Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Hasadás című 2011-es filmnek...

A Hasadás című 2011-es filmnek mi az értelme a végén? Mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy nem minden filmnek van értelme, de módszeresen belefutok ezekbe. Ez a film különösen érdekel, hogy ki mit gondol bele... Többértelmű rettenetesen.
ápr. 25. 14:21
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy nincs mögötte tartalom.

Mi történt kint?

Miért indultak kísérletek, ami alá a kislányt is vetették?

Mi a szerepe a menedékadónak?

Miért vitték el csak a kislányt?

Miért hagyták életben őket?

Etc...

Hiányérzetem volt az egész film alatt, az utolsó 30-35 percet már csak azért néztem végig, hogy megtudjam, mivel zárják, de ott sem derült ki semmi...

Leginkább az itt a kérdés, minek voltak kísérletek, amiért elvitték a gyereket?

Már-már belegondolok, hogy van-e második része a filmnek? Tudtok ilyenről?

ápr. 25. 14:28
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem az egy jó film, mert jól bemutatja, hogy egy ilyen válsághelyzetben, hogy megváltoznának az emberek. A vége meg a sima kilátástalanság, kijut a lány, valameddig lesz levegője, aztán meghal ott, ahol van. Vagy talán valahová odaér? Ezt nyitva hagyja a film. Kemény film, de elég reális véleményem szerint.

A prepper szegény felkészült, de nem tudta megvédeni magát másoktól... majdnem sikerült neki, de mégsem. Ez is az emberi élet törékenysége, az élet kiszámíthatatlanságát mutatja.

A kislány elrángatását én sem értem, már nem is nagyon emlékszem rá, régebben láttam, de megölniük a többieket nem volt szükséges, minek gyilkoltak volna feleslegesen?

ápr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Feleslegesen gyilkoltak, hiszen azzal a szándékkal hegesztették rájuk az ajtót, hogy ott haljanak meg. Tudták, hogy nincs kiút. (Nem tudták, hogy van.) Kegyetlenebb halált szántak nekik, mintha lelőtték volna őket. Minden másban egyetértek a szavaiddal.
ápr. 25. 16:55
 4/15 anonim ***** válasza:
aha, hát a hegesztésre már nem emlékszem!
ápr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azért nem tudtak kimenni. A prepper tudta csak a wc-kijáratot.

Mondjuk elég nagy baki, hogy odajártak üríteni, a hullát is odadarabolták, a titkos ajtó mögé... Amiről ugye csak a prepper tudott, ő csinálta. Ez a végén baki, mert oda menekül a nő, magára zárja és egyben van wc és titkos helyiség... 😂

A film maga sokatmondó.

ápr. 26. 07:31
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem kijózanító, realisztikus, minden hibájával együtt hasznos film.
ápr. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egy prepper csákó még a Jericho című sorozatot dicsérte nagyon ,de nem láttam még.
ápr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Illetve könyvben az Egy másodperccel később hasonló
ápr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#7! A Jericho valóban jó, főképp eredeti nyelven. A szinkron borzalmas.


#8! A William R. Forstchen-féle irományról beszélsz? Annak van rendes vége és értelme szerinted?

ápr. 26. 10:09
 10/15 anonim ***** válasza:

Ja, én már semmit nem nézek szinkronnal. :-)


Igen, a Forstchen, ja. Szerintem fontos könyv, van két folytatása is.

A rendes vége alatt nem tudom mit értesz, valameddig eljutnak mindegyikben, a 2.,3. nem olyan érdekes nekem, de nézd meg a Molyon, hogy miket írnak róla... aztán meglátod.

Esetleg Bendell: Mélyalkalmazkodás-a is érdekelhet, az nem regény.

ápr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!