Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Összefoglalná valaki nekem a...

Ophelia kérdése:

Összefoglalná valaki nekem a visszatérők sorozatot elejétől a végéig?

Figyelt kérdés

spoileresen légyszíves

én az a típusú ember vagyok akinek tudni kell miről szól mielőtt elkezdi



márc. 26. 22:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem zseniális mű.

Onnan kezdődik, hogy a föld lakhatatlan, bizonyos okok miatt el kellett hagynia az emberiségnek a földet. De nyílván elég kis százalék tudott csak távozni az űrbe.

Véges erőforrás (élelem, víz, oxigén) miatt 100 gyereket leküldenek a fölre. Egyfajta teszt az egész, hogy élhető-e. Sajnos gond támad és egyből sokan meghalnak. Úgy kerültek le, hogy kaptak jeladót, így megtudják hogy egyből sokan meghaltak. Majd kezdik lefele venni a jeladójukat is, így ugye fent azt érzékelik, hogy lassan halnak meg, de valójában élhető a föld.

Mint kiderül vannak lent még emberek is. Ezek törzsekbe rendeződve élnek, kezdetleges eszközöket használnak. De ugye az alap civlizációjuk ahol tartottak korábban az sokkal fejlettebb, mint most a miénk, ezt észben kell tartani az egész film alatt és tényleg zseniális lesz az egész sorozat. Van benne pár csavar és van néhány elem ami túlzásnak is tünhet esetleg, de egy olyan korról beszélünk mikor megoldható az, hogy az emberek másik galaxisba utazzanak és sokkal fejlettebb mesterséges intelligenciát használnak, mint ami számunkra jelenleg elérhető távolságban lenne.

márc. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

szia!

köszi a választ

a végét is elmondanád nekem?

márc. 27. 11:16
 3/3 anonim ***** válasza:

#2

Sajnos régen néztem már meg a sorozatot így pár részlet homályos.

A törzsek között belharcok dúlnak, meg maradtak még fejlettebb népek is, akik a sugárzástól elzárva éltek. A törzsek és köztük se éppen rózsás a helyzet.

Ezeket a gazdagokat, akik ilyen atom bunker szerűségben éltek, azokat végül simerül kiírtani.

Utána van valahogy hogy mesterséges inteligenciás chippeket ültetnek az emberek magukba, amik egyfajta közösségi tér funkcióval is működik, kollektív tudatra képesek szert tenni. Valamint ugye boldogabbak lesznek tőle az emberek. De ez az inteligencia volt, aki korábban szétcseszte a földet. Most is ez a szándéka.

Az emberek egy része a föld alá menekül, míg páran az űrbe mennek.

A robbanás lezárja a bunkert, nem tudnak feljönni az emberek.

Ekkor visszatér egy hajó, akik valamerre nagyooon, messze voltak bányászni, de ezek fegyencek, nem tisztességes emberek. Ám segítenek felhozni azokat akik lent maradtak.

Később egy másik bolygóra mennek, amit még korábban akart kolonizálni az emberiség. Tehát az alap katasztrófa előtt indultak és értek oda arra a bolygóra. Nem tudok konkrétan évet mondani, de a katasztrófa és a földreszállás között 100 év telt el, nekik meg már ott talán több mint 100 éves kultúrajuk volt. Az is lehet, hogy már olyan 150 éve ott voltak. Valamint több év oda is eljutni, (30+). Ez is ugye az amit mondtam, hogy észben kell tartani, hogy egy olyan univerzumban játszódik, ahol a civlizáció jóval fejletebb, mint a miénk. Így a technológiás dolgok nem túlzások, hanem furcsáknak tűnhetnek, a lándzás harcok után hirtelen mesterséges intelligencia chipek...

Ezen a bolygón se teljesen rózsás az élet, de ez az évad is eléggé homályos. Utána meg van valami fejlettebb faj, ami el akarja törölni az emberiséget, ha primitív marad. Kb így ennyi rémlik.

Tényleg egyik legjobb sorozat amit láttam. Nagyon össze van rakva, ha már tapasztalt szemmel nézed, látod, hogy nem elkapkodott mű, hanem már az elejétől oda tart a sorozat, amit megírtak a végének. Nem eröltetett, nincs tele ellentmondásokkal, tényleg zseniális szerintem.

márc. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!