Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek az új...

Mi a véleményetek az új Avatár, az utolsó léghajlító sorozatról?

Figyelt kérdés

febr. 23. 19:43
A kérdező szavazást indított:
jól sikerült
csalódás
7 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Mindig jó jel, amikor valami félórás expozícióval indít. Ja, nem.

Nehéz elhinni, hogy még akkor is képesek elrontani alap történetmesélési szabályokat, amikor már volt egy eredeti sorozat, ahol megcsinálták tökéletesen. Csak le kellett volna másolni.

Én már az első résznél kiszálltam. Nekem nem tetszett és nem szenvedem végig.

febr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is csalódtam sajnos. A történetben is és szereplőválogatásban is. Mivel nagyon szerettem gyerekkoromban az animációs sorozatot (ami szerintem még mindig jobb mint ez, vagy a filmes próbálkozás) ezért végignéztem és megnézem ha lesz folytatása, azt is. Az első 3 epizódnál még csak a színész válogatás zavart, a 6. részig a lelkesedés még vitt, aztán a 7-8. rész abszolút megölte számomra az egészet. A párbeszédek olyan erőltetettek voltak, hogy jobb lett volna ha nem is beszélnek semmit az epizódban. Tényleg érthetetlen, hogy nem is a képvilággal és cgi vel volt a legnagyobb gond, hanem a párbeszédes jelenetekkel, amik még a mesében is működtek, és a történetszálakkal amiket szintén csak le kellett volna másolni, hogy azok is jól működjenek.
febr. 23. 20:56
 3/11 Krisipoke ***** válasza:
100%

Szerintem összességében rendben volt, bár elég messze volt a tökéletestől.

A szereplőválogatással szerintem közel semmi gond nem volt.


Ami a legkevésbé tetszett az egészben, az az egésznek a hangulata, hangvétele: majdnem minden filler részt és részletet kivágtak, vagy amit nem, azt átírták úgy, hogy nagyon komoly és fontos legyen a sztori szempontjából. Emiatt egyrészt kicsit sűrű volt szerintem (főleg olyannak, aki nem látta az eredetit), de így nem is volt ideje kibontakozni a karaktereknek a komoly szituációkon kívül.

Kicsit ide tartozik az is, hogy állatok szinte egyáltalán nem voltak. Értem én, hogy CG, meg biztos drága, meg minden, de pl. Appa és Momo is alig szerepeltek, még én is egy csomószor elfelejtettem, amikor megjelentek, hogy "ja tényleg, ők is vannak". Sokkal kevésbé voltak állandóan jelenlévő entitások. De rajtuk kívül is, ott volt Nyla párszor, volt néhány ostrich horse, és kb ennyi? Hol volt a sok random, világot színesítő állat? Mint pl. az otter penguinek, a turtle sealek, a platypus bear-ek, vagy olyan nagyobb és lenyűgözőbb dolgok, mint az Unagi, vagy Fang (Roku sárkánya)?


Ezen kívül nem tetszet, hogy több olyan dolog volt, hogy egy-egy karaktert vagy szituációt jóval idő előtt mutattak, látszólag csak azért, hogy a rajongók elájuljanak tőle, de összességében meg rontott a történetvezetésen, vagy egy csak a második évadban előjövő szituáció hatását gyengítették le vele látszólag. Pl. Mai és Ty Lee teljesen feleslegesek voltak ebben az évadban, Wan Shi Tong szintén, és kicsit azt is jelzi nekem, hogy nem lesz könyvtár, vagy pl. ahogy előttem is mondták, az Airbender genocide-ot nem kellett volna ennyire az elején mutatni vagy említeni, meg szerintem sokkal jobb lett volna, ha csak akkor tudjuk meg mi is, hogy Omashut elfoglalták, amikor később visszaérnek oda a karakterek.


Ja, meg Bumi karaktere nagyon messze volt attól, ami a sorozatban volt. Mármint motivációban és hozzáállásban. Ez se volt szimpatikus.


De csak hogy jót is mondjak:

Ahogy említettem, a szereposztás szerintem kifejezetten jó volt a legtöbb esetben. A színészi játék összességében csak elment a legtöbb karaktertől, de inkább a gyerekeknél volt kicsit bénább, de ez várható volt. Különösebb bajom nem volt vele. Viszont belehallgattam a magyar szinkronba is, az szerintem összességében elég gagyi lett, még ha a régi fordításokat is használták a legtöbb dologhoz, ami egy jó gesztus a régi magyar rajongók irányába. (Mondjuk lehet, hogy sokan megköveznének ezért, de visszanézve egyáltalán nem volt az olyan minőségi fordítás, mint aminek egyesek beállítják)


Ezen kívül nekem tetszett bizonyos történetelemek egybegyúrása és kiegészítése. Ezekre gondolom a formátum miatt volt elsősorban szükség, de javarészt jól megoldották szerintem. A zene is jó volt, az effektek többnyire rendben voltak (bár néhány ruha és paróka kicsit furi volt), meg tetszett, hogy belehoztak lore-t többnyire természetes módon a regényekből, képregényekből, de még a Korrából is.



Szóval igazából nem utáltam, meg arra talán jó volt, hogy hirdesse az igét olyanok körében, akik maguktól nem néznének meg egy gyerekeknek készült rajzfilmsorozatot (bár ehhez még kell idő, hogy kiderüljön, milyen hatása lesz), de az eredeti még mindig majdnem minden szempontból jobb.

febr. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem nem tetszett a szereplőválogatás. Oké, hogy a másik animáció és ezek a színészek gyerekeket játszanak, de a valóságban sem minden gyerek kis alacsony puffancs kinézetű. Mármint nincs ezzel semmi gond, de harc jelenetekben elég bénácska. A kecsesen és akrobatikusan harcoló karakterek jelenetei, hozzájuk illő színészekkel mutatnának jól szerintem. De persze nem minden karakter volt rossz. Zuko és a nagybátyja, vagy Aang színésze kimondottan találó volt, és a zsoldos csaj is. De Katara vagy Azula vagy Mai az konkrétan sértés volt a karakterekre szerintem. Meg ott volt Sokka bármilyen ázsiai vonás nélkül.
febr. 25. 10:24
 5/11 Krisipoke ***** válasza:
Szerintem nem volt velük baj. Egyes ázsiai népekre eleve jellemzőbb a széles arc, és bár pl. Mai esetében én is meglepődtem, szerintem nem feltétlenül van vele baj. Sokka karakterét, ahogy a többi víz törzséből származó karaktert is egy indián származású színész játszotta. Az indiánok nem ázsiaiak, még ha értem is, mit mondasz. Nem tudom, én nem éreztem Sokkát nem odaillőnek.
febr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem teljesen értem amit mondasz. Oké hogy indián származású néhány színész ezzel semmi bajom, de az eredeti történetben Sokka és Katara, nem ázsiaiak voltak ők is? Végül is egy ázsiai fantáziavilágban játszódik a történet. Néha a készítők kicsit túlcsúsznak az antirasszista vonalon és már inkább kulturális kisajátítatnak érzem a szereposztás. Én arra számítottam, hogy ázsiaiak kapnak minden szerepet, mivel ezt már a film esetében is szóvá tették.
febr. 25. 13:12
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a víz törzsét indián kultúrákról mintázták eredetileg, pl. eszkimó.
febr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam. Érdekes.
febr. 25. 16:15
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként eléggé megosztó lett. Avataros Discordon sokaknak nagyon tetszik az új élő szereplős, redditjükön pedig senkinek se jött be szinte, youtubeon pedig jól értékelnek róla szóval összességében eléggé ember függő kinek hogy tetszik. Ismerőseim között is tetszett mindenkinek, imdb-n 7.5 az értékelése.


Ha a 2010-es Avataros katasztrófa 10/1, az animációs 10/10 én a Netflixest olyan 10/6-7 környékére teszem.


Nekem valamennyire tetszett azért, hogy változtattak a sztorin, egyes részek sokkal jobban sikerültek mint az eredeti animációsban, de van ami nem kellett volna. Például a 2. epizód amikor Kyoshi szigeten vannak nagyon jól sikerült szerintem és sokkal jobban lett kidolgozva, tele izgalmakkal, de az Omasu résznél csak a fejemet fogtam szinte. Tetszett a Gyatsos rész is, illetve vettek 1-2 fontos elemeket Korra Avatarból, hogy érthető legyen a miértek. Ha valaki pont a változtatás bosszantott, higgye el előszőr én is így voltam vele, majd próbáltam úgy tekinteni rá ez mind egy új dolog, sokkal élvezetesebbé vált a sorozat. Hogy ez egy nem egy klón.


Azt nem lehet elvárni véleményem szerint, hogy 1/1 le klónozzák az egészet. Egyrészt akkor milyen izgalom lenne a sorozatban? Ha ugyanazt szeretném látni akkor megnézem az eredeti rajzfilmes Avatart. Másrészt sokkal költségesebb lenne a Netflixnek amit nem biztos megcsinálnának inkább, ha mégis akkor várhatnánk még jó pár évet, hogy kijöjjön.


Ami nagyon nem tetszett, az a Netflixnek az erőltetett 8 részes évadok. Alapvetően nem az író és rendezők hibája lenne ez a zsúfoltság meg a siettetés, hanem ez mind a Netflixnek a hülyesége. Ha rendezőkön múlna szerintem lenne 13-14 rész 8 helyett. Ez miatt annyira össze lettek vonva a részek aminek az eredménye az lett, hogy fontosabb jelenetekre nem jutott idő (pl. kalózos jelenet vagy Hei Bai és Aang kapcsolata vagy hogy elkezdjen tanulni vízidomítást az Aang. Vagy az első résznél átlép először Avatar állapotba az Aang víz alatt és még sorolhatnám). Ha lett volna rendesen még 4-5 rész akkor ezekre mind ki lehetett volna térni és jobb véleménye is lenne a "nem tetszős" embereknek a sorozatról.


Dialógusokkal egyetértek nem lettek valami jók rajzfilmekhez képest. Katara mamája közepes, Katarának az anyukázós, parancsolgatós, dühkirohanós stílusa lemaradt, Sokka viccei nem nagyon vannak jelen, továbbá Mai és Azula véleményem szerint kritikán aluli. Iroh, Aang, Gyatso, Bumi király szerintem nagyon jól siekrültek.


Összességében ha Netflix figyelembe veszi a visszajelzéseket, elfogadja a kritikákat és az alapján csinálnak egy Season 2-t több részekkel, szerintem egy nagyon jól sikerülő, mindenki által élvező 10/8-9 szintre simán el tudna jutni a live actionben. De ez mind rajtuk múlik.


Megnézni 1x mindenképp ajánlom mindenkinek, megér egy próbát.

febr. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, egy dolgot kifelejtettem. Amit nagyon hiányoltam az a Roku sárkánya.
febr. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!