Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Sailor Moon / Varázslatos...

A Sailor Moon / Varázslatos álmok sorozatot az angolból vagy a japánból fordították magyarra?

Figyelt kérdés
Nézem most párhuzamosan a magyar és angol részeket, bár a sztori ugyanaz, de helyenként eltér a 2 fordítás szövege (a nevek eltérése nem fontos).
2009. aug. 20. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
angolból fordították
2009. aug. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem franciából fordították, legalábbis az első valahány részt, mert amikor a magyarhang bemondja a rész címét, a képernyőre franciául van kiírva.
2009. aug. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Franciául még nem tudok, ez a tipp kimaradt :-)

Az angoltól eltér, ez biztos, ezért gyanakodtam arra, hogy onnan nem nagyon fordíthatták. Az eredeti meg japán.

2009. aug. 20. 20:16
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

Semmiképpen sem a japánból fordították, mert azt, amikor más országok megvették, erősen cenzúrázták, átalakították, egyes részeket összevontak, sőt, kihagytak.

Szerintem franciából fordították, ld. az "egyedi" főcímzenét, ami jelenetek összevágásából készült és francia nyelvű, és pl. a nemeket is francia mintára csinálták meg [S szériában Haruka/Amara/Frédérique/Uránusz/stb. civilben férfihangot kapott, átváltozva pedig nőit... franciák is így csinálták, míg angolok-németek, stb. nem.]

2009. aug. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
franciáról fordították magyarra, ugyanis mi a franciáktól vettük meg a sorozatot...ezért is van,hogy a főcímdal is francia a magyar verziónál
2009. okt. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Frenciából. A részek elején a cím is franciául van kiírva. Meg sok mellékszereplő neve is francia.
2010. márc. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!