Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nektek tetszett a Harcosok...

Nektek tetszett a Harcosok klubja c. film?

Figyelt kérdés
Ma néztem meg de szerintem elég nagy hülyeség volt :|
2014. júl. 9. 19:29
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Tetszett, de a regény még jobban. Bár Palahniuktól a Pygmy a kedvencem.
2014. júl. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
Tetszett, tök jó volt.
2014. júl. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
90%

Nekem az egyik kedvenc filmem.


Attol meg hogy te nem erted nem hulyeseg.

2014. júl. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Fasza, laza film volt. Igazán tetszett.
2014. júl. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
3.: Azt írtam, hogy SZERINTEM hülyeség volt...és amúgy mit is kellett volna belőle megértenem?
2014. júl. 9. 19:35
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
A Harcosok klubja a fogyasztói társadalom szatírája.
2014. júl. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

A harcosok klubja egy jól szituált emberről szól, akit a társadalom korlátok közé szorít. Emellet, szépen bemutatja az amit ami modern ember is tapasztal. Stressz, félelem, depresszió, alvászavar. Hoppá mi ez hanem társadalom kritika. Tehát a Narrátor alvászavarban szenved mert a társadalom miatt, nem tud beilleszkedni nem érzi jól magát, ezért el jár (igaz) az orvos kérésére a hererákosokhoz csoportterápiájára, és hirtelen biztonságban, harmóniában él. Az ősapa Bob eleveníti meg, hiszen mint sok mai gyereknek a szülei elváltak ahogyan neki is. Ez súlyos traumákat okoz neki. Belép az életébe egy szintén kitaszított ember bár a másik nemhez tartozik. Emiatt visszatér az álmatlansága. Próbálja megbeszélni vele, hogy ő neki fontos a terápia, hogy jól érezze magát, de képtelen elfogadni, hogy nem csak ő az egyedüli kitaszított hanem Marla is. Emiatt tovább folytatódik a megszokott élete termék visszahívási ellenőrként dolgozik, és a baleseteknél történő a változást az érintett autók számát összeszorozva a b hiba előfordulási százalékos esélyeivel és az átlagos kártérítési összeggel v-vel=x ha x kisebb mint a visszahívással járó költség nem rendelik vissza a modelt.

Valamint olyan autókat terveznek ami könnyen halálos balesetet okoznak. Aztán megjelenik Tyler aki az ő életét befolyásolja, azt ahogy ő elképzeli a férfit, hiszen még 30 évesen is gyerekként érzi magát. A szülei elválás miatt.Ezért kell valaki aki reményt ad neki. Ez voltaképpen nem tudatos cselekvés hiszen betegségben szenved a Narrátor. Személyiségzavar=Skizofrénia ami a a mostani társadalmat is jelképezi, mint reklámoknak való bedőlés, felszínességi meglátás, pénz, világi élvezetek, külsőségek megtalálása, és egyetlen belső, mély érzelmeket sem tudnak táplálni. Vizuális világuk pedig egybefolyt a valósággal is nem tudnak különbséget tenni a kettő között.


Ezért megalapítják a Harcosok klubját, ami voltaképpen arról szól ,hogy megmentsék az embert a társadalom beteségeitől, és reményt adjanak nekik, hogy a boldogsághoz nem a pénz és a külsőségek kellenek, hanem a belső harmónia megteremtése, azáltal, hogy elveszítenek mindent, mert ha nincs mid. akkor leszel szabad ember. Tehát az ,hogy szabad országba élsz, valójában nem igaz! :)

Rabszolga!

2014. júl. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szintúgy tetszett.
2014. júl. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
20:12 Ohh, köszi. Mondjuk akkor se tetszett.
2014. júl. 9. 20:43
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Ugyebár a Harcosok klubja a pozitív kicsengése ,hogy hogyan lehetne megmenteni az elrabszolgásított emberi lelket, viszont az már a negatív kicsengése amikor a Káosz Brigád alakul meg. A film végén amikor a hitelkártya cégek megsemmisülnek azaz lenullázódnak az adósságok akkor visszatérünk az őskorhoz, hogy mindent újra kezdjünk, és békét és most már megalapozottan békét teremtsünk.
2014. júl. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!