Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nem lehet kimondani...

Miért nem lehet kimondani Voldemort nevét?

Figyelt kérdés

2012. jún. 15. 14:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem csodálom, hogy úgy zavaros a sztori. Nagyon értelmetlenek a filmek, ráadásul majdnem mindet más rendezte, mindegyik a saját szája íze szerint, így lett teljes a káosz. Ha nem ismerném a történetet, én elakadtam volna benne. Sokszor a fejemet fogtam, jó ég, micsoda baromság...

Pluszban beleszőttek sok fölösleges részt, a lényegnek nem jutott hely. Ilyen pl. ami a hatodik filmben volt, hogy a halálfalók, Bella vezetésével lebombázták a Weasley házat, meg Harryék menekültek előlük a kukoricásba (vagy valami olyasmibe)... Hát ez olyan nonszensz, hogy hihetetlen, csak lestem. Nem gondoltak bele, ha ilyen k*rva könnyen hozzáférhettek volna Harryhez, akkor Voldi már rég elment volna oda kinyírni őt? A könyvben a Weasley ház le volt védve rohadt erős bűbájokkal, Dumbledore a büdös életbe nem engedte volna odautazni Harryt, ha nincs teljesen kivédve.

És egyébként maga Dumbledore karaktere is tök más a filmben. Ott egy idegbeteg emberke van, Dumbledore maga a megtestesült nyugalom és végtelenül kedves, udvarias mindenkivel, még Voldemorttal is.

Egy szó mind száz: sokat nyersz, ha elolvasod az elejétől az összeset. Más élmény.

2012. jún. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első varázslóháborúban (amiben, illetve aminek lezárásaként Harry szülei is meghaltak) két csoportra oszthatjuk az embereket ilyen szempontból:

a) nem-Voldemort-hívek

- ők azért nem mondták ki, mert Voldemort és csatlósai, valamint a Halálfalók olyan szörnyű tetteket követtek el, hogy az emberek "ne fesd az ördögöt a falra" alapon a név helyett a "Tudodki" kifejezést kezdték használni, puszta félelemből.


b) Halálfalók/Voldemort egyéb hívei

- a Halálfalóktól Voldemort megkövetelte a tisztelet jeleként a Nagyúr/Nagyuram megszólítást, az "egyéb csatlósok" (varázslények, vagy olyan varázslók, akikre Voldemort nem égetett Jegyet) pedig vagy félelemből, vagy a "házi szabály" miatt hívták Tudjukkinek/Nagyúrnak attól függően, mennyire közeli kapcsolatban voltak (az ilyen csatlósok nagy része sosem találkozott személyesen a Nagyúrral)


Később, Harryék idejében, amikor a deani erdőben bujkáltak (illetve valamivel előtte, Ron kirohanásának környékén) a Minisztérium (ami ekkora Voldemort kezében volt) úgynevezett Tabuvá tette a szót. Ezt úgy kell elképzelni, hogy ha bárki bárhol (kivéve ugye Fideliusszal, vagy hasonló bűbájokkal védett házak) kimondja az adott szót, a bűbáj a minisztériumban riaszt, megadva a szót kimondó személy hozzávetőleges helyét. Azért tették Tabuvá a nevét, mert a Halálfalók nem használták, a közemberek nem használták (félelemből), a tisztviselők, tanárok nem használták, gyerekek nem használták... Ki maradt? Harry Potter és a Főnix Rendjének tagjai, de miután elindították a pletykát, a Rendtagok is beszüntették a "Voldemortozást" (már aki csinálta, például McGalagony), így CSAK Harry és a barátai maradtak azok listáján, akik kimondhatnák a nevet. A Tabu aktív ---> ha beriaszt, megvan Potter.


Bocsánat a hosszú válaszért :)

2012. jún. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a hosszú, tartalmas válaszokat, főleg az uccsót, jó fejek vagytok!
2013. júl. 17. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!