Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter-t miért nem...

Harry Potter-t miért nem vitték magukkal Pitonék Dumbledore megölése után?

Figyelt kérdés
Harry elkezdi üldözni Pitont meg Bellatrixet, de Piton szabályosan lerázza, pedig simán magukkal vihetnék Voldemorthoz. Később a 7. részben gondot jelent megtalálni Harryt, ezért nem értem, miért hagyják ott.

2014. máj. 18. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Piton miért vitte volna Voldihoz? Piton volt a jófiú a történetben, így elcseszte volna ha magával viszi Harryt. A többieket nemtom.
2014. máj. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jo, de mindenki ugy tudja, hogy halalfalo. En sem ertem, hogy magyaraztak ki ezt kesobb. Gondolom Voldemort nem tudott az akciorol, mert nem szoltak neki, hatha elcseszik es akkor buntetest kapnak, igy feltek magukkal vinni, mert nem kaptak ra parancsot. Most ez jutott eszembe:)
2014. máj. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem: Voldi a hatos kötetben annyit akart, hogy Draco ölje meg Dumbledore-t, arról szerintem ő se tudott, hogy közben Narcissa kikövetelte Pitontól a megszeghetetlen esküt. Egyébként pedig az iskolában csata dúlt, ott voltak a rend tagjai, nem lett volna lehetőség se magukkal vinni Harry-t, főleg, hogy amúgy is ellen állt volna. És Piton is csak a kastély határában jön rá, hogy ott volt Harry, amikor rátámadt, ez idő alatt Bellatrixék amúgy is Hagrid kunyhóját gyújtották fel. Piton elsődleges célja Draco kimentése volt. És egyébként is, akkor még a közvélemény is Harry mellett állt, nem lehetett volna olyan könnyű likvidálni, az igazi hajtóvadászat utána akkor kezdődött meg, amikor átvették a hatalmat a minisztériumban és első számú nem kívánatos személyt csináltak belőle és mint aki elsődlegesen felelőssé tehető Dumbledore halála miatt.
2014. máj. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :)
2014. máj. 19. 15:39
 5/7 anonim válasza:

a könyvben a Dumbledore sóbálvány átkot szórt Harryre mikor a láthatatlan köpeny alatt volt ezért azt se tudták hogy ott van. És amikor megölik Dumbledorret fgeloldódik a varázs ezért megy piton után a Harry. ÉÉÉs amikor üldözi őket a Harry azért nem kapják el mert el kell tűnniük mielött kiér a minisztérium:)

remélem kielégítő válasz:))

2014. júl. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Ezt én se értettem,bár lehet azért,mert a 6.kötetet nem olvastam el,csak filmben láttam.Nem találom a logikát,hogy még májusban(asszem akkor halt meg Dumbledore)simán hagyják elmenni,sőt,Piton le is rázza Pottert,júliusban meg már hajtóvadászatot indítanak ellene,és tétet írnak ki a fejére.Érdekelne,hogy Pitonék hogy magyarázták ki Voldemortnak,hogy simán magukkal hozhatták a fő ellenséget,mégsem tették.Oké,Piton a jó oldalon állt,neki nem volt célja a fiú halála,de pl.Bellának igen,és Voldemort nem tudta,hogy Piton kém,szóval mindkettejükre számított.Vagy az egyetlen magyarázat,hogy eltitkolták Voldemort elől ezt a kis tényt,bár kétlem,hogy sikerült volna.Tudjuk,hogy Voldemort erősebb volt az összes halálfalónál.
2014. júl. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 AnnaMalfoy válasza:

Voldemort azért bízta meg Dracot Dumbledore megölésével, mert tudta - legalább is sejtette -, hogy elbukik, és akkor megbüntetheti. Ezt sejtve az anyja (Dracoé), Narcissa megkötteti Perselus Pitonnal a Megszeghetetlen esküt (azaz mindenképpen teljesítenie kell az esküjét, vagy meghal), ami arról, szól, hogy Perselus ölje meg az igazgatót, mert tudták, Draco képtelen megölni egy ilyen hatalmas erejű varázslót. Mivel Perselus nem számított rá, hogy Dumbledore Harry-vel tér vissza, és az ő oldalukon állt, elbújtatta, később, mikor Harry utána eredt, és Perselus "lerázta", őt védte. Bellatrix pedig túlságosan el volt foglalva Hagrid égő házával - amit csak úgy, miért is ne alapon felgyújtott.

Ezek mellett a sötét Nagyúr tisztában volt vele, hogy a Nagy Csatára Potter megjelenik, és nem hagyja, hogy mások érte haljanak meg, így nagyon-nagyon nem kell kerestetni. Én úgy gondolom, ha a Nagyúr annyira meg akarta volna találni Pottert, megtalálta volna.

2014. szept. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!