Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mondanátok jó pszichothrillere...

Mondanátok jó pszichothrillereket, horrorokat 2000 után?

Figyelt kérdés
2013. márc. 4. 21:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Még a feléig sem olvastad a válaszom...Ezzel tényleg leírtad magad,már az érvekbe sem tudsz rendesen belekötni... :)


Tudod mit,szánalmas vagy,kis taknyos,akkor álló nap maszturbálj a grave encountersre,meg a rec 4-re,amit csak te tudsz beszerezni,mert apuci megrendeli külföldről.

De majd ha egy cigányhorda megy veled szembe az utcán,azokkal is így beszélj,öcsibogyó ;)

2013. márc. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Na itt vagyok.


'de gondolom akinek írtam azt a regényt, nem tudott már mit szólni mert rájött arra hogy nekem van igazam! ;)'

:))

Láttam az üzenetedet, csak nincs rá időm válaszolni. Pár naponta felnézek, de általában hétvégén van időm válaszolni, de most nem tudom visszatartani, hogy ne válaszoljak. :) De úgy látszik, hogy még mindig nem tiszta neked, hogy nem csak a filmjeink között, de közöttünk is elég nagy kulturális különbség van, és megtanulhatnál normális hangvételű, rendesen megfogalmazott választ adni.


'és azért mert neked abból nem tetszett pár db akkor rögtön elrendeled a kis fejedben ,hogy akkor sz összes sz@r! -.-"'

Megint a figyelmesség kérdése ez. Ha nem vetted volna észre nem az összes filmet fikáztam, hanem azokat, amit kiemeltem, sőt, még pár jó filmet is említettem, amit Te is. Sokszor hangsúlyoztam a válaszomban, hogy azokat a filmek miatt haragszom, amiket _kiemeltem a listádból_, nem az összes miatt. Meg azért is haragudtam, mert leszóltad ugye a másik válaszadót úgy, hogy olyan filmeket hoztál fel, amiket nem kellett volna, mert elég kínos, hogy azokat ajánlod helyette, csak nevetségessé teszed magad.


'ha nem láttad mindet akkor nem tudom hogy te mi alapján döntöd el hogy egyiksem jó...xD bár ahhoz képest soroltál olyat is amit én írtam de mind1 :D'

Ismét. Amúgy kérlek másold be, hogy hol írtam pontosan, hogy az összes film rossz belőle? Csak azokra mondtam, hogy rossz, amit kiemeltem...


'Grave Encounters: ez a film semennyire nem eredeti?? ez pont hogy egy ijesztő és egyben izgalmas film ;)'

Ha nekem nem hiszel, akkor olvasd el a cikket, amit az előttem szóló belinkelt.


'a kézikamerás filmek pont hogy sokkal ijesztőbbek mint a Koreai ratyi rambó filmek,mert itt az ember beleéli magát a filmbe,és várja a cselekményeket :D'

Tudod, ebből látszik, hogy Te nem láttál koreai filmeket. A kézikamerás film jó ötlet arra, hogy hogyan készítsünk olcsón filmet, ami ritka esetben azért jó is lehet. Tucatnyi ilyen filmet csináltak, és a nagy részük értéktelen. Rohadt idegesítő, ahogy ráncigálják a kamerát, vagy direkt elfordítják, nem láthatok normálisan semmit, rossz a képminőség, stb. Míg egy normális filmnél gyönyörű képet tudnak csinálni, sokkal jobban tudják érzékeltetni a dolgokat is, több kameraállás, stb. Más hatásokat tudnak elérni a különböző kamerázással, míg egy kézikamerás filmnél annyi van, hogy a főszereplő rángatja a kamerát, mint egy Parkinson-kóros, vagy totál jelentéktelen dolgokat vesz fel. De visszatérek a Korea vs. kézi kamerás filmekre. Azt írtad, hogy a kézikamerásba beleéljük magunkat, míg a koreai csak 'ratyi rambó'. Ez is akkora butaság. Elmondom neked, hogy egyetlen koreai filmet sem láttam, amit megbántam volna. És mindegyik teljesen magába tudott szippantani. Nem tudom elképzelni, hogy valaki egy Két nővér, Bosszú trilógia vagy egy Keserédes élet után úgy állt volna fel, hogy ez egy ratyi rambó film volt... Ezek után a filmek után nem állsz fel, mert annyira beleéled magad, hogy nem tudsz szabadulni. Ezekbe szinte nem lehet nem beleélni magunkat, annyira jól mutatják az érzelmeket, szituációkat. Fényképezést, zenéket, színészeket, mindent összehangolnak annyira, hogy teljesen hitelesnek hat egy jelenet, mintha én élném át. Mindig izgultam, hogy mi fog történni, és sosem tudtam, mert a koreai filmek nem olyanok, mint a kiszámítható amerikaiak. Például a Bosszú urának a végén is olyan fordulat volt, amire sosem számítottam volna. Vagy akár a koreai krimik is. Azok is nagyon izgalmasak. És még valami. Egy kézikamerás horror már csak azért sem ér fel egy koreai filmmel, mert a koreaiban mint említettem alaposan kidolgozott jelenetek, jó képek, nagyon hangulatos zenék vannak, míg a kézikamerás filmekben a remegő gyenge minőségű kép, zene helyett beszéd meg recsegés, és nem kidolgozott jelenetek, hanem azt is felveszi, hogy elmegy szarni. Szóval nem, nem jobbak egy koreai filmnél a kézikamerások.


'szeretik is az emberek az ilyen filmeket ,úgy hogy azért mert neked nem nyerte el a tetszésed,egyéni szoc problem :D'

A válaszom végén kitérek erre. :)


'REC4: na igen van róla trailer megtaláltad?? ügyi vagy taps :D ^^'

Velem ne beszéljél ilyen lenézően. A stílusodból és az írásodból már alsóbbrendűnek állítottad be magad, ezzel csak még kínosabb helyzetbe hozod magad.


'de ne aggódj, meg vannak a kapcsolataim, és megtudom nézni ezt a filmet,igaz hogy nem magyar felírattal de nem gond :D'

Igazán kíváncsi lennék én erre a filmre. A válaszodban mondd már el nekem kérlek, hogy miről szól. De olyan részleteket is említs, amit a trailerből, írásokból nem lehet kikövetkeztetni. Sőt, azt mondtad, hogy fent van torrenten. Én rákerestem, de nem találtad sehol. Beszélek idegen nyelveket, úgyhogy nem gond nekem a felirat. Légy szíves linkeld már be azt az oldalt, ahol ez fent van. Érdekelne, hogy egyáltalán létezik-e ez a torrent.


'és már megint előjött az hogy azért mert NEKED nem tetszett..hát az kit érdekel? :D'

Igen, kitérek a válasz végén erre is. :)


'mikor írtad ezt a zombis példát a filmre..hát felröhögtem hallod :DDD azok nem zombik voltak hanem,sugárfertőzöttek,akiken kísérleteztek!!! :D'

Azért nem tudtam pontosan megmondani, hogy mik azok, mert annyira untam azt a filmet, hogy beletekertem a végébe, mert egyszerűen nem tudtam nézni, annyira unalmas volt. És ilyen még nem történt velem, ez biztos jelent valamit. De biztos nem ennek a fergeteges filmek a hibája.


'1408: na ez aztán horror a javából tényleg...xD horrornak egyáltalán nem mondanám..de még pszichothrillernek sem...:D'

Vontatott, Te miről beszélsz? Az első pár perc felvezetés után már jön is a feszültség. Gagyi? Pff. Az egyik legjobb Stephen King adaptáció. Amikor bekapcsol a rádió, már kezdődnek is a nyomasztó dolgok. Nagyon jók benne az ilyen nyomasztó gondolatok, hogy mondjuk például eltűnik a többi ablak, és nem tud menekülni sehova. Vagy ijesztő, amikor hirtelen felé rontott valami mikor nézett ki az ablakon, és meglátta a szeme sarkában a tükröződésből azt a szellemet, stb. És tele van tűzdelve olyan dolgokkal, amiktől tényleg rettegnénk, ha megtörténne, és teljesen bele tudjuk magunkat élni, mert akár vannak hasonló álmaink is, szóval nem idegen. Ellentétben a Paranormal Activity-vel, amit szintén említettél. Na az tényleg vontatott, és nem is táplál olyan feszültséget sem, amibe bele lehetne élni magunkat. Sőt, szinte nincs is benne semmi. Ki az, aki végigretteg egy filmet, mert benne becsapódik egy ajtó? Hűha, ez tényleg ijesztő.


A Dead End-be meg pont, hogy bele lehet borzongani. Az is tele van nyomasztó gondolatokkal. Megálló óra, végtelen út, bizonytalanság, stb. Te nagyon nem tudsz filmet nézni...


Ázsiai filmek közül, amit felsoroltál, a Yeon-ga-si és az Akmareul boatda nagyon nem illik oda. Mindkettő kiváló film. A Yeon-ga-si is tipikus koreai thriller. Egyedi, végig izgalmas, fordulatos. És ott is annyira élethűen adják elő az egészet, hogy még egy kicsit én is elszomorodtam azon a helyzeten, amikor a családján próbált kétségbeesetten segíteni a főszereplő, és sajnáltam. Úgyhogy nem értem, hogy miért volt 'kula', fejtsd ki kérlek bővebben. Az Akmareul boatda pedig már sokkal erőszakosabb film, de abban a kategóriában megállja a helyét. Ez is végig izgalmas, pörgős film. Erről is beszélj bővebben, hogy miért rossz.


Nem, nem vagyunk 'egá'-ban, mert például ez a kettő is, amit most kiemeltem, ezek nagyon jó filmek. Szóval nem érzem úgy, hogy ezek egyenlő szinten lennének egy Paranormal Activity-vel akár.


'Jaj hogy te a helyesírási hibával vagy elfoglalva? :( szegény pára...lúzer vagy mert egy hibám sem volt :D'

Tessék?

'úgy állítottad be mintha az öszes film amit' - összest az dupla sz-szel kell írni.

'döntöd el hogy egyiksem jó...xD' - egyik sem az külön van írva.

'majd csak oktoberben lesz látható :D' - október hosszú ó.

'magyar felírattal de nem gond :D' - felirat rövid i.


Remélem ennyi elég lesz, a többit nincs kedvem most bemásolni.


'Meg most itt nyalod a seggét az előző tirpáknak húhúúú :D'

Te nevezel engem tirpáknak, miközben nagyon csúnyán beszélsz, nem tudsz írni, logikátlan dolgokat írsz, stb.? Gondolkodjál már... Ostoba kretén f*szszopó.


'Maradjunk annyiban hogy te meg az előző sokkal de sokkal szánalmasabbak vagytok mint én :3'

Nem maradunk annyiban, mivel felhoztam / felhoztunk olyan érveket, amiket nem tudsz normálisan megindokolni, szánalmas dolgokat írsz, és nagyon buta lehetsz, mert aki lehordja a koreai filmeket, úgy hogy ráadásul nem is látta őket... Főleg, hogy ezek nagyon jól kidolgozott, elgondolkodtató filmek, ellentétben a pár hónap alatt összecseszett kézikamerás filmekkel, amit azért csinálnak, hogy hozzon pár milliót.


És végül kitérek akkor arra, hogy nem csak én gondolom úgy, hogy selejt filmek azok, amiket kiemeltem a hozzászólásodból. :) Tessék:

[link]

[link]

[link]

[link]


'szeretik is az emberek az ilyen filmeket ,úgy hogy azért mert neked nem nyerte el a tetszésed,egyéni szoc problem :D'

Na, tényleg szeretik az emberek ezeket?


Amúgy elfelejtettem pár dolgot odaírni majdnem mindegyik mondatom végére neked, de tessék: ;) ;) ;) ;).

2013. márc. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!