Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van az, hogy a magyar...

Miért van az, hogy a magyar sorozatokban a színészek nagy része nem játszik hitelesen, és a minőség is rossz?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért, de fura...arról van szó, hogy én senkit nem akarok leszólni, de tényleg némelyik színész úgy játszik, hogy látom, hogy játszik...biztos értitek. A másik meg, hogy a hang sem ugyan olyan, mint egy külföldi sorozatnál. A minőség nem jó vagy a technika vagy mi az oka? A hangnál lehet az a baj, hogy a szinkronszínésznek csak az a feladata, hogy arra koncentráljon, ahogy beszél, nem kell még közben mozognia is, meg olyan arcot vágnia? De egy színésznek tudnia kellene egyszerre több dologra is figyelni, vagy nem?
2013. jan. 17. 21:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A magyar sorozatokban nem színészek játszanak leginkább, hanem egyszerű amatőrök, akiket castingok során kiválogatnak. Ráadásként jönnek a töketlen forgatókönyvírók, akik képtelenek rendes, életszerű szövegeket írni a "színészeknek". Szinkronnal kapcsolatban egyetértek, ezért szoktam én eredetiben nézni a filmeket, sorozatokat. Egyszerűen túl jó a szinkronok minősége, érződik, hogy studióban lett felvéve az egész.
2013. jan. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem jók a színészek. Meg főleg amatőrökkel pakolják tele.
2013. jan. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyenek a mai magyar filmek is, nemcsak a sorozatok.
2013. jan. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek,főleg a barátok közt ilyen.De azért az amcsikat se emeljük égig,az ő szarságaik meg tele vannak propagandával és/vagy butító,erkölcsromboló dolgokkal.
2013. jan. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Barátok közt is erkölcsromboló dolgokkal van tele.

Barátok közt a legszarabb,amatőr tehetségtelen tinédzserek játszanak benne,rajtuk kívül 4 hivatásos színész maradt a sorozatban.Közül aki a legszarabbul színészkedik az a Novák Lacit játszó csávó :D

2013. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Tudom mire gondolsz, néhány színész tényleg úgy mondja a szövegét mint egy verset a másik meg láthatóan koncentrál,hogy mikor kell megszólalnia.

De pl. az amerikai sorozatok nem annyival jobbak csak több a pénz. Jobb szakembereket alkalmaznak, jobb a díszlet, a kamerák meg az egész stáb. A színészek közül tudnék mondani aki közel sem akkora spíler mint aminek tűnik. Meg ott a sitcomokat élő közönség előtt veszik fel és talán nincs akkora nyomás, ha csak tizenötödjére sikerül a felvétel az sem gond. A Barátok köztben lehet hogy sokkal feszítettebb a tempó hiszen napi sorozat.

2013. jan. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem hinném,hogy emiatt lennének szarok a színészek :D
2013. jan. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

utolsó: Amerikában kb 350 millióan élnek, nálunk meg csak 9 millióan. Szóval ott azért van kiből válogatni. Még a gyerekszereplőket is több ezer(!) jelentkezőből választják ki, többlépcsős folyamat, profi castingosok vannak.

Itthon is vannak remek színészek, de ők inkább színházakban játszanak.

2013. jan. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, valószínű, hogy mindenki válaszában vannak igazságok. Amúgy azt vettem észre, hogy ha külföldi filmet nézek, teljesen más a színészek hanglejtése...néhány magyar sorozatban vannak, akik alig hangsúlyoznak. Amúgy értem én, feszített a tempó biztosan. Arra viszont nincs mentség szerintem, hogy micsoda gagyi utánzatok születnek. Olyan furán elvont némelyik magyar film. Láttam már jót, de sok furát/unalmasat is, és sok olyan témát dolgoz fel, aminek semmi köze Magyarországhoz...pl mikor maffiás nagy családi villás filmeket forgatnak. Tudom, van ilyen család, de szerintem (remélem) nem olyan mértékben fordul elő ilyen, mint mondjul Dél-Amerikában. Lehet Magyarországnak nincs is ilyen sajátossága, mint mondjuk Dél Amerikához a szappanopera tartozik?
2013. jan. 21. 22:45
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, az borzasztó, amikor teljesen Magyarországtól idegen dolgokat próbálnak filmre vinni, hogy az amerikai filmeket utánozzák.
2013. jan. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!