Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tetszett az Álomháború c....

Tetszett az Álomháború c. film? Hogyan értelmezted?

Figyelt kérdés
nekem nem teljesen tiszta, h mi is a mondanivalója
2011. aug. 4. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

nem tetszett

jobbra számítottam

2011. aug. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem se tetszett.. konkrétan semmi értelme volt.. a "harcos" részeknél mentem ki mosdóba.. szerintem nincs is mondanivalója.. nem is sok maradt meg belőle..

spoiler: a végén csak úgy "puffogtatták" le az embereket... a látványt vagyis ahogy már említettem a "harcos" részeket lehet valaki értékeli, akit érdekel az ilyen, engem személy szerint nem, de szerintem felesleges volt erre a filmre költeni..

2011. aug. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rohadt jó. Elgondolkoztató és nagyon jó története van. Tudom, a harcos részekből kicsit sok volt, de nekem még az is bejött. Nekem ez a film abszolút kedvenc lett. :)
2011. aug. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

szerintem a látvány része igen csak felemelő, de maga a sztori elég hiányos, talán megnézem még1x hátha többet megértek :)

2011. aug. 5. 02:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha megnézed újra sokkal érthetőbb lesz. Elsőre én sem fogtam fel belőle semmit, másodszorra már kezdtem érteni, harmadszorra pedig teljesen megértettem a lényegét.
2011. aug. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én személy szerint jobbra számítottam de amúgy tetszett és igen 1 kicsit érthetetlen de ha még kétszer megnézed meglehet érteni
2011. aug. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 raudaeirikr válasza:

Hm, elég sokféleképpen lehet értelmezni. Tulajdonképpen tekinthető értékesnek, mert úgy tűnik sokakat késztetett gondolkozásra vagy legalább egy fejvakarós "ez most miafranc volt" töprengésre. Már az sem elhanyagolható, hogy a gyakran csak "betépve nízzünk effekteket meg bögyös plázacicákat" típusú fiatalok felé is kapós lehet, és felhívja a figyelmüket, emlékezetben tart olyan dolgokat, mint a lobotómia, ezzel kapcsolatban "útban levő" vagy szimplán különc (gyakran csak adott társadalmi rétegben vagy szűkebb rokoni körben különcnek számító) családtagok elsuvasztása és pénzharácsolás szörnyű következményei. Ha csak szöget üt a fejbe, már az is valami. Ej, de idepasszoló hasonlat :)


Asszociálni, beleképzelni-magyarázni meg végképp számtalan dolgot lehet, az idős "őrangyal"-faszi közhelyesnek tűnő beszólásai által főképp. Már azt is lehet találgatni hogy ez saját lelkierőt, netán vallási meggyőződésű "valódi" angyalt akarna jelképezni (én saját belső tulajdonságnak vettem, nem épp Vatikán által szponzorált filmnek tűnik). Lehet belemagyarázni a nők társadalmi helyzetét, ezt is pozitívan mint elrettentő bemutatást vagy negatívan mint piszkos fantáziálást. Jó kis vitákat lehet nyitni hogy egyiket szexuális árunak nézik akkor az a baja, másikat meg nem légkondis villába piros porséval "nyeri" meg az álomherceg, annak meg az a baja (bár szerintem ez tévút ebben a filmben). Lehet benne találni vallásra utal(hat)ó dolgokat is: "Ki küld ránk szörnyeket, azt énekelve, hogy sose halunk meg? Ki tanít meg rá mi a valódi, és mi a nevetséges hazugság?" Ebből simán lehet pl vallási kultuszokra is asszociálni (tisztára armageddon fenevadai és örök "paradicsom"). Ókor óta mai napig kolostorba, apácazárdába is suvasztanak el hasonló áldozatokat nemcsak vallásos családokban, amellett hogy "világi" diliházakkal és gyakrabban egyéb intézményekkel "világi" ügyekben is jócskán előfordul ilyesmi.


"Ki dönti el mért élünk, és mért halunk meg? Ki láncol le minket? És ki őrzi szabadságunk kulcsát? Mi magunk! Meg van minden fegyvered a harchoz. Hát küzdj!" Ez már teljesen hétköznapi társadalmi élethelyzetekre is asszociálható, nemcsak olyan viszonylag szélsőséges példákra, mint a film alapcselekményét képező diliházas meghurcolás, a látomásokban szereplő zártkörű kupleráj és a háborúk (bár épp a háború nem is olyan ritka, és nagy tömegeket érint, bár a jelenlegi európai és halivúdi generációnak épp szokatlan kissé). Tanulságos lehet, sarkallhat kissé a saját életünk, életvitelünk-környezetünk felülvizsgálására is. Nézzük csak a filmen milyen "fegver" kellett: térkép, kulcs, tűz, kés, és egy válasz... Ezek nem feltétlenül szó szerint fegyverként használatosak, csak képletesen - pl nagyon szó szerint értelmezve egy költözésnél vagy életmódváltásnál is csaknem elengetdhetetlen kellékek lehetnek; bár nyilván a válasz a legfontosabb, csak legyen hozzá kérdés.


Egészében véve az alapcselekmény jelenetei és a pörgős hallucinációk elég élesen elütnek egymástól, bár szerintem nem kell feltétlen dilisnek lenni ahhoz, hogy valaki hasonló belső jelenetekkel vezesse le töltéseit; ez művészek ihlete is lehet, zenétől az irodalmon át a festészetig. A rendező akár saját vagy közeli ismerőse élményeiből is meríthetett. Így egy filmen belül viszont kissé tömény a váltakozás. Én azt mondom, jól meg vannak koreografálva a jelenetek, nekem tetszettek a cgi-vel segített és a néhol belassítva kihangsúlyozott akciók, mely rásegített arra, hogy a színésznők mondhatni házias/plázás fizikuma ellenére mozgásművészetként is értékelhetők legyenek. A kupis/diliházas alaphelyzet nagyon lehangoló, de ez is elég jól kirajzolódik ahhoz, hogy a meghatóság határát feszegesse néhány akcióból kilépő tragikus rész. Viszont az akciójeleneteket én nem afféle "diliházban kupis álom, a kupis álmon belül háborús álom"-ként értelmezem, hanem egyszerűen az átlagos órákat kupiként éli meg a csaj, az éles helyzetekben pedig golyószóró üzemmódba kapcsol. Lehet még spékelni olyasmikkel mint gátlás vagy böteség a tánccal (netán a szex-szel), de ennyire már ne menjünk át pszichoanalitikába. Zene ízlés dolga, nekem ez nem jött be, de legalább nem volt fülsértően kihangosodó.


Vizuálisan semmiképp sem időpocséklás megnézni ezt a filmet, és szerintem nem is annyira sablonos. Gondolatébresztőnek talán nem kifejezetten mondanám, de akinek egyébként is vannak gondolatai, azokba azért rendesen belekavarhat. Nekem például nemcsak aktuális kultfilmek jutottak róla eszembe, hanem a várbörtönbe zsuppolt klasszikus Vasálarcostól egy zenei videoklipig sokféle (Finsterforst - Mach Dich Frei)

2015. szept. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!