Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit gondoltok Tarantino...

Mit gondoltok Tarantino filmjeiről?

Figyelt kérdés

2013. júl. 20. 19:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
betegesen jók
2013. júl. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Kedvenceim, ku*va jók.
2013. júl. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Melyik a kedvencetek és miért?
2013. júl. 20. 19:25
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Jó filmjei vannak, én csak a Kill Bill-eket nem szeretem tőle, túl hatásvadászok, túlzottan és céltalanul erőszakosak és a történet is hagy bőven kívánnivalót számomra.


Szövegek terén nagyon jól tud alkotni - az egiyk legjobban a Grindhouse-ban tetszett a munkája ezen a téren -, az exploitedek és egyéb retro témák iránti rajongása maitt (is) kellően érdekes és színes a rendezése.


Sokat lop, emel át viszont más filmekből, de szerencsére ez már kevésbé észrevehető, illetve jól alakítja át a dolgokat.


Hamarabb került viszont akkora rivaldafénybe és olyan magas piedesztálra, amit csak később érdemelt volna ki. Ezért a függetlenfilmek kiskirályaként kezelik, a legnagyobb "húdefasza" rendezőnek tartják stb...

Ez esetenként zavaró is, főleg ha oylanok dobálóznak vele, akik a rendezők legnagyobbjai közül egyet-kettőt ha ismernek, a műveiket meg még annyira sem...

2013. júl. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Hamarabb került viszont akkora rivaldafénybe és olyan magas piedesztálra, amit csak később érdemelt volna ki."


Ez nagyon nem így van! Az utóbbi években, talán a Kill Billek óta vált Tarantino igazán ismerté és közkedvelté, persze régen is szerették az emberek, de mostanra, ha kiad egy új filmet, még a 12 éves kislányok is erről beszélnek.

A "nagyrabecsült" oscar díj is most jutalmazta másodszor, az egyik leggyengébb filmjéért. Mert most már kötelező volt... Vicc.

Az igazán jó filmjei, az első filmjei voltak szerintem, időrendi sorrendben, persze ezen lehetne vitatkozni. (1. Kutyaszorítóban, 2. Ponyvaregény, 3. Jackie Brown)

Tehát nem igaz amit írtál, mert éppen hogy hanyatlásában kapták fel igazán. Persze ez csak az én véleményem.

Ettől függetlenül minden filmjét kedvelem, de nagyon azt érzem, hogy elfáradt és nem képes igazán megújulni.

2013. júl. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Legutóbbi válaszoló!

A becstelen brigantyk miért nem tetszett?

2013. júl. 20. 21:11
 7/18 anonim ***** válasza:

Mint írtam, minden filmjét kedvelem. A filmmel nincs különösebb problémám, nagyon tetszett, hogy végre nem egy olyan második világháborús filmet nézek, ahol az összes náci vért iszik és gyerekeket áldoz. Vagyis de, de legalább a zsidók is legalább annyira antipatikusak voltak. Ez jó volt.

Ettől függetlenül jóval gyengébb filmnek tartom, mint a korai műveit.

2013. júl. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A Kutyaszorítóban jó film, de erősen túl van értékelve. És már akkor ölbekapták. A szakma odavolt érte. A Pulp fiction meg már rég meghozta a hatalmas hírnevet számára - Ennél elősorban Amerikát kell érteni és Európa nyugati részét.


Én a BB-nál és a Grindhouse-nál éreztem igazán, hogy végre önmaga lehetett, úgy igazán - erősen dominál ezekben a dialógusok és a monológok pazar használata.

2013. júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
minden filmjét láttam, nagyon szertem, de mostanában tényleg kicsit mintha túlértékelnék. "a világ legjobb rendezője" és a többi hasonló megjegyzést azért túlzásnak érzem.
2013. júl. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Miért is van túlértékelve a Kutyaszorítóban? Igazán kíváncsi lennék, hogy mi a probléma azzal a filmmel.

A Grindhouse szerintem a leggyengébb filmje, ha abban érzed, hogy önmaga lehet, hogy csinál egy műfajparódiát, akkor nem igazán szeretheted Tarantinot.

Tarantino mostanra az egyik legnagyobb gengszter film rendezőként lett elkönyvelve, nem alaptalanul, mert az első három filmje ízig-vérig gengszter filmek. Szerintem itt volt igazán önmaga.

A párbeszédekről meg annyit, hogy ez az amiért szeretjük, mert minden filmje tele van abszurd dialógusokkal.

2013. júl. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!