Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Eredet végső jelenete arra...

Az Eredet végső jelenete arra hivatott utalni, hogy talán az egész film álom volt?

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:

A műalkotások értelmezése -a mélyebb jelentéssíkokat tekintve- szabadon asszociálhatóak.


Számomra álom az álomban.

2012. okt. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 ChrisM ***** válasza:
Nolan azt mondta, hogy a lényeg az, hogy Cobb otthagyta az asztalon a pörgettyűt a gyerekei miatt, és már nem érdekli, hogy álomban vagy valóságban van-e. Ennek ellenére az utolsó vágást szándékosan tette oda, ahol van, ezzel kívülről teremtve ambivalenciát, vagyis szándékosan nem utal közvetlenül semmire azzal a vágással.
2012. okt. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát igen az egész film álom volt.Komolyan:) ez volt a lényeg ugye,álomról álomra ugráltak.Ez volt a cselekmény.

A film végén lévő homály arra hivatott hogy az emberek akár évekig a hatása alá kerüljön.

Én a hirtelen vágást úgy értelmezem,hogy szabadon eldönthetjük hogy benne maradt-e az álomban vagy ez már a valóság.Ha eldől valóság,ha tovább pörög álom.De egyébként az szerintem is igaz,hogy már nem érdekelte,már nem számított.Én hiszek benne hogy valóság volt,mert mikor Saito és ő felébredtek a gépen,Saito ellenőrizte a telefonját,ami az ő toteme volt,és maga a tény hogy a gyerekek ránéztek,és látta az arcukat is erre utal,mert mikor még álmodott sose látta őket,és ki is jelentette hogy csak a valóságban akarja őket újra látni.Valamint a végső vágás előtt a pörgettyű meginog forgás közben,és kikövetkeztethetjük hogy megállt volna...de ez is rejtély.

2012. nov. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hát most lelövöm a poént,amikor Cobb álomban van rajta van a jegygyűrű és amikor a valóságban akkor nincs.
2013. márc. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!