Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Pán Péter szindróma a Dallasban?

Pán Péter szindróma a Dallasban?

Figyelt kérdés

A mai magyar közfelfogásban a vízcsapból is az folyik, hogy a fiatalnak "vállalnia kell a felelősséget" és saját életet élni, mintegy társadalmi elvárásnak megfelelendő. Aki felnőttként is együtt lakik (és netán dolgozik is) a szüleivel, akkor az "nem akar felnőni", az Pánpéteres (érdemes rákeresni, vannak cikkek fent, hogy harmincéves kamasz és stb a pánpéteresekről).

Most nézem a Dallast, igaz, kitalált történet, de nem abszurd, adott egy gazdag cégtulajdonos család és tessék, Southfork-ban lakik 3-4 generáció egyben.

Nem akarnak felnőni? :-)))


2012. okt. 14. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
De nem egy házban. Southfork olyan mint egy falu, ott se egy ember lakik.
2012. okt. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy direkt provokatív a kérdés, de lesz, aki rád fogja majd, hogy nagyon gyerekesen gondolkodsz...

Vannak olyan országok, népek, ahol a 3-4-5(!) generáció egy fedél alatt élése teljesen elfogadott, sőt, elvárt dolog.

Ja, amúgy úgy hallottam, az is "ciki" manapság, ha valaki társadalmi elvárásoknak akar megfelelni. Vagy az még az előző évtized divatja volt? :P

(Zárójelben: a magyar közfelfogásról beszélsz, én viszont úgy emlékszem - bár nagyon rég néztem utoljára - hogy a Dallas az USA-ban játszódik, nem?)

2012. okt. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Jockey Ewing majd iderepül a Havanna lakótelepre a farmról, és majd egy panelben fog lakni, immáron felnőttként! :)
2012. okt. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, a békásmegyeri lakótelepre is költözhet! :)
2012. okt. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem vagyunk Dallas, de pl. én ebben a felfogásban nőttem fel, nálunk 3 generáció él egy lakásban és nekünk ez így teljesen normális. Azóta is az, hogy valaki kitalálta, hogy nem normális. Neki.
2012. okt. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj ezzel, hogy egyszer elhangzik valami a médiában, persze olyan nyelvezettel és olyan szinten, hogy a hülye is megértse, és attól fogva a hülye mindenre azt mondja.
2012. okt. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Heló! Köszi a válaszokat, tényleg volt benne kis provó szándék, de a jóhiszemű, viccesebb fajtából.

:)))

Nem tudom, hogy az USA-beli közfelfogás mennyire tér el e téren a magyartól, illetve azért jelezném, hogy a Southfork Ranch nem egy tanyabokor, hanem a lakóingatlan az egy(!) darab, nagy, családiház jellegű épület, de maga a kérdés is arra akart görbe tükörrel szolgálni, hogy vannak bizonyos sztereotípiák, amit mindenkire rá akarnak húzni, aztán hát lám-lám kiderül, hogy azért még, mert milliók szajkózzák, korántsem biztos, hogy az az egyetlen üdvözítő és egyetlen helyes út. :)


Amúgy a magyar albérletmenenős felfogással még az ún "brazil" szappanoperák is szembemennek. Mexikói, venezuelai, brazil, stb stb. Mindenhol nagy villák vannak, sok generáció él együtt, a cselédek mindenkit kiszolgálnak :P

Egyik sem vágyik "felnőttesen" albérletbe menni.

2012. okt. 15. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!