nő iránt azok után hogy 10 évig full egyedül volt azokkal a kő-béka fazonokkal."


Vagy mondjuk a Star Wars egy mese, és nem azt fogják mutogatni hogy egy kiéhezett, kanos gyerek rámászik az első nőre aki szembejön :D

dec. 12. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Ja hogy az Andor az. Abba tényleg vannak, jogos. Mondjuk nem volt zavaró.

"Egy leszbikus nő pont ugyanúgy néz ki, mint egy hetero."

Hát nem tudom. Hány nőt láttál lila, felnyírt tüskehajjal a Star Wars világában? De tudomásom szerint a köröm- és szemhéjfestés se volt eddig divat a messzi-messzi galaxisban, már ami a heteró csajokat illeti. Se a színesebbnél színesebb páncélok. A csajról üvölt hogy valami nem stimmel vele.

Persze lehet mondani hogy Mandalóri, de basszus ott van Bo-Katan, vagy Koska, ők is mandalóriak, mégse néznek ki úgy mint egy kretén, szorult beléjük némi nőiesség is.

Na mindegy, nincs amúgy bajom Sabine-al, mint ember, mint karakter szimpatikus, csak nehéz nem észrevenni, és ezzel nem vagyok szerintem egyedül, nem véletlen van tele a Reddit a Sabine-Shin párossal.


"Vagy mondjuk a Star Wars egy mese, és nem azt fogják mutogatni hogy egy kiéhezett, kanos gyerek rámászik az első nőre aki szembejön :D"

Rá nem kéne másznia, de kicsit örülhetne neki jobban. De lehet ő is antiszociális, vagy megőrült a magányban, és akkor neki kellene Shin párjának lennie, zsák a foltját.

dec. 12. 01:51
 17/19 anonim ***** válasza:
73%

13: Az Origo és az Ign is a Solo forgatókönyvírójának a nyilatkozatát hozta le. A forrás Kasdan interjúja, nem az Origo, vagy az Ign. Felőlem elolvashatod más, általad hitelesnek vélt portálon is, hiszen kb. mindenki lehozta, belinkeltem 2-t ezek közül, linkelhettem volna ötöt is, vagy tízet is. Az interjúra és az infóra hivatkozik a Wookieepedia is, ha az neked hitelesebb.


A cikkben arra is kitérnek, hogy mit jelent ez a pánszexuális dolog, így nem zár ki semmit az a tény, hogy van lánya és egy twilek nő felesége.

dec. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Sabine-nak nincs felnyírt "tüskehaja". Padmé is festette magát időnként. Sabine egy művészlélek, aki szeret festeni, ha láttad a Rebelst, ott ez be van mutatva rendesen. Ezért festi a páncéljait.


Azt pedig nem látom, hogy a felsorolt dolgok mégis miért leszbikus sztereotípiák, pláne köröm és szemhéjfestést. Már ha amúgy léteznek ilyenek. Ha már felhoztad Bo-Katant, nekem ő inkább férfiasabb, mint Sabine

dec. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Emily ***** válasza:
Igen, bocsánat, természetesen nem az Endorra, hanem az Andorra gondoltam, nem tudom, hogyan sikerült elírnom.
dec. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!