Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Egyes emberek miért tartják...

Egyes emberek miért tartják hatalmas erénynek, hogy nem néznek magyar szinkronos filmet/sorozatot?

Figyelt kérdés

Ha úgy neki nem tetszik, ne nézze, szíve joga. De miért büszke rá? Van egy ilyen ismerősöm meg már rengeteg helyen olvastam/hallottam, hogy az illető elvből nem néz szinkronos filmet, csak és kizárólag eredeti nyelven.

Ez az ismerősöm egyszer eljött egy házibuliba, ahol filmet akartunk nézni és kiverte a hisztit, hogy mi miért akarjuk magyarul nézni, a magyar szinkron szar, ő így nem nézi, ha mi ilyen hülyék vagyunk nézzük... :O Csak pislogtunk, hogy mi baja van. Aztán végül ő is hajlandó volt megnézni magyar szinkronnal...aztán a film végén megint kiselőadást tartott, hogy mennyivel jobb lett volna eredeti nyelven.



2013. jún. 26. 17:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ilyen ismerősöm, bár nála nem ennyire súlyos a helyzet, ami azt illeti én is ilyen vagyok. Mindkettőnknek ugyan az az indoka erre: nem vagyunk megelégedve a szövegfordítók munkájával manapság, akár filmekről, sorozatokról vagy könyvekről van szó. Egyszerűen olyan műveletlen, béna fordítások vannak, hogy inkább eredeti nyelven nézem a filmeket (elsőre mindenképp), a könyvekkel nem vagyok ennyire kritikus, de az újabb könyveket (pl. Trónok harca sorozat) nem vagyok hajlandó csak angolul olvasni, mert nem vagyok megelégedve a fordító(k) trehány munkájával.
2013. jún. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Lord Keri ***** válasza:
67%

Van amikor tényleg nagyon silányra sikerül a magyar szinkron, de szerintem az esetek többségében teljesen jó minőségű szinkronok készülnek. Sőt nem ritka az sem, hogy a magyar szinkron miatt élvezhetőbb lesz a film, mint eredeti nyelven, ilyennel is találkoztam már.


Aki elvből nem néz magyar szinkronos filmet, az pusztán csak sznobságból teszi. Ettől akar kitűnni, hogy ő milyen különleges, majd kinövi :D Az ilyen típusú emberek azok, akik pusztán menőzésből a megjelenés napján már sorban állnak az legújabb iphone-ért is. (Nem az iphone-t vagy az apple-t akarom szidni, de itt Magyarországon valamiért ennek a készüléknek a tulajdonosai nagy számban elkényeztetett sznob tinik.)

2013. jún. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszod :) De légyszi most ne arról vitatkozzatok majd, hogy szinkronosan vagy eredeti nyelven jobb-e nézni valamit, igazából nem ezt akartam kihozni a kérdésből. Hanem, hogy például te lenézed azokat, akik szinkronosan néznek filmet/sorozatot? Vagy többre tartod magad azért te nem szinkronosan nézel valamit? Mert én az ilyen emberekről beszélek. Mondom, azzal nincs bajom, hogy valaki eredeti nyelven néz valamit, nézze. De amiért én szinkronosan nézem, ne nézzen le senki :D ezen a bulin is azt hittem, hoyg megverem a gyereket, annyira irritálóü volt a hisztije.
2013. jún. 26. 17:37
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, bár akiről szó van, már 22 éves :) Köszi a te válaszodat is.
2013. jún. 26. 17:38
 5/14 Lord Keri ***** válasza:
78%
Az előző válaszommal pont erre utaltam, aki ettől különbnek érzi magát, esetleg emiatt lekezel, az egész egyszerűen egóból teszi. Tehát szó sincs a film szeretetéről, hanem arról, hogy ő ettől érzi elkülönülve magát a "csordától" aki szinkronosan nézi a filmeket. :)
2013. jún. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igazad lehet...amúgy is azt vettem észre rajta hogy önértékelési problémái vannak. Akkor ez az oka. De olyan sokan vannak ilyenek, mindnek ez lehet a problémája?
2013. jún. 26. 17:43
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván sokan akarnak jobbak lenni az átlagnál, ez valahol természetes dolog is szerintem, de ha ez lenézéssel is párosul, az már igencsak elítélendő.

Azért, mert én angolul, németül, vagy bármilyen idegen nyelven nézek valamit, attól nem tartom magam jobbnak, miért is lennék az? Viszont vannak olyanok, akik ettől jobbnak tartják magukat másnál sajnálatos módon.

2013. jún. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Lord Keri ***** válasza:
80%

Nem mindnek, mint ahogy a másik kommentező is írta, tényleg előfordul, hogy pár esetben pocsék a szinkron. Ezt meg lehet objektíven ítélni. Én most csak azokra utaltam, aki ebből csinál magának identitást, hogy ő bizony már elvből elítéli a magyar szinkront, mert mind rossz.

Fiatal korban amúgy is minden hülyeségből próbálunk ego kérdést csinálni, ezért vannak az iskolában is külön kasztok, menők, okosak, rockerek, stb… mert piti dolgok miatt is próbálunk elkülönülni egymástól. Ezért írtam, hogy majd kinövi, persze az ego nem csak kor kérdése, de idősebb fejjel általában a legtöbb ilyen dolgot leveti az ember. Persze akkor meg jön az intelligenciával, vagyonnal, külsővel való kérkedés. Szóval ez egy ördögi kör :D

2013. jún. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem csak azért, hogy felvágjanak, azzal ők milyen jól tudnak angoul.
2013. jún. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem én sok filmet nézek. Ha, választani lehet, hogy szinkron vagy felirat akkor inkább a feliratosat választom. De, ha csak szinkronosan van meg akkor nyilván megnézem úgy. Mondjuk ez csak akkor, ha az eredeti nyelv angol. (Az mindegy hogy amerikai vagy sem)

Ha sokan nézünk meg egy filmet akkor meg hagyom, hogy a többség válasszon. Én elsősorban nyelvtanulás céljából választottam/választom. Az meg, hogy szerintem a magyar szinkron többségében rossz már csak egyedi vélemény. De, az tény ha az összes filmet feliratosan nézed, akkor egy idő után már irritálni fog a magyar. Én nem tartom magam jobbnak mert így nézem a filmeket. Ez annyira hülyeség.

2013. jún. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!