Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valamit nem értek a Doctor...

Valamit nem értek a Doctor Who évfordulós részével kapcsolatban, spoiler annak aki még nem látta. A kérdés lent?

Figyelt kérdés
Ugye a Doctorok megmentették Gallifrey-t, de erre csak Smith és (gondolom) Capaldi Doctora fog emlékezni. Ez eddig még oké is lenne, nagyon jó megoldása a sorozat történetének újraírására, de... Amikor Tennant féle Doctor regenerálódott, már MINDENKI tudta hogy a Time Lordok nem haltak meg, hanem le lettek csak fagyasztva (sőt, abban sem vagyok biztos hogy ez nem derült ki már előbb, de ennyire pontosan nem emlékszem már az eseményekre). Az hogy Tennant és John Hurt ezzel nem volt tisztában az egyértelmű, de Smith látta már őket. Csak úgy simán elfelejtette hogy mellékesen majdnem mind él még? Vagy hogy van ez?

2013. nov. 24. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Hmm, ezen eddig még nem is gondolkodtam.


De amikor az egyik részben visszamentek a tima War-ba, pedig it's timelocked (nem tudom magyarul, egy fél szinkronos részt láttam az axn sci-fin össz-vissz :D) akkor nem a lefagyasztott Gallifrey-be mentek, hanem az időben visszamentek oda valahogy. De elég zavaros, mint minden, szóval javítsatok ki.

2013. nov. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Arkhia ***** válasza:
Mikor az End of time-ban kavartak a Time Warral, visszamentek az időben ugyanarra a napra, aminek a másik felét most láttuk. Az a katonai Time Lord parancsnok azt mondta, a Tanács épp ülésezik, tehát vsz tényleg teljesen pontosan ez az idő volt akkor is. Akkor pedig a két idősík szétvált, mielőtt a Doktorok befagyaszthatták volna Gallifreyt, legalábbis szerintem ez volt az, amit a Tanácsban Gallifrey bukásának hittek, mert ugye a dalekok növelték a tűzerőt. Én azt hiszem, ez történt, de nincs kőbe vésve, csak a kettőt összevetve ez jött le. :)
2013. nov. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sztem az sem biztos,h Smith Doctor emlékezni fog rá,h nem pusztult el Gallifrey, mivel mielőtt a másik 2 elment a TARDISszal, mondta nekik h összekuszálódott a dolog ezért ha visszamennek elfelejtik és sztem rá is ez a sors fog várni h elfelejti, mivel ő is ebben az összekuszálódott helyzetben volt.
2013. nov. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Matt féle doki emlékezni fog, mivel az ő idővonalába keveredett bele a többieké. Ők elfelejtik, de a Matt féle doki emlékezni fog, így is tudja majd megkeresni Gallifreyt, ahogy azt céljának tűzte ki a rész végén. Szerintem Tennant nem tudott erről az időzár dologról és mikor a Mesterrel visszaküldte Gallifrey-t, akkor úgy hitte azzal a pusztulásba küldi vissza, azaz újra el fog pusztulni a War Doctor által. Azonban nem tudta, hogy a War Doctor nem fogja elpusztítani, hanem megmenti a bolygót. (A timelock és a ,,zsebuniverzumba helyezés" nem biztos, hogy ugyan az.) Tennant számára amúgy az End of the time 1. része előtt történik a Day of the doctor eseménysorozat, amit ugye elfelejt...részben. Erre utalás van, az End of the time 1. részében említi ha minden igaz, hogy eljegyezte Erzsébet királynőt. Kicsit zavaros ez amúgy, az se biztos, hogy valahogy megvan/ meg lesz magyarázva, lehet hiba tényleg. De amilyen bonyolult már az egész Doctor idővonal egyszerűen nehéz kikerülni, hogy bárhova is hiba csússzon és az ellent mondjon valami korábbi dolognak.
2013. nov. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A Matt féle Doctor emlékezni fog rá. Ha még nem láttad a karácsonyi részt, amiben Doctor váltás van nézd meg. Nagyon megható az a rész, meg az a rész magyarázz csomó a Matt által alakított Doctor-ral való kérdést. Többek közt azt, hogy emlékszik-e arra, ami a Day of the Doctor-ban történt.
2014. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az End of Time valamikor akkor játszódik, amikor a Doktor épp készül elpusztítani a bolygót, ezért próbál a Nagytanács az időzárat kijátszva megszökni. A Tízes azért nem csodálkozik, hogy életben vannak, mert az időnek azon a pontján, ahonnan jönnek, még az ő tudomása szerint is élniük kell. Amikor viszont visszaküldi őket, akkor úgy tudja (úgy emlékszik) hogy utána a múltbeli énje elpusztítja őket. Arról, hogy a bolygó valójában megmenekült egy zsebuniverzumban, akkor sem tud.
2014. jún. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!