Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ti szeretitek, ha egy filmben...

Ti szeretitek, ha egy filmben benne van a rendezője jelleme? Ha igen miért? Ha nem miért? Tudnál rá példát mondani?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos lenne a válasz, egy diákrádiós műsorban fogok holnap róla beszélgetni egy barátnőmmel. Nem nevezünk meg senkit, de fontos lenne egypár vélemény.

Léci írj valamit!



2012. máj. 3. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Pl. Takesi Kitanó japán rendezőnek elég jellegzetes filmjei vannak. Főleg a régiek. Egyszerre érzelmes és kemény, vicces és mégis véresen komoly. Azt szeretem benne, hogy úgy tud ökörködni mint senki más, és az érzelmes jelenetek se nyálasak. Rendszerint ő maga a filmjei főszereplője, ő írja a forgatókönyvet is, és általában ő a vágó.
2012. máj. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jó a rendező, meg érdekes jelleme van akkor egyértelműen.

Példát most nem nagyon tudok mondani.

2012. máj. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, szeretem. Szeretem ha van valami jellegzetes benne, amiről fel is ismerhető akár, hogy ki rendezte.


Egy egyszerű példa: régebben láttam a Sejt című filmet, most meg megnéztem a Halhatatlanokat. Nem tudtam, hogy ugyanaz a rendező, de a képi világ annyira jellegzetes volt az első pár percben, hogy rögtön a Sejt ugrott be, mint kiderült tényleg ugyanaz a rendező. Egyébként a két film témája teljesen más. Tudom, hogy ez primitív példa volt, de tetszett, hogy a rendező átadott magából valamit, ami ő. Nem tudom mennyire érthető :D

2012. máj. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ. Sokat segített. :D
2012. máj. 3. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!