Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szinkron vagy felirat?

Szinkron vagy felirat?

Figyelt kérdés
Ti hogy szeretitek nézni a filmeket/sorozatokat? Eredeti nyelven, vagy szinkronizáltan? Példát is írhattok, mikor melyik tetszik jobban...
2011. febr. 1. 10:51
1 2
 1/11 ediZeJ ***** válasza:
100%
Csak angolul felirat nélkül példát nem mondok mert én mindent úgy nézek.
2011. febr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
mindenképpen eredeti nyelven és angol felirattal mert sajnos még nem értem meg 100% csak ha hallgatom
2011. febr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmmel szinkronizáltan nézünk mindent, könnyebb, lazább. Egyébként én jobban szeretem eredeti nyelven a filmeket, nyelvtanulásnak pedig a legjobb az eredeti nyelv és eredti felirat kombó.
2011. febr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Minden filmet eredeti szinkronnal nézek, főként az angol filmeket, mert azoknak igazi ízes akcentusuk van, az amerikai nem a legszebb.

De a magyar szinkronszínészeket (pl. Stohl) meg csípőből utálom...

2011. febr. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Változó, ha fáradt vagyok, akkor szinkron. Alapból az angol filmeket magyar felirattal, vagy ha jó a szinkron, akkor szinkronosan. A sorozatokat felirattal, de ha még nincs magyar felirat, akkor angol felirattal vagy felirat nélkül.

Ha nem angol nyelvű, akkor inkább szinkronosan nézzük, kivéve az animék, azokat japán nyelven angol felirattal (a magyar feliratuk ugyanis általában nagyon béna).

2011. febr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Feliratosan

Mert az új filmeket hamarabb meglehet nézni úgy.

Meg sokkal nagyobb élmény hallani ahogy a színészek mondják a szöveget és nem az ezerszer halott szinkron hangot kell hallgatni.

Gyerek és néger szinkronhangok meg egyenesen szörnyűek.

2011. febr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én csak feliratosan szeretek nézni filmet, sorozatot, ami angol, nyelvgyakorlás miatt is, meg igy jobban élvezem a filmeket....

Szinkronosan max. más idegennyelvű filmet nézek...

2011. febr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Eredeti hang + magyar felirat. Ha nincs magyar, jo az angol is.
2011. febr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szinkronosan.

Ha olyan a film,hogy van benne egy érdekes és a film szempontjából fontos akcentus,akkor megnézem feliratosan is.

Pl Erőszakos múlt,A Sebhelyesarcú.

2011. febr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Változó nálam. Animéknél, sorozatoknál mindig eredeti nyelv és felirat. Filmeknél pedig változó. Régi klasszikus kedvenc filmek magyar szinkronnal mert úgy vannak megszokva, ahogy a mesék is. Új meséknél is mindig megvárom a magyar szinkront.
2011. febr. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!