Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Most néztem meg Stephen...

RodRigó3 kérdése:

Most néztem meg Stephen Kingtől A Köd c. filmet. :' ( Vélemény, nektek hogy tetszett?

Figyelt kérdés

2013. máj. 3. 00:05
1 2
 11/15 hunbula ***** válasza:
100%
Ha utálod az ilyen befejezést, akkor nagyon tanácsolom hogy a Setét Torony sorozatot el se kezdd. :)
2013. máj. 5. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ok
2013. máj. 15. 21:22
 13/15 anonim ***** válasza:
Fú, hát nekem nagyon tetszett mindkettő, a film és a könyv is... A filmben, ahogy a főszereplő eljátsza a végén, hogy megőrült... Hát az valami eszméletlen.
2013. júl. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az 1408-at kifelejtettem, a könyvet nem olvastam egyelőre, de a film nagyon ütősre sikerült. :)
2013. júl. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem sokkal jobban tetszett a film befejezése mint a könyv. Mondanám, hogy fordulat, de ez nem írja le eléggé, hogy milyen elemi érzéseket váltott ki belőlem. Aztán olvastam, hogy ez a film King szerint a legjobb adaptáció a könyvei közül, és ő is örült ennek a megváltozott befejezésnek. Szerintem, ha még maga az író is úgy gondolja, hogy a film vége jobban sikerült, akkor nincs min vitatkozni.


Spoiler:

Amúgy szerintem ugyanaz maradt a mondanivaló, hogy soha nem lehetsz biztos abban, hogy igazad van, és helyesen jártál el. A könyvben ugyebár sosem jutnak ki a ködből, tehát lehet hogy kár volt elhagyni a biztonságos helyet? Nem derül ki. A filmben kegyelemből meggyilkol mindenkit, majd eltűnik a köd, tehát kár volt fegyvert ragadni (meg persze elhagyni az üzletet). A mondanivaló szerintem, hogy mind hibázhatunk, hozunk rossz döntéseket. Csak a könyv nyitva hagyja a kérdést, hogy vajon jó vagy rossz döntés volt? A film kijelenti: Rossz döntés volt.

2019. ápr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!