Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek is rossz lett a...

Szerintetek is rossz lett a harry potter film?

Figyelt kérdés

Gyűlölöm, hogy így eltért a könyvtől, egyedül a merengő jelenet tetszett perselus emlékeivel, még abban is volt hiba. Az még hagyján, hogy Harry nem javítja meg a fönixtollas pálcát, és nem teszi vissza a pálcák urát Dumbledore sírjába, hanem kettétöri. Vagy, hogy a hatodik részt elcseszték, romantikusra vették a figurát és Ginny teszi el a herceg könyvét, nem Harry jelöli meg a csúf öregember mellszobrával, egy parókával, és Hollóháti megzöldült réz fejdíszével, hanem a Szürke Hölgy mondja meg, hogy a szükség szobájában van, pedig ő arről vajmi keveset tud, hogy most hol van, csak azt tudja, hogy albániában egy öreg fa odvába rejtette évszázadokkal ezelőtt. Ezt elszúrták, oké, túlléptemrajta, ja és hogy Dracó nem Crakot, és Monstrót viszi magával, hanem két mardekárost. Az egyik gorilla stimmel, a másik a cingár néger srác viszont nem illik a képbe. Legalább két nagydarab srácot tettek volna be, ha már az eredeti színész nem volt elérhető! Jó ezeket a csöppnyi változtatásokat késő estig sorolhatnám...


VISZONT, ami nagyon fölháborít, az többek között Harry Potter, Lily Potter, Albus Perselus Potter, Aberforth Dumbledore szemei. Az ég szerelmére! Mikor Perselus utolsó kinjai közt vergődve azt monja "a szemed az anyádé", az fölháborít. A színésznek kék szeme van oké, az első részben elcseszték, hogy nem zöld, mert nem tudták, hogy jelentősége lesz. Viszont kb. öt perccel később látom, amint Lily Potter nagy barna szemekkel mosolyog a gyerek Perselus Pitonra. Legalább ha Harry szemének színével nem akarták megzavarni a nézőt, és nem kapott sürgősen egy pár zöld kontaktlencsét, akkor a többi embert, akinek ugyanúgy kell kinéznie látták volna el kék lencsékkel. Lily Pottert és Harry fiát. A könyvben ugyanis nagy hangsúly van azon, hogy gyermekei közül csak Albus Perselus örökölte, a szemét. Ha már nem is zöld, de legalább ugyanolyan színű legyen a három szempár.

A Dumbledore szemek azért idegesítenek, mert az egész családnak kék a szeme és egy milliós költségvetésű filmből kispórolták Albus öccsének kontaktlencséjét. Ő néz Harry-re a Malfoy kúria pincéjében az átható kék röntgenszemeivel. És ha már a tükörnél tartunk! Miért hiányzik egy darab Aberforth tükréből? Hiszen az egy oda-vissza tükör, a Szárnyas vadkanban az ép része van meg, Harry a sajátját összetörte, és abból van meg a cserépdarab! Melyik hülyének ott fent volt az ötlete, hogy a tükör párjától, ami teljesen független a törött tükörtől, hiányozzon egy darab? Jó abbahagytam, mert minden dramaturgiai hibánál megsajdul a szívem. Sz@rból lehet várat építeni csak az össze dől, akkor is, ha egy kastély, viszont Rowling alaptörténete gyémánt és most abból építettek nekünk egy vityillat, ami még büdösen és mocskosan is fénylik.7szer olvastam ki az összes részét ennek a csodának, de valahányszor láttam egy részt, csak Alan Rickman, Helena Bonham Cartner, Ralph Fiennes stb színészek vitték föl az értékét.


Tudom, hogy filmvásznon más mint egy könyvben, és mást is zabál a nép egy moziban de az olyan hibák, amik nem előző részek beli pontatlanságból fakadtak, az olyan hiba szentségtörés.


Alan Rickman csodálatos alakítása közben sírtam ugyan, de nem kerülte el a figyelmemet, hogy miután azt monja nézz rám Harry, még elkezd pofázni az anyja szeméről. Ott és akkor meg kell halnia, Harry szemébe nézve. Az emlékeket pedig még a "nézz rám" előtt odaadhatja.

A merengős jelenetből hiányzik mikor Phinias Niggelus közli, hogy a Deani erdőben vannak "Hallottam, mikor a sárvérű kinyitotta a táskát!" Perselus: "Kérem ne használja előttem ezt a szót!"

Ez nemcsak egy gyönyörű mondat Perselustól, de tisztázza azt is, hogy jutott Griffendél kardja a Dieni erdőbe. Aki nem olvasta a könyvet nem biztos, hogy kikövetkezteti.

A leszámolás Voldemorttal szintén szörnyű! Voldemortnak a maradék hívei halálát kell végignéznie, egyedül maradni Bellatrixal és látni, ahogy meghal. Voldemortnak hallania kell a hibáit, amint Harry elmond neki, nem pedig látványos fénycsóvákat gyártani és durrogtatni.

Mikor Perselus Piton Lily holttestében a karjai közt zokog, azt ugyan nem Rowling találta ki, de jó húzásnak tartom, jobbnak mint Voldemort akciójelenetbe illő durrogtatását. Mit ér egy filmben a modern technológia, ha nem tudják beosztani? A kevesebb több!


Egy elkeseredett Harry Potter rajongó


2011. júl. 19. 17:03
1 2 3
 21/24 anonim válasza:

Bocs, hogy bele szólok a dolgokba én is...

Nekem kapásból Dumbledore karaktere nem tetszett a második részt követően. Nem tudom, én mindig is egy jóságos, mosolygós, higgadt nagyapó karakterként képzeltem el, a könyvet olvasva. Filmben még az első és második részben meg is volt ez a kisugárzás, aztán meg egy rideg Dumbledore volt látható a képernyőn a következő részekben. Azon akadtam ki a legjobban, mikor a Tűz serlegében szó szerint nekirontott Harry-nek, miután a serleg kidobta a nevét... Kishijján felnyomta a falra :/

Excusez-moi, ha a könyvben is megtörtént, nem emlékszem ilyesmire. De valahogy totálisan ellenszenves volt az az agresszív megnyilvánulás. Olyan nem Dumbledor-os...


A másik meg a kapkodás. Az még hagyján, hogy a filmből kimaradtak FONTOS jelenetek... De személy szerint én undorodom a hetedik kötettől. Halál-halál, hipp-hopp és finish. Nagyon éreztette a könyv, hogy MEG KELLETT ÍRÓDNIA. Rowling rettenetesen elkapkodta, majdhogynem élvezhetetlen volt.


Visszatérve a filmre, a legvégén már csak nevetni tudok. Biztosan kifogytak a pénzből, mert már nem tellett egy kis öregítő sminkre... :D Egy kicsit megerőltethették volna magukat, mert a "felnőtt" hősök rohadtul nem változtak abban a jó pár évben. Mondhatni röhejes pl. Radcliffe borostája, ami azt hivatott tükrözni hogy ő már apa xD


Nagyon gyenge lett a befejező rész mint könyvben, mint filmben.

Őszintén szólva, fanficekkel gyógyítgatom megtört lelkem...


Félreértés ne essék, a negatív megnyilvánulás mögött egy igazi HP fan rejtőzik.

2014. aug. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
En csak a filmet lattam es erdekelnenek reszletesen a kulonbsegek. Van aki szivesen leirna oket nekem?
2015. okt. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
azért nem zöld a szeme mert radcliffenek a szeme allergiás volt a kontakt lencsére
2017. júl. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
és a második rész után meghalt az a színész aki a dumledoret játszotta ezért lekellet cserélni lehet h ezért van az h unszipi a 2.résztől
2017. júl. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!