Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Még nagyon régen (tizenöt-tize...

Blöbb kérdése:

Még nagyon régen (tizenöt-tizenhat éve), láttam egy filmet, amit azóta kutatok. Sajnos, a címére nem emlékszem, de remélem, hogy valaki tud segíteni, hátha?!

Figyelt kérdés
A film egy férfiről szólt, aki nemrég nősült, egy - már gyermekes anyát vett feleségül. Gyönyörű környezetben élnek, elég távol a várostól, van mellettük egy tó is. A férfi egyszercsak elutazik, talán üzleti útra megy, a nő pedig egyedül marad otthon a gyerekeivel, amikor elkezdenek furcsa dolgok történni, végül az egyik kisgyerek balesetben meghal (talán belefullad a tóba). Utóbb kiderül, hogy a pasi pszichopata, nem is ment el üzleti útra, hanem beköltözött csak egy másik házikóba (van egy nyárilak egy kis szigeten a tó közepén), és éjjelente átmegy a házba, hogy terrorizálja az új családját. (Emlékszem, egyszer még fojtogatta is a nőt alvás közben. Üregesek voltak a falak, és azokban a járatokban közlekedett a házban). Aztán folynak az események, végül a nő már erősen gyanakodik, és valahogy átkeveredik a kis szigetre a nyárilakba, ahol festményeket talál - falra, vászonra, mindenhová mázolva -, a pasi terveiről. Ott van minden, ahogy a kisgyereket belefojtja a tóba, ahogy a nőt zaklatja álmában a falból kinyúlva, és még az is, hogy hogyan tervezi megölni a másik gyereket is, mert csak a nővel akar kettesben élni, és mindenre féltékeny. Azt hiszem, a pasasnak Eric volt a neve, ez eléggé bennem maradt, mert azóta, ha meghallom ezt a nevet, feláll a karomon a szőr tőle. Nem tudom, ráismer-e valaki, de nagyon hálás lennék, ha a legkisebb segítséget, akárcsak keresési tippet kaphatnék tőletek.

2012. nov. 12. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ismerős a történet, nekem először Mary Higgins Clark egyik könyve ugrott be, Kiáltás az éjszakában címmel. Abban is Erich volt az új férj (Erich Krueger, a nő pedig Jenny), és emlékeim szerint festett is egy kis faházban.

[link]


Utánanéztem, és kiderült, hogy meg is filmesítették:

[link]


Elég régi ez a film is (sajnos nem láttam, csak a könyvet olvastam), nem igazán írnak róla sokat a filmes oldalakon.


Nem enged bizonyos oldalakat belinkelni, de google képkeresőjében keress rá az angol címére a főszereplő nevével együtt (Cry in the night perry king), és találhatsz képeket. Elég kifejező képek, talán azok alapján beugrik, ezt kerested -e....

2012. nov. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Kiáltás az éjszakában, jó film valóban.
2012. nov. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tényleg a Kiáltás az éjszakában volt! Már le is töltöttem, beletekergettem. Te jó ég, mióta kerestem már! Ezer köszönet érte!
2012. nov. 13. 13:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy tényleg ez volt az!


Ha szeretsz olvasni, ajánlom Mary Higgins Clark további könyveit, hasonló hangulatúak és olvasva is borzongatóak a történetek. Pl. ami engem nagyon megfogott, a "Ne felejts!" c. regénye. De sorolhatnám a többit is, mert bár mindegyik másról szól, a feszültségteremtés egyforma jó bennük. Lehet, hogy többet is megfilmesítettek belőlük, majd utánanézek, mert szívesen megnéznék én is párat.

2012. nov. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!