Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit szeretnek az emberek az...

Mit szeretnek az emberek az Animékben?

Figyelt kérdés

Én nem értem ezt a japán rajzfilm őrületet. Mitől ilyen népszerű??? A sztori majdnem mindig ugyanaz, vagy verekedős/harcos "röpködünk a levegőbe miközben tűzgolyókat vagy gömbvillámokat szórunk", vagy szerelmes, vagy varázslós, vagy valami nagyon véres, vagy ilyen gyerekes állatkás marhaságok.

Ugyanúgy vannak rajzolva, mindegyikben vékony nyálas hangú nő énekli japánul a sorozat betétdalát, egyhangú.

Mert japánban oké, népszerű, de az hogy a 12 éves tinilánytól kezdve a 24 éves egyetemista haverom is ugyanolyan élvezettel nézi a Naruto-t, azért az már durva.

Én nem értem, hogy hogyan lett ennyire népszerű, ekkora kultusz.


2011. júl. 7. 19:40
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
73%
Én nagyon szeretem őket,mert leköt. Rengeteg témájú van,és igen, az ilyen levegőben röpködős,tűzgolyós/kardos dolgokat én sem bírom. De ugye tudod,hogy nem csak ezekből áll az egész? Nagyon soknak mély mondani valója van. Van amelyik inkább a humor felé megy. Az értelmetlen,harcolós animék csak egy kis része az egész műfajnak, mondtam már,azokat nem is igazán kedvelem,mert nem érdekelnek. Az meg amit a kb. 2-vel előttem szóló írt, már megbocsásson , de ilyen fajta leminősítést,csak mert animéket nézünk... "semmit érő emberek".. na gratulálok, nem sok eszed lehet,ha amiatt írod ezt,mert valaki szereti az animéket. Nekem például segítettek az angol tanulásban (angol felirattal néztem,és angolul olvasom) Megértem,ha valaki nem szereti őket,de azt remélem belátjátok mekkora bunkóság így leszólni az embereket a "hobbiuk" miatt.Nem szeretitek,kész, ez van. Más szereti, és ti attól nem értek többet,mert ti nem. Ahogy mi sem. Nem ez határozza meg mennyit ér egy ember...
2012. dec. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
Az anime az kaki.
2014. márc. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
100%

Sokan mondják rá előítélettel, balgán,

Hogy az anime csapnivaló, hitvány.

Hogy lebutít és tévútra visz,

Aki nézi, az egytől-egyig komisz.

Csak egy vacak kínai mese!

Mondanivalója nincs semmi se.

De minden nézőpont kérdése!

Az anime a japánok életérzése,

Aki nem tud azonosulni vele,

Vigye el a Marvel forgószele!

Elvagyok a véleményük nélkül,

Ne álljon ez közénk ékül!

Nekem ez a műfaj sokat jelent,

Megszínezi a szürkét, a színtelent.

Tudom vagyunk így ezzel páran,

Van is itt egy-két lelkis társam.

S hogy a fenti vádakat cáfoljam,

S a nézőpontomat ábrázoljam.

Írok pár sort, ha nem is kértétek,

De nehogy trollkajának nézzétek!

Minden amit teszel, igazolja ki vagy!

Nem butít, csak ha alapból az vagy!

Mert nem okíthat semmire Téged,

Ha merev vagy, s nem hajlik a térded!

S ha tév útra visz, ám legyen!

Hamar túlteszem magam ezen.

Ne írja nekem elő soha senki,

Melyik út az, amire rá kell lépni!

Minden ember magának választ utat,

Ahol megvalósíthatják önmagukat!

És nem rosszabbak akik animéznek,

Mind-mind más egyéniségek.

Ugyan úgy mint máshol, jók és rosszak,

A szélsőségek innen sem hiányoznak.

"Kicsi" közösség a miénk, tudom,

S van kitől emelkedik a pulzusom,

Mert olyan ostoba a szentem,

Vagy mert kedves és megszerettem!

Ez a közösség adott egy pár barátot,

Ki mind segített és sosem bántott.

Persze megtalálnak néha az IQ titánok,

És mondok olyat, amit én is megbánok,

De a nagy többség elég jó arc,

Bár dúl közöttünk is egy-egy jó harc.

A lényeg, hogy az anime nem kínai,

Ezzel tudnak csak igazán felbosszantani:

Tudatlanul véleményt nyílvánítani!!

Mert ha lemesézik is a műfajt, nem bánom,

A meséket úgy is szívből imádom!

Kiragad a jelenből, szárnyalok bárhova,

Megtörténik benne mindenféle csoda!

Nekem ezt jelenti az anime!

Kikapcsol, elrepít messzire!

Tudom, hogy nem magasztos hangzatok,

De én csak egy egyszerű fan vagyok!

2014. máj. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
Ezt a verset nem én írtam, csak találtam valahol.
2014. máj. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy mitől ilyen népszerűek a filmek. Ennek tudatában gondold át még egyszer.

A kérdésed többi részére... hm. Jobban jársz, ha inkább nem is reagálok.



Kedves anime fikázó válaszolók!


Gyűlölöm azt, amikor úgy ítelnek el bármit - nem feltétlenül animét -, hogy nem tudnak róla semmit (vagy csak nagyon keveset). Ez körülbelül a rasszizmus szintjén van. A beszólásaitokon sok animefan felhúzza magát, bár véleményem szerint ez fölösleges. Az ilyen csőlátású barmokkal nem is kéne foglalkozni. Ugyanis, ha én szólnám le azt, amit szeretsz - legyen az bármi - te lennél megsértődve.

"Az animéseknek nincs egyénisége". Megint csak a filmek példáját hozom fel. Attól, hogy valaki sok filmet néz, nem feltétlenül nincsen egyénisége. Ugyanitt felhozhatnám a könyveket is, vagy bármi mást - sorozatokat, zenéket, ételeket. Attól, hogy szeretsz valamit igenis van egyéniséged. Sőt, ezek az egyéniséged részei.

#18 -as válaszoló, idézném a szavaidat: "...egész nap kockultak, és anime-t néztek hajnali 2-ig" Ez megint nem az animétől függ. Sokkal inkább magától a személytől. Akinek van egy kis esze, az tudja, hogy hajnali 2-kor legrosszabb esetben is 2 órája aludni kéne - kivéve persze ha munkás ember vagy és éjszaka dolgozol. Viszont nem állíthatom be magam ártatlannak. Nálam is előfordult már, hogy jóval éjfél után még a laptopom képernyőjét bámultam. Nem tehetek róla, néha már egészségtelen szinten érdekel a folytatás. Ugyanígy vagyok a könyvekkel is.

#20 -as válaszoló: Ha nem tetszik, nem nézed; erre csak ennyit tudok mondani. De hidd el, nagyon nagy valószínűsége van, hogy hogyha keresnél igenis találnál olyan animét, aminek a története leköt és a témája érdekel. Pont mint egy film vagy hasonló. Egyedül azon kéne túltenned magad, hogy látszatra "rajzfilmet" nézel.



Végül pedig hadd reagáljam le azt az általános nézetet, miszerint az anime nézők csődöt mondott, lusta, semmit érő emberek. Nem állítom hogy nincsenek ilyen anime nézők. Mert vannak. De olyan csődöt mondott, lusta és semmit érő emberek is vannak, akik életükben nem hallottak még olyat, hogy "anime". Mellesleg vannak sikeres, intelligens anime rajongók is, pont úgy ahogy (ismét a film példájára hagyatkozva) vannak sikeres és intelligens rendszeres filmnézők is.


Ezzel befejeztem. És előre felkészülve a "kis mitugrász, okoskodó animecsicska kiscsaj" típusú kommentekre, elmondom, hogy egy majdnem 14 éves, utolsó éves általános iskolás animerajongó lány vagyok. Most pedig dicsekvőnek és nagyképűnek fogok tűnni. Lehet, hogy az is vagyok. De mielőtt azt is megkapnám a társadalom "elmés" felétől, hogy "mibe fogadunk, hogy végigbukdácsoltad a sulit", leszögezném, hogy (ahhoz képest, hogy animéken nőttem fel) soha az életben nem volt még négyesnél rosszabb jegyem. És stréber sem vagyok, köszönöm szépen.



Tárt karokkal várom a reakcióitokat.

2015. jan. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"Végül pedig hadd reagáljam le azt az általános nézetet, miszerint az anime nézők csődöt mondott, lusta, semmit érő emberek. Nem állítom hogy nincsenek ilyen anime nézők. "


Még jó hogy nem állítod, ugyan is az anime nézőknek mindössze csak a 80%-a ilyen....

2015. jan. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

(billentyűzetkoptató-válaszoló vagyok)


...

Nem fogok vitatkozni veled (főleg, mert akkor írnék még egy olyan hosszút, mint az előző volt), de egyezzünk ki egy 60%ban. Békeszerető ember vagyok:D

2015. jan. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%
A 80% is egy bazi nagy jó indulat.
2015. jan. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!