Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Prometheus film kérdései!?

Prometheus film kérdései!?

Figyelt kérdés

1. Miért ölte meg magát az idegen a film elején? Mi volt az az anyag ami megölte és ami átváltoztatta dühöngő őrülté a tudóst?

2. Hogyan tudta aktivizálni a ROBOT fickó a barlangjáratban levő alakzatokkal az ajtókat és a hologramokat? Honnan tudta hol keresse és mit nyomjon meg?

3. Mi elöl menekültek a hologram idegenek?

4. Mi volt az a lecsurgó sötét anyag a vázákon?

5. Honnan kerültek sima giliszták a vázák mellé amire rá is lépett az egyikük? Ezek nőttek meg kukac szörnyé?

6. A sirkamra domborművei között miért látható az ALIEN királynő körvonala mint rajz?

7. Mi volt az a polip izé ami a csaj hasában volt majd a film végén óriásira nőtt?

8. Miért akarták elpusztítani a földet a Space Jockey-k (idegenek)? Miért volt ellenséges az utolsó idegen?

9. Miért terraformálták a bolygókat az idegenek?

10. Az idegen space jockey a film végén miért a mentőkabinban hal meg amikor az ALIEN 1 filmben az idegen űrhajón találják meg a székben?

11. Ki vagy mi adja le a vészjeleket amit az ALIEN 1 filmben érzékelnek a Nostromo űrhajósai?

.....


2012. jún. 9. 00:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%
A kérdés alá igazán tehettél volna egy "SPOILER!" feliratot! Ugyanis valaki még meg szeretné majd nézni ám...
2012. jún. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Aki meg még nem látta, az nem tud válaszolni a kérdésekre, ergo nem is jön ide.

Csak én. xDDDD

2012. jún. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 ChrisM ***** válasza:

1. Az első felére a film nem ad választ. Amit megivott, az a vázákban lévő fekete anyag volt.

2. Ha jól emlékszem, volt valami nyálka a véseteken, ezért tudta, hogy mi a sorrend, de ez is elég zavaros.

3. Valószínűleg az elszabadult fekete anyag elől, de ez sem derül ki.

4. Az volt a "tömegpusztító fegyver", vagyis a cucc, amiből az Alienek lettek.

5. A fekete anyagból fejlődtek ki, ha jól vettem ki, akkor valami gyorsított evolúcióval, amit az váltott ki, hogy az űrhajósok telelélegezték a termet (valamit magyaráznak, hogy megváltoztatták a barlangbeli levegő összetételét azzal, hogy levették a sisakjukat).

6. Megmondom őszintén, én ezt nem vettem észre.

7. Az szintén a fekete anyag volt, ami bejutott a szervezetébe, amikor lefeküdt a megfertőzött pasassal, és ott aztán tovább mutálódott a polipszerű undormánnyá.

8. Ezekre a kérdésekre sem ad választ a film.

9. Meg erre sem.

10. Én úgy értelmezem, hogy az egy másik idegen, egy másik bolygón. David elmondja a film végén, hogy rengeteg ilyen "telephelyük" van az idegeneknek.

11. Ne lepődj meg, de erre sincs válasz.


Ezek miatt mondom, hogy ez egy elkent, csapongó, ostoba film. Ridley Scott azt mondta, hogy még két film kellene, ha össze akarná kötni a Prometheus végét és az Alien elejét. Én ezek után nem biztos, hogy kíváncsi lennék rá, mert belőlem ez a sztori nem azt váltotta ki, hogy tíz körmömet lerágva várjam a folytatást. Pont azért, mert az igazán izgalmas része a történetnek a másfél órás belezés elé és mögé van odakenve 10-10 percben, ez alapján semmi nem garantálja, hogy a következő filmekben (ha lesznek) nem ugyanez lesz a helyzet, és a végén ugyanúgy egy lufi marad az egész.


Na, de ez csak az én véleményem :)

2012. jún. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:

Hát igez ez erősen SPOILER, mint ahogy a lenti válaszok is!!!!


Szerintem:


1. Átadta magát az őslevesnek. Az Ő aminsavjai adták meg a kezdőlökést a földi életet kialakulásához.

2. Az Ősi kultúrák idején a lények valószínűleg tanítottak minket (ezért is egyeznek meg a barlangrajzok, illetve ismerték az eredet helyét). Az android tanulmányozta az ősi nyelveket és így nagyjából ki tudta találni a feliratokat/jeleket

3. Az elszabadult kísérleti lényeik elől.

4. A biofegyver kapszulákból, a levegő hatására kioldódott anyag, ami a rosszindulatú lények spóráit/ivadékait tartalmazta. Ebből rakott egy cseppet a kutató italába is az Android.

5. A kamrában kioldódtak a kapszulák, ezekben voltak azok a lények is és igen, azok nőttek meg.

6. Utalás lehet az Alien filmek közötti kapocsra. Talán ez lehetett a legveszélyesebb mesterművük, aminek erejét Ők is tisztelték.

7. Az is egyfajta lény volt (a vázából került az italba, majd a szeretkezés utján megfogant a nőben). Többek között ilyeneket is a Földre akartak hozni.

8. Sok minden nem derül ki a filmből. Ad ugyan válaszokat illetve felvett újabb lehetőségeket, de sok szempontból nyitott marad a történet. Talán Ők a teremtőink, akik 2000 éve el akartak pusztítani minket (akkor történt náluk a katasztrófa, ami miatt elmaradt a Földi pusztítás). Ez utalhat akár Jézus keresztre feszítésére is, ahol a teremtőnk gyermekét megöltük...

9. Talán kísérleteztek, bár tudatos terraformálásról nem esett szó a filmben (a föld alatt a napfény és a víz szerencsés összjátéka miatt volt lélegezhető levegő, ahogy legalábbis utaltak rá).

10. Ez nagyon jó kérdés. Ezt én sem tudtam összekapcsolni. Az még oké, hogy kitalálták, hogy az csak egy valamiféle szkafander, ami alatt egy humanoid lény van, de attól még ott kellett volna lennie az irányító székben, egy lyukkal a mellkasán.

11. A kutató nő (Dr Shaw) mondja a fim végén az üzenetet, melyben a bolygó elkerülésére figyelmeztet mindenkit.

12. Az öreg úr pont annak a nagy multi cégnek a feje, aki később szerezni akar egy lényt (biofegyvernek szintén), de Ripley ezt megakadályozza.


A film amúgy nem volt olyan rossz, bár tényleg sok kérdést vet fel és néhány fonalát nehezen tudom az Alien 1-hez kötni. Elképzelhető, hogy lesz folytatás.

2012. jún. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Értsétek már meg, hogy ez nem az a bolygó volt, ahová Ripleyék leszálltak a Nostromóval!!! Tehát a kérdések fele így értelmetlen.
2012. jún. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

* Az meg, hogy nehezen lehet az Alienhez kötni, talán azért van, mert nem is ahhoz kapcsolódik. Ugyanabban az univerzumban játszódik, csak 33 évvel korábban. Ezért harangozta be a MÉDIA úgy, hogy előzményfilm lesz. Pedig nem az. És Ridley Scott is mondta még jóval régebben. Azt is, hogy nem alienekről fog szólni, hanem a space jockyról. Nem is értem azokat, akik azt írják alienekre számítottak...

És igen, lesz folytatás. Trilógiának tervezik.

2012. jún. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
Lehet, de ezt sem mondták ki egyértelműen. Lényegében viszont tényleg az lenne a legjobb forgatókönyv, hogy egy másik űrhajón is elszabadultak a lények, ami emiatt lezuhant, úgy, hogy a hajótest hasonlóan egyben maradt. Ezzel orvosolni lehetne a összefüggéstelenségeket (pl miért kellett az adást megfejteni az Alien-ben, hiszen egy földi eredetű figyelmeztatés kapásból egyértelmű lett volna, miért nem voltak xenomorphok, miért nem volt a pilóta az ülésben lyukas mellkassal, az Alien filmekben érdekes lett volna nem észrevenni a nagy létesítményeket meg a földi mentőkabint).
2012. jún. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Pledkafi válasza:
De komolyan ne spoilerezz már, és ne menj megnézni ilyen filmet, ha nem tudod megérteni!
2012. jún. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

1.Ezáltal teremtette meg feltételezhetőleg az emberi életet.

2.Feltételezhetőleg többet tudott mint a többiek Weyland-Yutani androidok nagyon sumákoltak Alien univerzumba mindig is.

3.Erre sztem később kapsz választ feltételezhető beütött a gebasz valami miatt.

4.Valami DNS módositó (lásd kukac megnőtt csávó idegbeteg lett )

5. lásd 4-es válasz.

6.Következő részből megtudod szerintem.

7.Egy fejretapados dög picit nagyobb kiadásba.

8.Kimondta elakarta pusztitani?Ez csak emberi feltevés mint ahogy azok a vázák vegyi fegyverek többször is jártak a földön a fali festményekből bolgyóképekből ítélve.Azt nem értem de mint mondtam már erre is kövi részből kaphatunk választ makd.

9.Passz szerintem nem volt teraformálva csak a hajójuk belsejébe volt földihez hasonló.

10.Lv-223 az alienbe lv-426-on voltak.

11.Folytatásból majd ha az lv-426-on lesznek megtudod

2012. jún. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

11:11-es válaszadó vagyok picit elcsusztam szóval 7-est kihagytam 8-asra két választ adtam.

7. mivel dns módositó a lötyi igy szex közbe a spermiummal más dns-ek mentek át.

2012. jún. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!