Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Látta valaki Jancsó Miklós...

Látta valaki Jancsó Miklós Kapa és Pepe sorozatát, vagy legalább egyet belőle? Szerintetek hogyan fogadták ezt az emberek, illetve a régi Jancsó Miklós rajongók?

Figyelt kérdés
Szerintem mindenben újító még ma is. A filmezésről kapcsolatos elképzelésünket teljesen megváltoztatta. Nagyon szeretem ezeket az újabb filmjeit. Mucsi Zoli és Scherer Péter hatalmas figurák. Véleményeiteket várom, aki látott akár egyet is a fent említett sorozat darabjai közül.
2012. dec. 29. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:
40%

A mohácsi vészt és a Ede megevé ebédemet láttam.

Mindkettő egy rakás sz@r. Legrossszabb magyar filmek.

Nem értem, hogy lehet ezeket szeretni.

2013. jan. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szerintem Jancsó Miklós újraírta az egész filmezésről alkotott felfogásunkat. Nagyon tetszik, ahogyan ugrál az időben, megbontva ezzel a lineáris előrehaladást. A XX. században minden a feje tetejére állt, erre a jelenségre reflektál Jancsó Miklós Kapa és Pepe filmjeiben. Egyetlen negatívum számomra, hogy a rap, ami állítólag kultúra ma már azt is integrálja a filmjeibe. Kifejezetten utálom a rap zenét, viszont az a rendező javára írandó, hogy a dalokat jól helyezi el, jó kontextusba. Jancsó Miklós filmeket eleve nem úgy nézünk, mint egy átlag filmet. Ahogy a magyar irodalomban Esterházy Péter műveit sem úgy olvassuk, mint a rendes regényeket. Jancsó Miklós ugyanúgy elhelyez vendégszövegeket a filmjeiben, mint Esterházy regényeiben, lásd a Kelj fel komám ne aludjál végén Nádas Péter Egy családregény vége című művéből a részletet. Megértem, ha Neked nem tetszenek ezek a filmek, lehet nehezen befogadható, viszont számomra sokat mond, illetve ad, szórakoztat. Ízlés kérdése. Szerintem a legrosszabb magyar film a Valami Amerika 1,2, aminek valóban nincs semmi története ez még nem is lenne baj, de mondanivalója sem. Persze ez teljesen szubjektív és csak az én véleményem. Nem vitatkozni szeretnék Veled, de mivel írtál, gondoltam reagálok rá.
2013. jan. 7. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!