Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Azon gondolkodunk, hogy...

Azon gondolkodunk, hogy vegyünk egy 3D-s tévét, de nem merünk belevágni, ha nem is lehet 3D-s filmeket beszerezni. A kérdésem:ilyen filmeket honnan tudok letölteni? Le lehet egyáltalán?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 21:06
 1/4 anonim válasza:
A 3Dés tévé lényege, hogy mindent, amit lejátszol rajta 3D rak, legyen az a jóban rosszban, a barátok közt, egy sportközvetítés, vagy akár a Végső állomás 5.
2011. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen tudom. de 2D-s tartalmakat lehetetlen 3D-ssé alakítani. ahhoz a filmet két kamerával kellett volna csinálni.tehát abból max egy hamis 3Dt csinál ami elég gagyi.
2011. okt. 24. 19:30
 3/4 anonim válasza:
Egyszer olvastam,hogy kb 2db 3D film jelent meg Magyarországon és ráadásul ha gyakran 3D nézel megfájdul a szemed és látásromláshoz is vezethet.Ezt egy szaklapban olvastam és nem tudom,hogy valóban így van-e.Csak gondoltam megosztom veled.....
2011. okt. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fölösleges szerintem, mivel olyan tévéműsorok sincsenek, amiket 2D-ben érdemes lenne nézni, pláne 3D-ben.


És igen, igaz, amit hallottál, hogy "hamis 3D-t" csinálnak az ilyen tévék, bár ez nem ennyire egyszerű, ill. a 3d-t sem két kamerával készítik (hanem két objektívvel, amik eltérő perspektívából rögzítenek), viszont ami azt illeti, jelenleg a 3d sem valódi 3d, mivel nincs igazi mélysége a képnek, csupán a dimenzió illúzióját képes létrehozni a jelenlegi technika. Ilyen volt az Avatar is, és ilyen az összes jelenlegi 3d-s film, akármit marketingeznek a stúdiók.

Az viszont nem igaz, hogy 2d-s filmet nem lehet utólag 3d-ssé alakítani, hiszen sok mozifilm ilyen konvertált 3d-ben került mozikba (pl. A Titánok harca), és ami azt illeti, jövőre kerül moziba a Titanic és Az oroszlánkirály 3d-s változata, ill. a Star Wars-filmeket is javában 3d-sítik, hogy újra moziba küldjék őket. A különbség annyi a 3d-ben felvett filmekhez képest annyi, hogy a térérzet másmilyen, mivel szoftveresen, utólag határozzák meg a mélység különböző rétegeit, ami láthatóan eltér a 3d-ben forgatott filmektől.


Persze ezzel együtt még ez a látens 3d is tud látványos lenni némely esetben, pl. 3d-s bluray-en nézve, és itt rögtön meg is cáfolom az előző hozzászólót, ugyanis egész sok 3d-s film van kiadva Magyarországon bluray-en, csak épp drágák, na meg a legtöbb cím olyan filmet takar, amit 2d-ben sem érdemes megnézni, mivel hiába 3d-sek, ha filmként sz@rok (pl. Kaptár 4, stb).

És az sem igaz, hogy a 3d-s mozizás szem- és fejfájáshoz vezet, mivel nálam pl. még sosem fordult elő ilyesmi, de az igaz, hogy bizonyos embereknél lehetnek ilyen panaszok. Látásromláshoz sem vezet (én alapból rövidlátó vagyok, szemüveget viselek, mégis tökéletesen tudom élvezni a 3d-s filmeket), mivel nem a szemeddel, hanem az agyaddal látsz alapvetően.

2011. okt. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!