Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki elmagyarázná a Viharszi...

Valaki elmagyarázná a Viharsziget c. film végét?

Figyelt kérdés

nemigazán értettem, mi történik a végén. most akkor az egész történet, a társa, minden az ő( Teddy, L.d.C) kitalációja volt? és a végén, mikor azt mondja, hogy 'jobb szörnyetegként élni, mint jó emberként meghalni', vagy mit, akkor azt hogy értette?

bocsánat de nagyon kiváncsi vagyok.. bár lehet, hogy azért nem egyértelműsítették a rendezők a filmet, hogy legyen min gondolkodni.. csak kiváncsi vagyok, hogy Ti hogyan képzelitek/fogjátok ezt fel.:)


2011. jún. 24. 18:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%

Nincs benne semmilyen mélyebb jelentés. DiCaprio karaktere egyszerűen full őrült. Nem kitaláció volt a dolognak az része, hogy a gyerekei és a felesége halott - ebbe őrült bele. Azonban a többi színjáték volt az orvosok részéről, ők rendeztek meg mindent, mert abban reménykedtek, hogy ez segíthet neki túllépni a tragédián. Nem így történt.

Az idézet arra akar utalni, hogy DiCaprio azért csináltatja meg a lobotómiát, mert szívesebben lesz a törölt agyú, az eseményekre nem emlékező Teddy Daniels, semmint tovább éljen a bűntudattal, mint Andrew Laeddis.

De nagyon jó könyv, nagyon jó film. :)

2011. jún. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Az ilyen filmekről elmondható, hogy a forgatókönyvíró/író szándékosan nyitottan hagyja a befejezést, elgondolkodtatásképp, tehát többféleképpen is értelmezhető.


Az előző beíróé is egy verzió.


Azonban konkrétan az idézet (AZ EGY KÉRDÉS VOLT, NEM ÁLLÍTÁS!!) számomra mindenképp mutatja (nem csak ezt, de erre is céloz(hat)), hogy az író kritikával illeti a pszichiátriákat: "jobb élni szörnyetegként, visszaélve a helyzeteddel, és ezáltal lealacsonyítva önmagadat, önmagad előtt?? ...vagy inkább korrekt vagy, de belehalsz, mégis erkölcsi győztes leszel és "te nevetsz a végén"; melyiket választjátok?"


;-)

2011. jún. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
85%
igazából tényleg direkt hagyták igy a végét, mert kétféleképpen is lehet értelmezni, vagy ugy értelmezed hogy visszaesett és már nincs semmi remény rá hogy kigyógyul, vagy ugy is lehet h megjátszotta magát hogy végezzék el rajta a lobotómiát mert nem akar együtt élni azzal mit tett
2011. júl. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
94%
A szereplők nem kitaláltak voltak, csak a szerepük volt úgy megjátszva, hogy L.d.C. elhiggye az általuk kitalált történetet, amire a végén fény derül. A végén világossá válik hogy mit tett L.d.C., a felesége-akit a szobájából eltűnt beteg szimbolizál-, hogy a társa valójában az orvosa, aki 2 éve próbálja kezelni, de hiába. Most pedig be kellett bizonyítaniuk hogy meg tudják gyógyítani, mert ha nem, akkor felesleges a további kezelése. Ezért volt az egész "játék"... Szerintem aki azt állítja hogy nincs mélyebb jelentése a film végén elhangzó gondolatnak, miszerint: "melyik a jobb? szörnyként élni, vagy jó emberként meghalni" az nem érti a film mondanivalóját. A történet végét csak egyféleképpen lehet értelmezni, pont az idézett mondat miatt. Megjátszotta magát, mintha visszaesett volna, pont azért hogy ne kelljen azzal a tudattal élnie, amikre fény derült. Ha ezt nem tudatosan játszotta el, akkor nem mondta volna ezt az elgondolkodtató mondatot, ami az egész film értelmét adja számomra.
2013. aug. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
89%
Aki azt mondja, hogy nyitott a befejezés, nem érti. Az előző hozzászóló nagyon jól összefoglalta a lényeget.
2014. aug. 31. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
60%

A film utolsó 5 percére kell csak figyelni és minden kiderül. Nem csak abból a bizonyos idézetből lehet rájönni,hogy hogyan is végződik a történet valójában. https://www.youtube.com/watch?v=Z_0TQHoV_2I

Itt egy link. Érdemes jobban odafigyelni a 39. másodpercnél Chuck-ra, amint a vezetőorvosoknak odabólint valamit, miután Tedy befejezte a mondanivalóját.

2014. szept. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
60%

had kérdezzem emg, ti miért vagytok iylen halál biztosak abban hogy a film őgy történik ahogy azt maga is a szemetek elé rakja :) Tehát az valóban teljesen ki van zárva hogy narkotikummal tömték teli :9 és minden egyes elhagyott informácios morzsa arra szolgált hogy azokat magáénak hihesse? a 4 es szám rendszer .. a beszélgetések és minden egyéb ? szép és jó amit leirtatok a film/könyvről, de véleményems szerint viszont igenis nyitott a befejezése :) eldöntheted hogy Teddyvel egyetemben téged, mint néz

őt is hülyére vettek az orvosok... vagy elgondolkozhatsz azon , hogy lehetséges.. , hogy valóban csak az orvosok akarták el varni azt a szálat :) Lehet hogy csak apróság.. de én sok mással egyetemben, de ez nagyon megfogott :) Ha már kiadta a jelet a végén a kis "Chuck" már jöttek a ápolok hogy elvigyék "Tedyt".. tehát már elkerülhetetlen volt a lobotomia.. akkor a kedves doktor úr miért hívta Tednek ? :) a film eszméletlen logikus felépítését követve ezt valahogy nem értettem :) így számomra az én nézőpontomból a befejezés az az amit maga Ted hisz.

2014. szept. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
34%

"Szörnyetegként élni, vagy jó emberként meghalni" = "Felfogtam, hogy dilis vagyok, és tudom, hogy ebből nincs kiút. Nem akarok másokat bántani és közveszélyes elmebetegként leélni az életem. Vállalom az agyhalált."


Mit kell ezt túlbonyolítani?

2014. okt. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
78%

Az egyik kommentező írta, hogy Tedy és a néző is be van csapva! OK, tegyük fel, hogy Tedy és a néző is a sziget orvosainak játékszere volt és azért drogozták meg hintették neki a morzsákat, hogy elhitessenek vele valamit amit nem tett meg, velünk pedig azt, hogy a szigeten dr Zsivágó a főprofesszor. Hozzáteszem a film semmi utalást nem tesz arra, hogy Tedy csak áldozat és a szigeten ott lenne a valódi gyilkos. Akkor minek játszadoznak vele ott az isten háta mögött? És ha eleve veszett fejsze nyele Tedy sorsa akkor Chuck miért faggatja még a lobotómia előtt, utolsó esélyként a menekülésre, miért nem trancsírolják szét szó nélkül az agyát? Minek játszadoznak vele, pénzt, fáradtságot és időt fecsérelve rá? Minek az a színjáték a végére?

Majd én megmondom! Az a fordulat ami nem arról szól, hogy Tedy ártatlanul esik a lobotómia áldozatává, hanem arról, hogy már gyógyultan vállalja. És, hogy miért utóbbi és egyetlen verzió a biztos?

Mindenki lemondott már róla, hisz azon a reggelen már rá voltak készülve a beavatkozásra, hisz láttuk az ápoló kezében az eszközt. Akkor Chuck miért ad neki még egy utolsó esélyt azon a reggelen ha ő is csak egy összeesküvő a sziget doktorai közül? Mi értelme? Miért tekint ki az orvoscsapatra, lemondóan bólogatva? Mi mást akar kifejezni vele, ha nem azt, hogy Tedy állapotában sajnos nincs változás? Szóval annak az elképzelésnek miszerint Tedy és a néző is a film becsapott játékszere, semmi értelme!Tedy meggyógyul és a rendező pont ezt bizonyítandóan veti be azt a jelenetet is amikor Chuck ráeszmélve Tedy gyógyulására úgy szól utána, hogy Tedy nem pedig Andrew. De Tedy nem figyel rá mert ő már többé nem Tady hanem megint Andrew. Az a megszólítás a nézőnek szól és nem a színésznek. És Caprio van olyan jó színész, hogy simán ki lehet olvasni a tekintetéből amikor utolsó mondata után ránéz Chuck-ra, mint ha csak azt mondaná neki: "érted haver? meggyógyultam, de kérlek engedjetek agyhalottnak lenni"


És ha valaki ezt nem képes felfogni az nézze meg még annyiszor a filmet amíg le nem jön neki a lényeg!


Andrew kinyírja gyerekgyilkos feleségét amibe beleőrül.

Maga által beképzelt Tedy személyként megpróbálják kezelni, de mivel veszélyt jelent a társadalomra a felépülés reményéről lemondva az akkori módszereknek megfelelően teszik ártalmatlanná, csak addigra Andrew meggyógyul, de inkább választja a felejtésnek azt a módját, hogy agyhalottá lesz mint, hogy újra Tedy.

2014. nov. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
100%
Fú hetes, te valamit nagyon nem értesz... :D
2015. febr. 10. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!