Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nem olvastam A Gyűrűk Ura...

Nem olvastam A Gyűrűk Ura könyveket és?

Figyelt kérdés
Szal nem olvastam, csak a filmeket láttam, és az lenne a kérdésem, h Gandalf meg Szarumán a nagy mágusok, de miért nem tudnak varázsolni? Amennyire emlékszem annyit csináltak a filmekben,h Szarumán kb. megszállta Theodent, Gandalf meg kiűzte őt.

2014. febr. 8. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert a megszállás teljesen hétköznapi dolog és nem varázslat?

Ne Magicka szintű csetepatéka várj azért.

2014. febr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
*csetepatékat
2014. febr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De az. De ezeken kívül én semmire sem emlékszem. Akkor egyáltalán miért Mágus? Mert öreg, nagyszakállú és mindent tud? :D
2014. febr. 8. 20:29
 4/13 A kérdező kommentje:
Épp mosst megy A király visszatér, szal +1:tus csinálni fényt, amitől a nazgul megfutamodik.
2014. febr. 8. 20:33
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nem csak ketten vannak, olvass utána
2014. febr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem azon van a hangsúly,h hányan vannak. Hanem h mirét mágusok ha kissé túlozva de semmire se mennek a mágiával?
2014. febr. 8. 21:18
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudnak azok mágiát, bár a filmben nem kapott túl nagy hangsúlyt. A Hobbit 2. részében Gandalf olyanokat csinált, becarsz :D
2014. febr. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A mágiának nem a látvány a lényege... Mondjuk a hobbitban tényleg voltak spellek, bár az nem volt a könyvben... Gandalf attól függetlenül használhatott nem látható varázslatokat - azaz ember feletti erőket. Ebben a világban az 5 máguson kívül is voltak ember feletti képességű lények: teremtő és másodteremtők (pl Sauron is ez volt), a tündéknek is volt egyfajta varázslata (de csak középföldén érvényesülhetett)
2014. febr. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még valami... A mágusokat tényleg nem ruházták fel olyan hatalmas varázserővel, hogy be tudjanak illeszkedni, ne riasszák el az alacsonyabb rendűeket. Emiatt kaptak emberi testet is.
2014. febr. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Storm Crow válasza:
100%
Gandalf nem használhatta a teljes hatalmát, Sauronnal se szállhatott szembe közvetlenül. Bölcsességével kellett támogatnia és segítenie Középfölde népeit. Könyvekben szerepelt, hogy már egyszer legyőzte Sauront Középfölde előtt, de akkor még más néven ismerték(Olórin ha jól emlékszem )
2014. febr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!