Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki elmagyarázná a Viharszi...

Valaki elmagyarázná a Viharsziget c. film végét?

Figyelt kérdés

nemigazán értettem, mi történik a végén. most akkor az egész történet, a társa, minden az ő( Teddy, L.d.C) kitalációja volt? és a végén, mikor azt mondja, hogy 'jobb szörnyetegként élni, mint jó emberként meghalni', vagy mit, akkor azt hogy értette?

bocsánat de nagyon kiváncsi vagyok.. bár lehet, hogy azért nem egyértelműsítették a rendezők a filmet, hogy legyen min gondolkodni.. csak kiváncsi vagyok, hogy Ti hogyan képzelitek/fogjátok ezt fel.:)


2011. jún. 24. 18:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
56%

Hú ezt a filmet nem lehet megunni.

Amúgy a 7-es tényleg nem érti. Mikor először láttam a filmet olyan 16 voltam, és én is úgy értelmeztem ahogy a 7-es. Aztán kicsit később egyetemi évfolyamtársakkal újra megnéztem, és akkor jöttem rá, hogy mi is a vége igazából.

Tedy (Andrew) igenis beteg, nem csak játszottak vele az orvosok. Ugyan meggyógyul a végére, de bolondnak tetteti magát, hogy végre hajtsák a lobotómiát.

Egy nagyon jó kis elgondolkodtató film, amit nem csak javasolt, de kötelező újranézni :)

2016. júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
25%
És mi van ha igazából a végén csak el hitették Caprióval hogy tényleg beteg? Mi van ha tényleg igaza volt és el akarták kapni? Mi van ha be etették teljessen az agyát azzal hogy beteg és a náci dokik el érték a céljukat????? Lehetséges ez vajon?:)
2016. aug. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
47%
12 es vàlaszolókènt folytatnám hogy amikor nem akarta elfogadni a cigit az orvostól mert elötte mondta neki a barlangban a csaj hogy narkotikumos akkor a doki vissza tette a cigit a zsebébe és rágyújtott egy pipára aminek köze nem volt ahhoz amivel megkínálta..:)
2016. aug. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
39%
Én most néztem meg a filmet. Valóban többféleképpen lehet értelmezni az egészet. Először is nem támasztja alá semmi azt, hogy nem kísérleteznek emberekkel a szigeten, ahogy azt az eltűnt nővér is mondja Teddynek. A végén tényleg előkerülnek a tűk, amivel lobotómiát végeznek a javíthatatlan betegeken, és feltűnik a világítótorony képe is. A drogok és a tudatmódosító szerek segítségével megpróbálták elhitetni Teddyvel, hogy a felesége megölte a 3 gyereküket, ő pedig a feleségét. Mivel rájött, hogy mi folyik a szigeten így muszáj volt valahogy kimosni az agyát, és elhitetni vele, hogy ő Andrew. Ki is emelték, hogy nagyon intelligens,így volt képes rájönni az igazságra. Az utolsó mondata: "Nem tudom, hogy melyik a rosszabb.. szörnyetegként élni, vagy jó emberként meghalni" Chuckra próbál vele hatni, azzal kapcsolatban amit megtudtak a szigetről: Vajon jobb szörnyetegként tovább élni (lobotómia) vagy pedig emberként meghalni. ÉN így értelmeztem.
2016. aug. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
75%

Ez egy tipikusan olyan film ami aránytalanul osztja meg a nézőtábort. Körülbelül 80% azt gondolja amit a film ,,közvetlenül ad": a rendőrbíró egy őrült asszonygyilkos akit próbálnak meggyógyítani ám maga sem hiszi el és akkor emiatt utolsó esélyként egy hatalmas színdarabot adnak elő hogy akkor majd hátha rendbe jön, és micsoda csattanó, a végén nem jött rendbe.


Én azért vagyok a 20%-al mert teljes mértékben elhiszem hogy úgy általánosságban a világban nem akarják feltárni az őrült betegeken végzett kísérleteket. Sok más sztori, film szólt erről. Az évek óta tartó emberi kísérletekről gyanút fogott rendőrbírót odarángatták egy indokkal hogy ő is egy kísérleti patkány lehessen. Chuck az elejétől fogva egy beépített ember volt mellette.


A könyvet nem olvastam de a filmben rengeteg apró jel utal arra hogy a színdarab amit előadnak a szigetlakók azért van hogy elhitessék a rendőrbíróval hogy ő egy pszichopata.


Nem tudom a 80%-os tábor mennyire figyelt de szerintem néha észrevenni hogy a betegek akiket a doktorok a színjáték során statisztákként alkalmaznak kiesnek a szerepükből. Vagy épp nem akarnak részt venni a ,,játékban". Ha megfigyelitek a színészi játékot szerintem tökéletesen kilátszik hogy egy doktor, egy ápoló vagy egy beteg mikor próbálja előadni magát a doktorok parancsa szerint és zavarban érezve magát elhitetni valamit a rendőrbíróval.


Egyéb jelek:


- a volt feleség aki folyamatosan, szinte minden pszichózis során azt mondja neki hogy ,,menekülj erről a szigetről" szerintem egy agyi védekező mechanizmus


- Az F betűs férfi beteggel való beszélgetés, akinek most nem ugrik be a neve. Szerintem az egy teljesen őszinte beszélgetés, és az ember tényleg azért került a szigetre mert elakarták hallgattatni, többet tudott a kelleténél, és ezekkel az infókkal szolgálta a rendőrbírót korábban. Ugyanezt a beszélgetést a doktor a világítótoronyban előadja szóról-szóra pontosan, csak egy másik értelmezésben, és az is teljesen helytálló tud lenni de csak akkor ha sikerül elhitetni a rendőrbíróval a fősztorit.


- A rendőrbírónak már a sztori elején, a hajón nem volt cigije. Azt mondja még nála volt az ,,előbb" de így kapásból másét kellett szívnia, itt megtörténhetett az első nyugtató vagy bármilyen ártalmas gyógyszer alkalmazása


- A női beteg az interjú alatt, aki ,,RUN" feliratot ír a rendőrbíró noteszébe. Először tök nyugodtan beszél magáról, de amikor témához érnek és elő kell adnia az orvosok által beadni kívánt sztorit akkor zavarban lesz


- És úgy általában több jelenet során is látható az hogy az összes szigetlakó azon van hogy elhitessék a rendőrbíróval hogy márpedig ő is csak egy őrült beteg.


Ezek mentén gondolom azt hogy teljesen reális éppúgy az a verzió is hogy a gyógyszerekkel, cigivel, kajával tévképzeteket, idegen gondolatokat ültettek el a rendőrbíró fejében és ezért keveredik az igazi élete és a doktorok által beültetni kívánt történet. Egyszerűen elakarják hallgattatni.


Nekem az utolsó jelenet azt jelentette hogy a rendőrbíró a világítótorony után elhitette velük hogy sikerült az őrült történet beépítése a fejébe. Már mindez alatt tudta hogy nem menekülhet a szigetről, tudta mi lesz a sorsa, megfogják lékelni a fejét. A Chuck-os duma ott a lépcsőn meg csak egy kis filmcsavar hogy a néző még a végén azon gondolkozzon hogy ,,na most akkor igaz volt ami történt vagy nem?!"


Elég sok kommentelőnek mondanám: nem gondolom azt hogy le kéne hülyézni a másikat azért mert egy sokkal mélyebb, az általános felfogástól eltérő verziója van egy filmről vagy egy könyvről. Amíg mindkét fél megtudja védeni a verzióját addig mindkettő hiteles. Honnan tudjátok hogy nem ez a célja ennek a sztorinak? Hogy több verzión vitázzon magával a néző? Mert egy jó krimi szerintem ettől jó, nem zárják le, és a néző fantáziája kell ahhoz hogy még két hétig azt méregesse hogy most akkor tényleg gyilkos volt a rendőrbíró vagy csak el akarták hallgattatni.


23/F

2017. jan. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
33%
melyik a jobb?: szörnyetegként élni vagy jó emberként meghalni? nekem ez úgy esett le a végén hogy rájött hogy tök mindegy mit csinál onnan úgy se tud szabadulni és akkor élhet őrültként vagy jó emberként meghalhat( lobotómia) de amúgy összezavart mert az is lehet hogy tényleg őrült volt szerintem ezt a rendezők ránk bízták hogy mi mire gondolunk majd 2 választásunk van xd
2017. febr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
96%
15-ösnek mondanám, hogy a gyerekeit nem vette számításba. Kezdetben is benne voltak a gyerekek a halucinációiba, de nem tudta hova tenni őket. Ebből is látszik, hogy az emlékei a felszínre törtek. Mivel a látomásai, álmai nem az orvos csapat által irányítottak, ebből is látható, hogy ő valójában tényleg egy ott kezelt őrült ember, a gyerekei halála pedig valós, hiszen az emlékeiben ott éltek. Valamint rengeteg szimbólum van még amiből látni, hogy a háború már előzetesen megviselte az elméjét és ez a végső dolog tette be nála a kaput.
2017. ápr. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
83%

Csak jelezném, hogy a könyves verzió végén nincs semmi idézet.

Hogyha el akarnák hitetni vele, hogy őrült, mert túl sokat tud: valakinek oda kellett küldenie a szigetre az irodából, akinek ugyanúgy tudnia kellett a sziget szörnyűségeiről. Nem látta Laeddist. ugyanis ebben a verzióban van egy Laeddis (aki nem ő) és akkor már valószínűleg felkereste volna.

Ellenérvek: benne voltak az álmában a gyerekei. Ha tényleg az volt a céljuk, hogy ne tudjon meg többet a szigetről, miért nem hajtottak végre rajta lobotómiát amint odaért?


Szerintem nyitott befejezése van, de ha tudtok érvelni valamelyik mellett, kérlek mondjátok el, lehet, hogy még túl gyerekesen gondolkozom (15).

2017. jún. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
érdekes válaszok és el gondolások valóban ez is volt a rendező célja de szerintem mind a két meg oldás meg állja a helyét mert mind a kettőre vannak egyértelmű jelek.
2017. júl. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
67%

Én a 15.kommentelővel értek egyet. A rendező úgy csinálta a filmet, hogy gondolkozz el rajta. Ha jobban figyeled a szálakat akkor teljesen egyértelmű, hogy ott bolondult meg.

66 beteg van. 67. lenne Ladies, de a doktor azt mondta a végén, hogy Rachel egy kitalált személy. Akkor szintúgy csak 66 betegnek kénne lennien Ladiessel egyűtt. Akkor még is ki a 67. ha Rachel nem létezik?

2017. júl. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!