Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik film vagy sorozatepizód...

Melyik film vagy sorozatepizód lehetett ez? (Sci-fi)

Figyelt kérdés

Több, mint 15 éve láttam, úgy rémlik rövid volt, szóval lehetett valami független-epizódos sorozat része is. A címében mintha szerepelt volna a "tigris" szó.


A sztori: Egy nyersanyagokat / új bolygókat űrhajó legénysége felfedez ez földszerű bolygót, amin landolnak is, lényegében megtalálják, amire vágytak, gyönyörű a természet. A lényeg, hogy a bolygó ténylegesen él, és teljesíti a kívánságaikat vagy valóra váltja a gondolataikat, pl. borrá válik a víz amikor egyik szereplő az idevágó bibliai idézetet mondja. Persze ott a tipikus nyerészkedős ellenszenves karakter, aki csak nyersanyagot (talán olaj) és hasznot akar, és amikor nekiáll gépekkel felfúrni annak a felszínét, a bolygó, mintha sírna. A többi szereplő szeretné megőrizni a bolygó titkát, hogy az emberiség ne akarja kiszipolyozni azt is, mint a Földet. Valamelyik szereplő egy tigrist kíván, ami a végén megöli az olajfúrós karaktert.


Segítsen valaki, már régóta keresem mi lehetett ez, de semmi keresőszóval nem jutottam semmire.



2014. jún. 19. 14:18
 1/6 A kérdező kommentje:
* nyersanyagokat / új bolygókat _kutató_ űrhajó
2014. jún. 19. 14:20
 2/6 A kérdező kommentje:
(és inkább 20+ éve volt hogy láttam, bár ez nem tudom mennyit segít, valami akkori "alap"csatornán mehetett késő este)
2014. jún. 19. 15:31
 3/6 anonim válasza:

[link]


Talán ezek között lesz.

2014. jún. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem találom közöttük, de köszi :)
2014. jún. 24. 11:00
 5/6 anonim válasza:
100%

A film címe: "Here There Be Tygers". (Magyarul "Itt tigrisek élnek" vagy "Vigyázat, tigris!" címen találsz róla több infót.)

A filmet Ray Bradbury híres sci-fi író novellájából készítették, és több megfilmesített novellájával együtt "Ray Bradbury Theater" ("Bradbury színháza") című sorozatként adták a TV-ben ~20 éve.

(Az yt-on angolul fent van ez a rész is.)

2014. júl. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez az, húúú, nagyon szépen köszönöm!

A novellának is utánanézek, Bradburytől eddig csak a Gonosz Lélek Közeleg volt meg. :)

2014. júl. 8. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!