Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Sherlockban szerintetek...

A Sherlockban szerintetek hogyan élte túl a főszereplő az utolsó részt?

Figyelt kérdés

Azon a teórián kívül, hogy jött a Doktor a Tardissal és elkapta, vagy hogy a Teselecta segített neki. Ez is elég Moffatos lenne, de ebben a sorozatban ugye nem túl valószínű.


Tehát hogyan lehet úgy leugrani egy 2-3 emeletes épület tetejéről, hogy az embert a földön találják meg vérző fejjel és az orvos barátja sem talált nála pulzust és elhitte hogy halott.


Ötletek? Hogy lehet ezt túlélni?



2012. aug. 2. 13:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%

Akkor lehet azt nem érted pontosan, mivel jár, ha valaki szociopata...

De végül is nekem mindegy. A folytatás jobban érdekel, mint ez a beszélgetés. :D

2012. aug. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A szociopaták nem ugranak le a (nemlétező) barátaikért a háztetőről... Amúgy pedig pontosan arról beszélek, hogy valamennyire jobban értem, hogy milyen ugyanis van valaki akivel úgymond "Sherlock-John" viszonyban vagyok, csak az illető még "rosszabb" mint Sherlock. Csak a legtöbb aki nézi az inkább Sherlockot imádja, mert hát ő a főszereplő meg minden, kevesen nézik a másik oldalról. És attól ha valaki tényleg szociopata (mert én nem hiszem hogy az csak mert ő azt terjeszti magáról hogy meg ne bántsák mégjobban), még sajnos a másik félnek vannak érzései, dolgai amik nem tűnnek el attól, hogy " hm, oké szociopata volt aki okozta, akkor no problem."
2012. aug. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"A szociopaták nem ugranak le a (nemlétező) barátaikért a háztetőről... " Nos, öngyilkosságot tényleg nem valószínű, hogy elkövetnének miattuk. De Sherlock csak megrendezte a halálát/öngyilkosságát és ez így teljesen más!

[Barátaik ("barátféleségeik") egyébként lehetnek, csak ritkán vannak - különböző okok miatt.]


Igen, te, ha fogalmazhatok így, John oldalán állsz, míg én - szociopataként - Sherlockén.

" még sajnos a másik félnek vannak érzései, dolgai amik nem tűnnek el " Értem, mire gondolsz de, de szerintem jó oka volt rá, hogy ne avassa be.

"Joga van esélyt kapni arra, hogy eldöntse mibe akar belekeveredni, mit akar tenni, hogy ne csak egy bábú legyen mások magasröptű játékában, főleg amikor nálánál sokkal kevésbe fontos egyéneket is beavatnak feltehetőleg. " Persze, de én akkor is kitartok amellett, hogy Holmes okkal cselekedett így, ellenkező esetben lehet, hogy fennállt volna a veszélye, hogy nem sikerül a terv. És ilyen helyzetben nem igen kockáztathatott...

Kevésbé fontos egyén alatt Molly-t érted? Szerintem őt muszáj volt, mert a szüksége volt a segítségére és ő még talán hitt is neki, azzal kapcsolatban, hogy kicsoda valójában. [De az is lehet, hogy csak tudta, hogy érzett(érez?) iránta és használta... Bár szerintem erre nem fognak túlságosan "rámenni", mert ha így lenne az sokak számára nem lenne szimpatikus.]


Azonban felesleges ebbe komolyabban belemenni, mert úgysem fogunk közös nevezőre jutni.

Mindenesetre van egy olyan érzésem, hogy nem vagy teljesen elégedett azzal, ahogyan a "te Sherlockod" bánik veled, vagy amilyen kapcsolat van köztetek - talán ezért is zavar annyira, ami Watsonnal történt.

Viszont a filmmel ellentétben az életedbe van beleszólásod...

2012. aug. 30. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én csak leírtam, hogy ennek az egésznek van egy másik oldala is, egy szóval sem mondtam, hogy Sherlocknak nincs igaza és nem cselekedett helyesen. De ettől még Johnnak is igaza van. Az egész első kommentemben az volt a lényege, hogy amikor a könyvet olvastam akkor valamiért semmi ellenérzésem nem volt és oly könnyen fogadtam hősünk visszatérését mint Watson. Hogy ez az akkori korszak szellemisége miatt van, vagy mert Holmes valljuk be kissé máshogy cselekedett ott, nem tudom, mindenesetre érdekes volt a különbség.

És nem vagyok olyan ember aki bármit is megtesz amit nem akar, szóval nem, nagyon is elégedett vagyok a "Sherlockommal", de ettől még nagyon nehéz :D Amúgy meg az életünk és a film között nevetségesen nagy egybeesések vannak.

2012. aug. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Arról, hogy szociopata vagy Apergers, megoszlanak a vélemények. Viszont már az eredeti könyves karakterről is köztudott, hogy sokhelyen az agyturkászoknak az orvosin is tanítják, olyan pontos kórkép.


Az viszont biztos, hogy érzelmileg és szociálisan visszamaradott. Akinek ilyesmi személyiségzavara van, az egyszerűen nem képes empátiára, a reakciókat megtanulja mint az illemtant, úgy csinál mintha eggyüttérezne. Egy ilyen hozzáállással teljesen logikus, hogy bele se gondol, hogy mit érez Watson. Egy szociopata sakkfiguraként látja az embereket, nem érzelmi hanem taktikai alapon dönt.

2012. aug. 30. 20:57
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem olvastam az itteni válaszokat, de itt egy teória, amit egy másik kérdéshez írtam:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok__..


:)

2012. szept. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Sherlock azért és csakis azért ugrott le a tetőről, hogy John, Mrs. Hudson és Lestrade ne haljon meg. Ha nem szeretné őket(vagy csak egyiküket is), akkor leszarná és nem ugrana le. Igaz, hogy csak azért mondja, hogy szociopatha, hogy mindenki értse meg, ő nem barátkozni megy egy tetthelyre, hanem hogy megoldja az ügyet(és megkapja az adagját rejtvényekből). Attól még, hogy a könyv ezt meg azt ír nem az fog történni, mert ez csak a szerpelők és a történet alapja. Alapja, nem egy megfilmesítés. Mellesleg én is sok teoriát olvastam. Itt: [link]
2012. nov. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kérdező igazad van, de... Teljesen egyértelmű az eredeti könyvben, minden további adaptációban és az összes filmben, hogy Watsont nagyon szereti (legalább őt, de valószínűleg még egy-két másik ember is.) Sőt talán ez az egyik legfontosabb közös dolog, ami minden Sherlock Holmes történetben megvan. Igazából, nem csak tetteti mert megtanulta és úgy hasznos neki.
2012. nov. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!