Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyi tőke szükséges egy...

Mennyi tőke szükséges egy saját vállalkozás elindításához, és mivel érdemes próbálkozni?

Figyelt kérdés
Pesten szeretnék valamibe belefogni, amiből későbbiekben a megélhetésem megvan.
2010. dec. 14. 09:29
1 2
 1/13 anonim válasza:
Na ez engem is érdekelne!
2010. dec. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez azért egy kicsit tág fogalom így.


Tudni kellene hozzá, legalább körvonalakban, hogy mi a terv, milyen társasági formában vagy egyéni vállalkozóként, hol, melyik környéken.


Addig nem igazán lehet válaszolni erre a kérdésre.

2010. dec. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Mihez értesz? Mi az, amit jó szívvel csinálnál? Mennyi pénzed van rá? Van-e annyi PLUSZ pénzed, hogy megélj kb. egy évig? Szóval nem értem a kérdésedet?!
2010. dec. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mihez értek? Szinte mindent próbáltam már. Hogy mihez van papírom? Érettségi, keramikus, és vagyonőri végzettségem van. Nem nagy vállalkozásra gondoltam, csak egy picire, ami mellett tudnék még dolgozni, csak ez meghozná azt a biztos alapot, hogy nyugodtan éljek.
2010. dec. 14. 10:40
 5/13 anonim ***** válasza:

Attól függ BT-vel vagy Kft-vel indulsz. Kft-hez ma már csak 500.000 Ft induló kell, Bt-hez régen 50.000 kellett. A lényeg:BT-nél ha beltag vagy korlátlanul felesz a magánvagyonoddal. Kft-nál csak a betett összeg erejéig.

Ha egyéni vállalkozó akarsz lenni szintén magánvagyonoddal korlátlanul felelsz és vállalkozói igazolványt kell kiváltani.

2010. dec. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tyű. Kimerítő választ adtál.:-) Az anyagi részére. De mit lenne jó elkezdeni? Hogy támpontot mondjak gondoltam egy büfére, vagy kis közértre, vagy ilyesmi. Van ötlet esetleg erre?
2010. dec. 14. 10:56
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha magán vállalkozó vagy akkor sem úszod meg olcsóbban.

Alapítás (vállalkozói) :10000Ft

Erkölcsi : 2000FT

Az előbbiek egyszeri tételek.

EHO: 1950FT

Ha főállásban csinálnád:

egészségbizt: 11%

nyugdíj: 25%

magánny:8%

vállalkozói adó: 4%

szolidalitási adó: 4%

SZJA: 18%

Könyvelő: 12000Ft

A könyvelőt, illetve az erkölcsi, vállalkozóit nem számolva és a minimálbérhez alkalmazva 96000FT/hó.

Főállásban az előbbi tételek a minimálbér (~70eFT) duplájából számolandók. A mostani pontos minimálbért nem tudom azt érdemes megnézni. Lehet kérvényezni, polgármesteri hivatal, hogy csak a szimpla minimálbérből kelljen az adott tételeket fizetni.

Ha másodállásban, több mint heti 36 órás munkaviszony mellett, megy a dolog akkor a nyugdíjak, szja, szolidalitási nem számol. Szintén a minimálbér duplájából számítva a végösszeg 31000 Ft-ra jön ki.

Ezeket mindenképp ki kell fizetned. Erre jön rá a lehetséges rezsik tétele: víz, villany, bérleti díj, egyéb speciális kiadások a vállalkozáshoz.

Ebből következik számomra, hogy csak olyannal indíts aminek az egyéb rezsije minimális, illetve a tőkéd legalább egy fél, de inkább egy évig kitart. Legye időd ezalatt a vállalkozást módosítani, vagy teljesen más irányban tovább lépni. Persze számolni, infókat, pontos infókat összeszedni a vállalkozással kapcsolatban mire eldöntöd mi legyen.

2010. dec. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem. Már az anyagi dolgoktól is megrémültem, de még mindig nem tudom mit lehetne nyitni aminek jövője is lenne.:-)
2010. dec. 15. 16:14
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

12:59 vagyok.

Elkerülte as figyelmemet: mint írtad "kisközért vagy hasonló" ezekhez állandóra kell egy eladó képesítésű alkalmazott. Mivel pénz az ablakban szerintem felejtő. Ha minimál bérrel számolod akkor már 70e Ft plusz járulékok az alkalmazott. Én most gondolkozom egy webshopos témán. (Ingyenes kész szoftvert, támogatással, le lehet tölteni. Elég elfogadható felülettel.) Olyan kialakításban, hogy a forgalmazott termékekhez ne kelljen üzlet helység. Ugyan is van amihez mindenképp kell. (Vegyiáru, élelmiszer.) Tehát el kell döntened mivel foglalkoznál és keresni hozzá nagykert. Megtudni milyen feltételekkel adnak át terméket, szállítási idő, átadási ár, stb.

Mivel Te pesten vagy szerintem könnyem találsz nagykert aminél bevásárolsz megrendelések alapján és elhozod, majd a már megrendelt árukat postázod személyre szólóan. Jó forgalom esetén a nagyker is szokott szállítani ingyen a kiskerbe. Ez cég függő. Ha pesten a külvárosban laksz egy családiban akkor ezt eltudnám képzelni. Lenne némi helyed átmenetileg raktározni, később minimális készletre beállni. Csak interneten lehetne rendelni. Nincs közvetlen kapcsolat az eladó és a vevő között. Nem lenne felesleges jövésmenés a környéken. Ha van benne jövő, pénz, akkor el lehet kezdeni fix boltban gondolkozni. De lagalább 1 évi aprót össze kell szedni, és rászánni ha már eléggé átgondoltad az üzleti tervet. Fizetendőknek pedig mindeképp utána kell járni és akkor dönteni számolni ha a konkrétumok meg vannak. Megjegyzem a bolt nyitáshoz jóval több idő, beruházás és forgó tőke kell az induláshoz.

Ha valakinek jobb ötlete van ossza meg. Lehet, hogy engem is érdekelne.

2010. dec. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Én vállalkozóként is dolgozom egy hálózati marketing cégnél(ne fújjogjatok kérlek :D)

Szóval tudni kell,hogy magyar cég,kiváló termékekkel,teljesen magyar kézben van.

Nagyon jó a képzési rendszer.

És ami nagyon tuti,hogy nem kell vállalkozói hozzá.

Nagyon jó a csapat és sokat segítenek nem csak követelnek.

Pont olyan embereket keresek akik változtatni akarnak mind az egészség,mind az anyagi helyzetükön,vannak nagy céljaik,és hajlandóak is dolgozni érte,sokat.

Ha érdekel szívesen elmondom miről van szó,mindent,nem köntör falazok.

Csak kérdez vagy kérdezzetek nyugodtan.


23F

2010. dec. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!