Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ezek közül a horror filmek...

Ezek közül a horror filmek közül melyik a legijesztőbb szerintetek?

Figyelt kérdés

A szem

Átok

Átok 2

Kör

Halálos kitérő

Árnykép

Ördögűző

Ördögűzés Emily Rose üdvéért

Ragyogás


Persze, ha ti ijesztőbbet tudtok, akkor az is jöhet.

De nem emberszeletelős filmekre és 200%-os tartalmú vérfürdőkre gondoltam.

Ne csak az ijesztési faktort nézzétek a filmben, ( persze azt elsősorban), hanem kicsit a sztorit is.


2011. aug. 2. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyértelműen az Ördögűző, már persze ha az eredetiről beszélünk Max Von Sydow-val.


A Ragyogás inkább pszichothriller, de nem nevezném horrornak. Viszont az is egy remekmű, de persze ott is csak a Kubrick-féle változat.

2011. aug. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az Átok-ra mondják sokan, hogy ijesztő. És sokan mondják azon belül is inkább a 2. részére. Szerintetek?
2011. aug. 2. 22:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezek közül ugyan nem láttam mindent, de én is azt mondom, hogy Az ördögűző a legrémisztőbb. Hogy miért, igazából nehéz volna nagyon röviden megindokolni, ez a film nagyon összetett, és nagyon mély félelmeket céloz meg, amelyek egyáltalán nem is szükségszerűen fantasztikusak (gondoljunk csak a filmben a szülő-gyerek kapcsolatokra, az egymás elveszítésének rémére, vagy a halál közelségére...). És mindezeket példás feszültségépítésben adagolja, és minden sokkoló vagy akár undorító elemét indokoltan alkalmazza, egyet sem öncélúan (legalábbis az eredeti változat; a rendezőiben a beillesztett spider-walk-sequence pont az öncélúsága miatt nem illik bele a filmbe). No nem ragozom tovább: szerintem is Az ördögűző a valaha készült egyik legfélelmetesebb film, mert komoly dolgokra épít, és azt párját ritkító színvonalon teszi.


A Ragyogástól filmen legalábbis személy szerint egyáltalán nem féltem, az egész film - Kubrickhoz híven - túlságosan művi. Ezzel persze nem leszólom a filmet, mint mozgókép, bámulatra méltó, talán remekműként elkönyvelhető tétel - mint horror, túlságosan is rideg, távolságtartó, kimért.


További, számomra kifejezetten ijesztő és/vagy kellemesen borzongató filmek közé tartoztak (nemcsak horrorok):

Sam Peckinpah: Szalmakutyák

John Carpenter: A köd

Nicolas Roeg: Ne nézz vissza

Sidney Lumet: A támadás

Brian De Palma: Carrie

Philip Noyce: Halálos nyugalom

2011. aug. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha félni akarsz, akkor érdemes megnézni a Poltergeist-et is.
2011. aug. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 22.18-as listámat még kiegészíteném:

Roman Polanski: Iszonyat

Adrian Lyne: Jákob lajtorjája

Robert Wise: A ház hideg szíve

2011. aug. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!