Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Olyan üresnek érzem magam a...

Olyan üresnek érzem magam a Harry potter nélkül. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudjátok leadtál most a Harry Potter filmeket és most láttam először minden filmet egymás után mert edig csak 1-2 láttam.Ezzel párhuzamosan olvastam a könyvet is tegnap fejeztem be az utolsót.Tegnap óta olyan üresnek érzem magam egész nap semmit nem csinálok nincs kedvem semmihez.Én ha nézek egy filmet vagy olvasok egy könyvet eléggé beleélem magam és most hogy vége mintha kitéptek volna belőlem egy darabot.Általában mindig így éreztem könyveknél de ez most másabb és sokkal fájdalmasabb.Lehet köze van ehhez annak is hogy elég rossz gyerekkorom volt és elég gyorsan kellett szoknom a változásokat szinte alig maradt időm a gyerekkoromra hamar fell kellett nőnöm (habár koromat tekintve még mindig gyerek vagyok).És ez a könyv és film mintha adtak volna egy csodákkal teli gyermekkort és ez hatalmas ajándék volt az írótól.Csak a baj az hogy én sose fogok a Roxfortba járni sose fogok tudni varázsolni és sose lesz olyan életem.Nemtudom hogy ti éreztetek-e már ilyet de egyszerűen borzalmas megint 'visszatérni' a normális életembe.Sokszor fog el a sírógörcs ha arra gondolok hogy nem lesz több Harra Potter...veletek volt már ilyen? Hogy ennyire szerettetek egy könyvet vagy egy filmet?Ha igen akkor hogy 'gyógyultatok ki' abból hogy vége lett?

15/l



2014. jún. 1. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Én egy pszichológust javasolnék első körben. Nem szégyen az. Ha te is érzed, hogy probléma van, akkor alapvetően több esélyed van a gyógyulásra is.
2014. jún. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell visszatérned a normális életbe, nyithatsz egy új világ felé is. Ott van pl a Trónok harca. Vannak könyvek, megy a sorozat, az utolsó könyv még csak most íródik. De bármi mást is olvashatsz, ami leköt. Ne ragadj le egy regénynél.
2014. jún. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nehogy dili-dokihoz menj! az első szerintem eltúlozta.

ez normális.

képzeld, én is pont a Harry Potter után éreztem ezt az ürességet, ami nyomott belülről, és csak bolyongtam a házban, nem volt kedvem kimenni, mert kint voltak a barátaim, a "régi" témák, egyszóval a Harry Potter előtti "élet", amit abban a pillanatban nem kívántam.


nekem az idő segített. sokáig nem tudtam (a sokáig alatt pár hónapot értem) más könyvet a kezembe fogni, tettem magam ide-oda. tudod, hogy mi segített nekem ebben az időszakban? az, hogy olyanokkal társalogtam, akik szintén olvasták és imádták a könyvet, KvízPartoztam, érdekességeket olvastam a könyvről/filmről, stb.

aztán lassan elmúlt az üresség, mert az iskola lekötött, a tanulnivalók. de nem kell vágynod arra, hogy elmúljon az érzés, mert az utánalevő rosszab. hogy miért? mert akkor már nem tudsz annyit gondolni a könyvre (de ez személyes tapasztalat).

szóval, ha szeretnéd, én szívesen meghallgatlak és beszélgetek veled a könyvről :)

2014. jún. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen utolsó teljesen eltaláltad!

El akartam kezdeni egy másik könyvet vagy egy sorozatot amit régen imádtam és mindig lekötött de nem voltam képes rá már nem kötnek le más könyvek/filmek.

2014. jún. 1. 18:49
 5/10 A kérdező kommentje:

Egyébként most a Pottermore játékkal játszom és szerencsémre sok bárátom is játszik vele.Szinte az összes barátnőm Harry Potter fan ők ajánlották hogy kezdjem el nézni meg a játékot is ők javasolták.Velük szinte minden nap beszélek erről úgyhogy nálunk a Harry Potter állandó téma.De azért köszönöm nagyon kedves vagy és örülök hogy más is érez így:)

A többi kommenteket is köszönöm bár a dilidoki kicsit túlzás annyira azért nem vészes:D

2014. jún. 1. 18:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Fb-on van egy olyan csoport, hogy Harry Potter Hungary. Érdemes belépni, sok rajongó és érdekes posztok és minden ami ezzel a világgal kapcsolatos! :) Ne úgy gondolj erre az egészre, hogy vége lett és úristen, de szomorú. Gondolj arra, hogy bármikor megnézheted ezeket a filmeket, bármikor újra olvashatod a könyveket. Hidd el, ha elkezded elölről olvasni, mindig találni fogsz valami újdonságot, amire előzőleg nem figyeltél annyira. :) Sőt, vannak még a HP regényen kívül kiegészítő könyvek is, valamint rengeteg más író is írt könyvet, amelynek témája a Harry Potter. Szóval, van még rengeteg, amit olvashatsz ezzel kapcsolatban. Azt nem tudom tudod-e, hogy 2015-ben jön egy film, amelnyken Rowling írja a forgatókönyvét, és ugyanebben a varázsvilágban fog játszódni, csak jóval Harryék élete előtt, valamint nem Londonban, hanem New York-ban. De az biztos, hogy nagyon jó lesz, legalábbis én reménykedem benne! :)
2014. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én is mindig ürességet érzek ha egy sorozatnak vége van, szerintem normális, keress egy új sorozatot :)
2014. jún. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem valamennyire kigyógyultam ebből a 'hiámyzik a Harry Potter' korszakból:) most is nagyon imádom és imádni is fogom amíg csak élek de legalább már nem kezdek el bőgni ha eszembe jutxd egész nyáron a merengő történeteit olvastam és egész életemben nem sírtam annyit mint ezen az egy nyáron..de az idő tényleg meggyógyított a suli elvette az időmet a szomorkodástól és egy hete úgy voltam vele hogy felkészültem egy új könyvre:) az éhezők viadalát választottam és hát falom a könyvet:D egy hét telt el de már a harmadik részét kezdemxd szóval köszönöm hogy biztattatok és az idő tényleg segített:) bár néha még mindig érzem az űrt ami utána maradt de már sokkal jobban vagyok:)
2014. okt. 18. 17:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia :) Ezzel én vagyok mostanában így, és az nyugtat meg, ha bármi harry potterel kapcsolatos dolgot olvasok, például a fanfictionok(Lily Evans naplója stb.), meg a rendes könyveket.
2016. ápr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A Lily Evans naplóját én is imádom!:D

Most már azért jobb a helyzet, még mindig szeretem a Harry Pottert, de már nem annyira mániákusan, csak olyan szinten hogy ha unatkozok vagy rossz kedvem van akkor fanfictionokat vagy a HP könyveket olvasom:D

2016. ápr. 27. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!