Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki a kiválasztott a Harry...

Ki a kiválasztott a Harry Potterben?

Figyelt kérdés
Most néztem meg a filmet.Piton emlekeiben:Dumbledore:Voldemort rosszul tudja,a jóslat nem egy nőről szól,hanem egy júliusban született fiúról.Erre Piton:De ő azt hiszi,hogy Lily fia az.WTF??!Mivan??!Most akkor Voldemort mit hisz?Meg akkor Neville-el mi van??!
2013. szept. 17. 16:31
 1/8 Szasa93 ***** válasza:
Ha jól emlékszem Neville lett volna a kiválasztott, de Voldemort szt hitte, hogy Harry az, és az ő családját írtotta ki.
2013. szept. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De akkor ezt miért mondták?!Én vagyok a hülye vagy a film értelmetlen?
2013. szept. 17. 19:30
 3/8 Szasa93 ***** válasza:

Mivel egy könyvadaptációról beszélünk, érdemes lenne a könyveket elolvani, ott ugyanis sokkal letisztultabb, érthetőbb az egész. Az írónak nincs megszabva, hogy a cselekmény hány oldal alatt bonyolódjon le, ellenben egy filmnél, ami nem lehet több órás...J.K.Rowlingnak volt ideje kidolgozni az egész sztorit. Egy 700 oldalas könyvet nehéz filmre vinni, pláne úgy, hogy csak a 7. részre áll össze az előző 6 kötet értelme. És azt se felejtsük el, hogy már javában gyártották a filmeket, miközben még el sem készült az összes könyv, és a rendezők utólag cseszhetik, hogy ami számukra nem volt fontos képre vinni, tulajdonképpen a legfontosabb láncszemei a történetnek.


Csak, hogy összegezzem ezt a katyvaszt: Olvasd el a könyveket, hidd el mindenre megkapod bennük a választ. Ha te azt mondod magadról, hogy nem szeretsz olvasni, hidd el én is így indultam. De amióta elolvastam a Harry Potter könyveket, vagy több száz könyvet elolvastam már. Ha elkezded, utána már nem tudod letenni. :)

2013. szept. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazából szeretek olvasni,de csak azt ami érdekel.Az a baj,hogy nincs időm rá,de majd megpróbálom,mert a film annyira világos,mint a vakablak..;D
2013. szept. 18. 06:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző válaszolóval, a könyveket NAGYON érdemes elolvasni. :) Azonban konkrét választ még nem kaptál, úgyhogy gyorsan leírom a lényeget.


A jóslatnak annyi a lényege, hogy egy gyermekről szól, aki júliusban születik, és a szülei 2-szer is "megvívtak" a Sötét Nagyúrral. Ez azonban nem csak Harry-re, hanem Neville-re is igaz lehet. Végülis Dumbledore elmondta, hogy Harry lett a kiválasztott, de csak azért, mert Voldemort az ő anyját ölte meg, és adta meg ezáltal Harry-nek az erőt, amivel képes lehet megküzdeni egy nap a nagyúrral. Annak is megvan az oka, hogy miért Harry-t választotta Voldemort, de az már nem igen tartozik a kérdéshez.


Kicsit zavaros, de a könyveket ha elolvasod ott egyértelműen átjön majd.

2013. szept. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi,most már kapisgálom,csak ez a párbeszéd illogikus,mintha kihagytak volna egy mondtatot;D
2013. szept. 18. 19:41
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem csak annyi, hogy az a jelenet arról szól, hogy Piton mennyire szereti Harry anyját... és azt kéri Dumbledore-tól, hogy védje meg őket. És erre mondja, hogy nem a nőt kell félteni, de azért sejthető, hogy Voldi mindenkit kinyír, akit csak ér, és ha a gyereket akarja, akkor a szüleit is.
2014. jan. 20. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen,ez valószínű.;D
2014. jan. 20. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!