Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Egy jó koreai horrort-thriller...

Egy jó koreai horrort-thrillert mondana valaki?

Figyelt kérdés
Nem feltétlen kell,hogy koreai legyen,lehet simán csak ázsiai is. Láttam már egy párat,úgyhogy nem írnám le külön,hogy miket ne írjatok :) Ilyen hosszúhajú-sápadtfejű szellemes filmeket ne írjatok légyszi,mert azok nagyon gagyik :D

2012. szept. 7. 18:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Uzumaki
2012. szept. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azért nem vagyok annyira oda,de köszönöm a válaszodat. Akkor inkább írok pár filmet amit láttam és nagyon tetszettek: I saw the devil,The chaser,Salinui Chueok,Cold fish,Midnight Fm,Bosszú trilógia,Man from Nowhere,Yongseoneun Eupda (Lehet nem írtam mindegyiket helyesen)
2012. szept. 7. 19:02
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem gagyi az sem,csak van,aki jól tud abból horrort csinálni,van aki nem.

Én a kóreai horrorban nem vagyok annyira otthon,de a japánban igen.Azok közül ezek nagyon jók:

Ju-on:the curse 1-2(2000)

Ju-on:the grudge 1-2(2003-inkább a második rész az,ami félelmetesebb)

Ju-on:kuroi shoujo(fekete szellem)

Ju-on:shiroi roujo(fehér szellem)

Rontás( [link]

Dead waves(csak angol felirattal van)

Bourei Gakkyuu(A Haunted School,szintén csak angol feliratos)

Ringu:Kanzen-ban(az EREDETI kör,de ez 1995-ös,nem az 1998-as verzió.De az sem rossz)

Kansen(fertőzés)

Yogen(előérzet-szerintem ez a valaha készült legnyomasztóbb horrorfilm!)

Kyofu(a második legnyomasztóbb)

Shikoku(inkább misztikus,de nagyon jó)

Kaidan(2007)


És ha kézikamerásat szeretnél,akkor:

Chichibu Demon(gyönyörű helyszínek,izgalom,feszültség,stb.)

Okaruto(Occult-majd két óra.Félelmetes,de a vége a legdurvább)

Noroi


És egy kakukktojás:

Hau mo chu(THE haunted school-Hongkong)

Természetesen érdemes mindet inkább felirattal nézni,van,amihez nincs is szinkron(szerencsére).


Remélem sikerült felkeltenem az érdeklődésedet a filmek iránt.Ha kell valami segítség,akkor üzenj privátban.

2012. szept. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ja,mégvalami,mégis tudok egy kóreait,a The Ring Virus(a kör kóreai verziója).
2012. szept. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Még ezeket is kihagytam,elnézést:


Carved(A felmetszett szájú nő) 1-2(amúgy ez különösen durva film)

Ju-rei(afféle "remake" a Ju-on filmekhez,de nagyon félelmetes).

Remélem,többet nem hagytam ki...

2012. szept. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tartalmas válaszodat! Jó látni,hogy vannak még horror-rajongók :DD Hát igen, a Ju-on-féle Grudge XD Még általánosba jártam,alsóba,amikor megnéztem DVD-n. Utána több hétig nem aludtam normálisan,végül apró darabokra törtem A DVD-t nehogy eljöjjön értem a szellemcsaj:DDDD Ezek közül elég sokat láttam,kb. a 90%-át. A Yogen az tényleg nagyon jó film volt,nekem nagyon bejött. A kézikamerásakat nem láttam,de az olyanokat nem is szeretem. Ami a legjobban felkeltette az érdeklődésemet az a Felmetszett szájú nő. Már régóta meg akarom nézni,aztán sose kerül rá sor,de most letöltöm :DD Még egyszer nagyon köszönöm,hogy időt szántál a kérdésemre. :D U.i: Remélem szereted Takashi Miike filmjeit is :))
2012. szept. 7. 20:11
 7/17 anonim ***** válasza:
Three...Extremes
2012. szept. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi,de már láttam. Nekem tetszett :D
2012. szept. 8. 10:29
 9/17 anonim ***** válasza:

Persze,Miike egyike Japán legjobb rendezőinek.Szamuráj filmeket is csinál,azok is nagyon jók.A másik kedvencem Kōji Shiraishi-többek közt a Carvedet is ő rendezte.Meg a kézikamerásakat is-ezeket ne becsüld le,szerintem egy próbát megérne...jobb,mint amilyennek hiszed.

Na,jól össze-offoltuk a kérdést,ha jut még eszembe,akkor írok.

2012. szept. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Majd kérlek,írd le,hogy tetszett a felmetszett szájú nő.
2012. szept. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!