Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek is rossz lett a...

Szerintetek is rossz lett a harry potter film?

Figyelt kérdés

Gyűlölöm, hogy így eltért a könyvtől, egyedül a merengő jelenet tetszett perselus emlékeivel, még abban is volt hiba. Az még hagyján, hogy Harry nem javítja meg a fönixtollas pálcát, és nem teszi vissza a pálcák urát Dumbledore sírjába, hanem kettétöri. Vagy, hogy a hatodik részt elcseszték, romantikusra vették a figurát és Ginny teszi el a herceg könyvét, nem Harry jelöli meg a csúf öregember mellszobrával, egy parókával, és Hollóháti megzöldült réz fejdíszével, hanem a Szürke Hölgy mondja meg, hogy a szükség szobájában van, pedig ő arről vajmi keveset tud, hogy most hol van, csak azt tudja, hogy albániában egy öreg fa odvába rejtette évszázadokkal ezelőtt. Ezt elszúrták, oké, túlléptemrajta, ja és hogy Dracó nem Crakot, és Monstrót viszi magával, hanem két mardekárost. Az egyik gorilla stimmel, a másik a cingár néger srác viszont nem illik a képbe. Legalább két nagydarab srácot tettek volna be, ha már az eredeti színész nem volt elérhető! Jó ezeket a csöppnyi változtatásokat késő estig sorolhatnám...


VISZONT, ami nagyon fölháborít, az többek között Harry Potter, Lily Potter, Albus Perselus Potter, Aberforth Dumbledore szemei. Az ég szerelmére! Mikor Perselus utolsó kinjai közt vergődve azt monja "a szemed az anyádé", az fölháborít. A színésznek kék szeme van oké, az első részben elcseszték, hogy nem zöld, mert nem tudták, hogy jelentősége lesz. Viszont kb. öt perccel később látom, amint Lily Potter nagy barna szemekkel mosolyog a gyerek Perselus Pitonra. Legalább ha Harry szemének színével nem akarták megzavarni a nézőt, és nem kapott sürgősen egy pár zöld kontaktlencsét, akkor a többi embert, akinek ugyanúgy kell kinéznie látták volna el kék lencsékkel. Lily Pottert és Harry fiát. A könyvben ugyanis nagy hangsúly van azon, hogy gyermekei közül csak Albus Perselus örökölte, a szemét. Ha már nem is zöld, de legalább ugyanolyan színű legyen a három szempár.

A Dumbledore szemek azért idegesítenek, mert az egész családnak kék a szeme és egy milliós költségvetésű filmből kispórolták Albus öccsének kontaktlencséjét. Ő néz Harry-re a Malfoy kúria pincéjében az átható kék röntgenszemeivel. És ha már a tükörnél tartunk! Miért hiányzik egy darab Aberforth tükréből? Hiszen az egy oda-vissza tükör, a Szárnyas vadkanban az ép része van meg, Harry a sajátját összetörte, és abból van meg a cserépdarab! Melyik hülyének ott fent volt az ötlete, hogy a tükör párjától, ami teljesen független a törött tükörtől, hiányozzon egy darab? Jó abbahagytam, mert minden dramaturgiai hibánál megsajdul a szívem. Sz@rból lehet várat építeni csak az össze dől, akkor is, ha egy kastély, viszont Rowling alaptörténete gyémánt és most abból építettek nekünk egy vityillat, ami még büdösen és mocskosan is fénylik.7szer olvastam ki az összes részét ennek a csodának, de valahányszor láttam egy részt, csak Alan Rickman, Helena Bonham Cartner, Ralph Fiennes stb színészek vitték föl az értékét.


Tudom, hogy filmvásznon más mint egy könyvben, és mást is zabál a nép egy moziban de az olyan hibák, amik nem előző részek beli pontatlanságból fakadtak, az olyan hiba szentségtörés.


Alan Rickman csodálatos alakítása közben sírtam ugyan, de nem kerülte el a figyelmemet, hogy miután azt monja nézz rám Harry, még elkezd pofázni az anyja szeméről. Ott és akkor meg kell halnia, Harry szemébe nézve. Az emlékeket pedig még a "nézz rám" előtt odaadhatja.

A merengős jelenetből hiányzik mikor Phinias Niggelus közli, hogy a Deani erdőben vannak "Hallottam, mikor a sárvérű kinyitotta a táskát!" Perselus: "Kérem ne használja előttem ezt a szót!"

Ez nemcsak egy gyönyörű mondat Perselustól, de tisztázza azt is, hogy jutott Griffendél kardja a Dieni erdőbe. Aki nem olvasta a könyvet nem biztos, hogy kikövetkezteti.

A leszámolás Voldemorttal szintén szörnyű! Voldemortnak a maradék hívei halálát kell végignéznie, egyedül maradni Bellatrixal és látni, ahogy meghal. Voldemortnak hallania kell a hibáit, amint Harry elmond neki, nem pedig látványos fénycsóvákat gyártani és durrogtatni.

Mikor Perselus Piton Lily holttestében a karjai közt zokog, azt ugyan nem Rowling találta ki, de jó húzásnak tartom, jobbnak mint Voldemort akciójelenetbe illő durrogtatását. Mit ér egy filmben a modern technológia, ha nem tudják beosztani? A kevesebb több!


Egy elkeseredett Harry Potter rajongó


2011. júl. 19. 17:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

*nagyon...

Nekem az hogy Ron azt mondja Harry beszél álmában az tetszett, mert viccesebb, mintha azt mondta volna, hogy így nyitotta ki a medált...H_ermione, meg lehet hogy csak azért mondja, mert "örül" Ronnak, mert ugye szereti, és Ron olyatr tudott neki mondani ami meglepte(de lehet hogy hülyeség)

Nekem amúgy tetszett, csak óriási baki, hogy Lily szeme barna:(

/előző voltam/

2011. júl. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Nekem tetszett a film,de a vége tényleg elkapkodott.

A végső párbajnak a filmes verzióban nem volt akkora súlya és a feloldás a katarzis is teljesen hiányzott.

Mikor bemegy a nagyterembe,gyakorlatilag háttal ülnek neki,pedig 5 perccel előtte legyőzte a legnagyobb sötét varázslót.

Sokkal kevesebbért meg az első rész Foltozott Üst jelenetében szinte isteni csodálattal kezelték.

És a Hermione-Ron románc is hirtelen az ölünkbe csöppen felvezetés,vagy kibontás nélkül.


Remélem,hogy pár év múlva csinálnak belőle egy drága,részletes,minőségi tv sorozatot.Mondjuk a HBO.

2011. júl. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Én örültem volna, ha Hermione és Ron csókjelenete úgy történik, ahogy a könyvben van. Ron megemlíti, hogy ki kll üríteni a konyhát (házimanók). És Hermione ezért csókolja meg.
2011. júl. 20. 22:49
 14/24 anonim ***** válasza:

én is gondoltam arra, hogy jó lenne egy remake, amelynek a forgatását Yates 100 mérföldes körzetben elkerüli. amióta ő a rendező (konkrétan az 5. résztől kezdve), én azóta nen vagyok megelégedve a HP filmekkel. ezért nem is akadok már ki az ilyen "kis" részleteken, mint pl. a szemek színe, elbénázott jelenetek stb. de azért az tényleg felháborító, hogy a széria leglényegesebb jeleneteit -Voldemort legyőzése vagy Piton nevének tisztára mosása a tisztes közönség és voldemort előtt - ilyen csúnyán elb*szták. Azon nagyon kiakadtam. de hát ez van sajnos.

A remake-ben meg azt nem tudnám negszokni, hogy más színészek játszanának. Alan Rickman, Ralf Phines, a Phelps testvétek, Maggie Smith stb. nélkül nem is tudok elképzelni Potter filmet:) pedig majd egyszer vki biztos megcsinálja:D hát, kíváncsian várom. 4. válaszoló voltam.

2011. júl. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem a rendező hibája.Ő csak levezényli,megvalósítja a forgatókönyvet-egy ilyen volumenű filmnél meg nem tehet hozzá,nem vehet el-és szerintem Yates nagyszerűen ráérzett a látványra a karakterekre az atmoszférára és a tempóval sem volt gond.

Szóval ha valaki kiérdemelt itt egy iszonyatos seg-gberúgást a 6.részért és 7.végéért az a forgatókönyv író,meg akik döntöttek a művéről.

2011. júl. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlenül igaz.

Arról például nem a forgatókönyvíró tehet, hogy az érzelmesebb jelenetek - például Ron és Hermione csókja - milyen bénán csattant el. még akkor sem, ha az a Titkok Kamrájában történt - amit lehet, hogy a forgatókönyvíró talált ki. Másrészt a rendező valamilyen szinten beleszólhat a forgatókönyvbe, ha nincs vele teljesen megelégedve, ugyanakkor ki is hagyhat belőle részeket, mondjuk azzal az indokkal, hogy bocs, ez már nem fér bele. Másrészt igen érdekes, hogy például a - szerintem - két legjobb HP filmnél - az azkabani fogolynál és a Tűz serlegénél - ugyanaz volt a forgatókönyvíró, mint a későbbi részeknél. Csak a rendező nem. A HP filmek Yates rendezése óta valahogy nem úgy sikerülnek, ahogy kellene.

Persze ez az én véleményem, elfogadom, ha valaki másképp látja. Azt meg kell hagyni, hogy az eseménydús jelenetek elég jól meg annak csinálva, de az érzelmesebb, lelkizősebb részek félresikerültek.

2011. júl. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
*leszámítva a Merengős jelenetet, az nagyon jól sikerült ebben a filmben.
2011. júl. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
A fél vilàg odàkat zengett a Halàl ereklyéirol, hogy ilyen jo, meg olyan jo, hàt aki etudja mondani szorol-szora, mirol szolt, Isten bizony felkeresem, és meghivom egy dupla adag sörre.
2011. szept. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Most így magamtól? Amúgy nem szeretem a sört:DD

De igazából nekem is inkább a könyvről jut eszembe, mert azt sokkal többször olvastam, ezt meg ugye csak egyszeer láttam.De ha a sör helyett a filmet kapom meg annak jobban örülök. _Na jó ennek így nem nagyon volt éértelme. Szóval ha lenne lehetőségem hogy annyiszor nézzem meg a filmet ahányszor akarom tudnám kívülről.:D

2011. szept. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Én a főnix siratódalát és a temetést is nagyon hiányoltam, a könyv olvasása alatt sírtam alatta, nagyon vártam milyen lesz és pont kimaradt.

Meg igen a 7.ben is vannak ellenvetéseim, de nem sorolom fel őket, mert szerepelnek az enyémek is a fentiekben.:)

De ezektől függetlenül még így is imádom a filmet is.

2012. okt. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!