Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Prometheus c. filmben mikor...

A Prometheus c. filmben mikor (melyik évben) találják meg a filmbeli tudósok az utolsó, az expedíció elindításához szükséges nyomot a Földön?

Figyelt kérdés
2012. jún. 12. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:

2089-ben ha jól emlékszem.


2091-ben indulnak el és 93-ban év végére érnek oda, Shaw már 94-ben száll tova.

2012. jún. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előzővel egyetértek.

Érdekes film, de ennél nem több. A várakozáshoz, a promókhoz, és Ridley Scott régi tehetségéhez képest ez csak egy átlagos sci-fi horror.

Eleinte Alien előzményként volt hirdetve. Később azt nyilatkozta Ridley, hogy mivel az ormányos űrhajósok eléggé máshogyan néznek ki, így az Alien-ek is máshogyan néznek ki. Később már letagadta az Alien-eket is.

Az alaptörténet túlságosan ráfókuszál eredet-keresésünkre, amit az ormányosok személyében találunk meg. (Akik igazából nem is annyira ormányosak... Már ez egy rossz pont.)

Bár vannak izgalmas és kellően undorító jelenetek, de sajnos nagyon sok kérdést hagytak nyitva, sok dolgot elkapkodtak, és a lényeket sem dolgozták ki elég jól. Például az Alien-rokonként elfogadható kobra-szerű arctámadó "akciója" után nem történik semmi. (Bár én már arra is gondoltam, hogy az csak evett.) Shaw szörny-terhességét is jobban ki lehetett volna dolgozni például a Birodalom mintájára. (Riget.)

Lényeg, hogy többet vártam volna klasszikus Alien-ek nélkül is. Sokkal többet ki lehetett volna hozni az egész történetből és univerzumból. Ehhez képest még az AVP és az AVP Requiem is jobb volt, amik erőteljes szidalmazást kaptak.

2012. jún. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt nem is ide akartam írni! Bocsi. Meg van zavarodva a netem vagy a böngészőm. (Más téren is...)
2012. jún. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!