Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki elmagyarázná a Viharszi...

Valaki elmagyarázná a Viharsziget c. film végét?

Figyelt kérdés

nemigazán értettem, mi történik a végén. most akkor az egész történet, a társa, minden az ő( Teddy, L.d.C) kitalációja volt? és a végén, mikor azt mondja, hogy 'jobb szörnyetegként élni, mint jó emberként meghalni', vagy mit, akkor azt hogy értette?

bocsánat de nagyon kiváncsi vagyok.. bár lehet, hogy azért nem egyértelműsítették a rendezők a filmet, hogy legyen min gondolkodni.. csak kiváncsi vagyok, hogy Ti hogyan képzelitek/fogjátok ezt fel.:)


2011. jún. 24. 18:20
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
Rég láttam a filmet, mindig is imàdtam, de 12 évesen nekem se volt mindig minden tiszta teljesen a sztoriban. Csodálatos, hogy mennyiféle verziót kitaláltatok eddig, a maga valóságában mind megállja vele a helyét. Most végeztem egy órája a könyvvel, ha valakinek még mindig nem egész, akkor olvassa el, az utolsó 5 oldalban ott rejlik a válasz.
2017. nov. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
100%
Sztem őrült. Ő volt a 67.beteg. Amikor a nő vizet kért és ivott nem volt pohár a kezében. A csávó volt őrült. A másikat sem zárom ki teljesen de az elso verzió valószínűbb... A hangok mondták!!!
2018. jún. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
86%

Én azok pártját fogom, akik azt hiszik, hogy Teddy -t átverték a szigeten, vagy legalábbis nem tartom kizártnak.


1.) A hajón eltűnt Teddy cigije, Chuck kínálta -> Chuck beépített ember volt (mint mindenki más) és már akkor elkezdődött az agymosás, ezért a szigeten történt minden álma már halucináció volt, pl. első álmánál, amikor a feleségével volt az égő házban, VÉRZŐ HASSAL. Talán már elkezdődött az agymosás / vagy fordítva, és a vérző has volt az igaz, az égő ház a képzelet.


2.) Nincs 67. beteg, mivel ha Teddy történetét nézzük, ahol Rachel volt a 66. beteg, AKI MEGSZÖKÖTT, és aki egyúttal orvos is volt, akkor ott elmondta a barlangban, hogy nem volt gyereke, nem ölte meg őket. Andrew történetében a felesége ölte meg a gyerekeket, a feleséget pedig Andrew ölte meg, tehát lehetetlen, hogy ott legyen 66. betegként a 3 gyereket gyilkoló anya, és mivel Andrew történetében Rachel még mindig orvos, ezért nincs is 67. beteg, mert Andrew a 66. Másrészt elvileg Rachel férje háborúban meghalt. De ha Andrew szotiját nézzük, akkor a 3 gyerekes anyának a férje nem halhatott meg, mivel ő Andrew.


3.) A "normális" nő, aki a "RUN" feliratot írta, vajon miért küldte el Chuck -ot vízért? Ha az egész meg volt játszva a szigeten lakókkal, akkor lehetséges, hogy a nő segíteni próbált Teddy -n, mert tudta, hogy Chuck is benne van a dologban. Mivel Teddy nem ismerte Chuck -ot, nem dolgoztak együtt (ez a C osztályú épületben derül ki a börtönben) valószínű, hogy nem volt igazi rendőrbíró Chuck.


4.) Valószínűleg azért próbálják meg elengedni agymosottan Teddy -t, hogy ugyanaz legyen a sorsa, mint George, vagyis miután kikerült, megőrült a két történet miatt, újra visszakerül őrjöngve, hogy utána valóban szabad kezük legyen az orvosoknak a fizikai agymosás fölött.


5.) Az elvileg megtalált Rachel is valószínűleg át lett programozva, egy másik beteg (nevezzük 65. betegnek).


6.) Amikor Chuch lezuhant még Teddy sztorijában, az is lehet, hogy halucinálta a holttestet, amit talán az irreálisan sok patkány is szimbolizál az útjában.


7.) A film végén valószínűleg Chuck bólintása az orvos felé 2 értelmű:

- Andrew sztorijában reménytelennek tartja Andrew-t.

- Teddy sztorijában nem engedhetik el a komppal, mert lebuktatná a szigeten történteket.


8.) "Szörnyetegként élni, vagy jó emberként meghalni?"

Itt az orvos talán már elérte célját, Teddy már nem tudja megkülönböztetni a hazugságot az igazságtól, (mint ahogy már a néző sem) így vállalja a műtétet, hogy ne ezen kelljen agyalnia hátralévő életében annak feltételével, hogy talán egy "szörnyeget", inkább meghal tudatlanul, hiszen választ senki se tud már neki adni, ki is ő valójában.

Vagy talán inkább már belefáradt, és megbékélt mindkét kimenettel, s az agymosással szeretné elfelejteni a történteket.


19/F

2020. jan. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
61%

Előző vagyok.

Azt még hozzátenném, hogy aki nagyon mélyen el tud gondolkodni az eseményeken, az előbb-utóbb rájön, hogy minden egyes részletnek minimum 2 kimenetele van, és minden kimenetelhez kapcsolódik még 2, azokhoz még 2 kimenetel, végül végtelen lehetőség tárul elénk, hogy vajon mi is az igazság. Egy biztos, hogy marha jól megcsinálták a filmet, még ha a könyv máshogy is készült, megmozgatja az agyat, és mindenkinek igaza van valamilyen szinten, de lehetetlen kideríteni, mi is történt valójában.

2020. jan. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Barito válasza:

Kedves előző, nem értetted meg a filmet. Jól írták, hogy a felesége megölte e gyerekeiket, és ezt DiCaprio nem tudta feldolgozni. Az emlékei VALÓSAK voltak. Beleőrült, a szigetre került, az egész mesét azért találta ki, mert nem bírt szembenézni a tettével, h megölte a feleségét, és nem bírta elviselni a családja elvesztését.


A film arról szól, h a dokik belemennek a játszmájába, abban a reményben, h fel tudják nyitni a szemét, h mit művel valójában, s miért. Hogy nézzen szembe saját magával, és az igazsággal.

febr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!